zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Karol2121    73

Dodam jeszcze do tej krwi która sie pojawiła co pisałem że praktycznie codziennie jak leży w dzień to na podłodze jest śluz, przy unasiennianiu też był jak tylko włożył rurkę puściła dużo śluzu i to mogła być oznaka właściwej rui, do tego dzwoniłem do jakiegoś weterynarza z neta i powiedział że ta krew to może być oznaka cielności i to przemawia bardziej za tym że cielna niż nie cielna, nie znam tego weterynarza także nie wiem jakie ma kompetencje.

Krew dokładnie pojawiła się 24 czyli odjąć 3 dni to 21 czyli około 12 powinna pojawić się ruja a jak nie będzie to co wtedy jakieś USG czy coś próbować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

Leszek 1000 ale wczoraj z nią było wszystko dobrze poprostu szła do obory i coś jej strzyknelo w nodze i odrazu zaczęła kulec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Mam cielę z zapaleniem płuc, dostało juz 5 różnych antybiotyków i dalej to samo. Po osłuchaniu stetoskopem praktycznie nic nie słychać. Gorączka 39-40 cały czas. Apetyt do tej pory był wporzadku a teraz jest coraz słabszy. Spotkał się ktoś z was z czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Leszek 1000 ale wczoraj z nią było wszystko dobrze poprostu szła do obory i coś jej strzyknelo w nodze i odrazu zaczęła kulec.

No tylko mówiłeś że 2 krowy już miały problemy ze wstawaniem a ile masz krów ?

Mam cielę z zapaleniem płuc, dostało juz 5 różnych antybiotyków i dalej to samo. Po osłuchaniu stetoskopem praktycznie nic nie słychać. Gorączka 39-40 cały czas. Apetyt do tej pory był wporzadku a teraz jest coraz słabszy. Spotkał się ktoś z was z czymś takim?

kupne ciele czy swoje.Nie pomożesz mu już  chyba za późno.Zmień weterynarza może będzie miał jeszcze inny antybiotyk.jeżeli  tyle antybiotyków nie pomaga to bardzo nie dobrze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian0305    0

Mam problem z krową(zacielona 8 tydzień), około 14-letnia. Wczoraj zjadła sporą ilość surowych ziemniaków, od tej pory nie może się wypróżnić, nic nie je i nie pije. Był weterynarz podał Neopropiower, Sanmag, glukozę i nadal nic. Ma ktoś może jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Mam problem z krową(zacielona 8 tydzień), około 14-letnia. Wczoraj zjadła sporą ilość surowych ziemniaków, od tej pory nie może się wypróżnić, nic nie je i nie pije. Był weterynarz podał Neopropiower, Sanmag, glukozę i nadal nic. Ma ktoś może jakieś sugestie?

Samemu nie ma co kombinować bo można krzywdę zrobić. Możesz dać dużo drożdży rozpuszczonych w wodzie.Dać jej do pyska może się przeczyści,ale lepiej popytaj się weterynarza.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian0305    0

O drożdżach już gdzieś słyszałem, ale znam przypadek, gdy krowa właśnie po drożdżach się przekręciła i obawiam się, że może być podobnie. Wyczytałem gdzieś jeszcze o uciskaniu brzucha, nacieraniu denaturatem, jedzeniu soli czy podawaniu oleju jadalnego, ale chyba zrobię tak jak mówisz i ryzykował sam nie będę, tylko spróbuję u innego weterynarza, może akurat coś zaradzi. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Krowa przekręciła się po drożdzach????

 

@leszek1000 cieliczka z własnej hodowli. 

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Krowa przekręciła się po drożdzach????

 

@leszek1000 cieliczka z własnej hodowli. 

Zadzwoń po innego weterynarza.Choroby u cielaków trzeba szybko i skutecznie leczyć.Zadzwoń z rana do innego wet, może ktoś znajomy zna lepszego weterynarza.Nie ma co czekać piję coś ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian0305    0

Krowa przekręciła się po drożdzach????

Tak, znajomy miał taką sytuację, ale mogło to być czasem spowodowane zbyt dużą dawką, bo ponoć ponad 0,5 kg tych drożdży podali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A te zapalenie to nie wirus powoduje o ile to zapalenie płuc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Możliwe, że wirus. Bo antybiotyki nie działają i wszystkie podane były z grórnej półki. Na płuchach nie ma tragedii, trochę kaszle, ale gorączka jest cały czas. Biegunki nie ma i nigdy nie miała apetyt jest słabszy niż kilka dni temu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla ciekawości krowa moja naj lepsza sztuka po wycielenia 6 mc kryta po 2 mc wykazywała ryje mój dobry wet raz stwierdził że cielna raz ze nie dodam że w dwóch przypadkach się pomylił wcześniej. Krowa 6 mc po wycieleniu dalej ma oznaki rui więc Nowa weterynarz z usg stwierdza krowa cielna 4 mc dziwne pierwszy raz tak mam
Ja swoim jak stał trawieniec podałem 10 paczek drożdży na raz z polecenia weta gorzka sól i inne i nic się nie działo

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 No ciekawe , ciekawe , ale spróbuj teraz w naszym ojczystym języku , to może ktoś zrozumie o czym ty tutaj ... ? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Piszę z telefonu a tu słownik tak.... 10 paczek drożdży z polecenia weterynarza podawałem nie raz krowie rozrobione w letniej wodzie do jednego litra ...do tego gorzka sól i inne jakieś dodatki na trawieniec. A tu skoro kolega tak pisze może doszło właśnie to zatkania trawieńca bądź jego nawet przemieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podałbym jeszcze np Biomectin w zastrzyku na odrobaczenie i poprawkę Valbazenem poprzez wlew do pyska. Być może jakieś pasożyty ją męczą. np nicienie płucne.

Możliwe, że wirus. Bo antybiotyki nie działają i wszystkie podane były z grórnej półki. Na płuchach nie ma tragedii, trochę kaszle, ale gorączka jest cały czas. Biegunki nie ma i nigdy nie miała apetyt jest słabszy niż kilka dni temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

słuchajcie ostatnie trzy tygodnie to pasmo nie powodzen żywienie cały czas to samo krowy w szczytach laktacji część doja super chodzą na pastwisko itp natomiast problem zaczyna się przy tych które wycielaja się teraz 3 sztuki ostatnio jedna porażenie dwie pierwiastki zapalenie macicy wlecze się to za nimi juz dwa tygodnie wybrały serię antybiotyków plukanki itp apetyt nadal pozostawia wiele do życzenia z mlekiem słabo do 25 litrów na dzień, na srute nawet nie chcą patrzeć tylko objetosciowki i siano, wycielaly się praktycznie same. jak u Was leczą zapalenie macicy? u mnie dostały antybiotyk cemay i jodowe plukanki, w czym może tkwić problem? każda po wycieleniu juz mnie kosztowała po 1000 zł. ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie jakaś bakteria się zadomowiła. Warto było pobrać wymaz z macicy u tych chorych przed leczeniem i sprawdzić z czym walczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

witam , co robić jak krowa jest po terminie już prawie 3 tygodnie , nie ma parcia i innych zachowań typowych dla wycielenia a wystaje (wisi) fragment pęcherza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Radzę wezwać weterynarza , bo to raczej nie normalne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

słuchajcie weterynarz stwierdził że macica juz okej wyczyszczone, ale zmienił antybiotyk i dalej jest problem rano 37,8 gorączka wieczorem 41 podam antybiotyk i po dwóch godzinach spada do 38, nie wiem o co dalej chodzi; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Zmień weterynarza najlepiej jak nie wie co jest krowie Najczęstsze problemy po wycieleniu to właśnie macica, ketoza, trawieniec, płuca czasami coś z jelitami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

WItam. Krowy które dają po 40l maja tłuszcz 3,2.To oznacza jest możliwa jest kwasica to mogę w takiej sytuacji zrobić? Nie dostają sianokiszonki bo nie chciały jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8057

Jeżeli białko jest większe niż tłuszcz to jest ewidętna kwasica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer229    0

czy mógłby mi ktoś pomóc? co roku sieję buraki pastewne ok.1,5 ha i zawsze były piękne od wschodu aż po zbiór a wtym roku nie wiem co sie stało, są małe żółte wyglądają tak jakby ktoś spalił je opryskiem,ale z mojej strony wszystko było robione jak zawsze. Chcę je zaorać tylko nie wiem co mogę tam zasiać gdyż były pryskane betanolem. czy ktoś wie co można zasiać po tym oprysku,czy może to być kukurydza?

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj