MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
beata12596    298

Dokładnie zgadzam się z kolegą wyżej, w tym roku wykonane dwa zabiegi od chwościka i do zbiorów utrzymały się super, bez chwastów, buraki na 2 i 3a klasie ziemi, na polach gdzie buraki były nie pamiętam kiedy, kopane w połowie września i cukier 14,5 , plon 55, a zanieczyszczenia 10,5 gdzie było sucho, buraki czysto wykopane. To jedna wielka farsa, walą nas na cukrze aż łomot idzie! Jak rozmawialiśmy z kolegą, który holmerem kopał nam te buraki to był zdziwiony , że taki mały cukier, bo plantacja nie była porażona chwościkiem. Znajomy oddawał buraki w tym samym czasie, nie zabezpieczane od chwościka ani razu, sam się śmiał i mówił, że jego buraki przeżywają trzecie życie, bo co liście odrosną to chwościk je zjada, no i największe zaskoczenie - u niego cukier 15,5 ! I tu mój apel do inspektorów z Werbkowic - jak już chcecie owalać na cukrze to chociaż wsadźcie dupska w samochód i zobaczcie jak plantacje wyglądają. Dno i porażka! 

Edytowano przez beata12596

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

A co inspektor może to pionek u gry ma najwięcej do roboty + niejeden ma własne gospodarstwo jeszcze. Zbiera bure od dyrekcji i od rolników. W werbowicach powtarzam jak nie zmieni się dyrektor + jeden Pan wraz z małżonką którzy jadą nas na procentach to cukrownia za kilka lat do kasacji będzie.

Beata12596 w moim regionie prawie każda plantacja była zarazona chwoscikiem najgorsza plantacja koleś posial pierwszy raz już w lipcu był chwoscik na burakach, a miał polaryzacja ponad 16 u mnie buraki zielone 15.9 u innych nawet 14. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo_89    69
Dnia 20.11.2019 o 09:41, Zenonim napisał:

 

A co inspektor może to pionek u gry ma najwięcej do roboty + niejeden ma własne gospodarstwo jeszcze. Zbiera bure od dyrekcji i od rolników. W werbowicach powtarzam jak nie zmieni się dyrektor + jeden Pan wraz z małżonką którzy jadą nas na procentach to cukrownia za kilka lat do kasacji będzie.

Beata12596 w moim regionie prawie każda plantacja była zarazona chwoscikiem najgorsza plantacja koleś posial pierwszy raz już w lipcu był chwoscik na burakach, a miał polaryzacja ponad 16 u mnie buraki zielone 15.9 u innych nawet 14. 

 

Mój region w tym roku przeszedł z Werbkowic do Krasnystawu i każdy platator widzi roznice w polaryzacji i zanieczyszczeniu.... buraki wizualnie brudniejsze niż w tamtym roku a średnia według Krasnystawu 3% mniejsza niż według Werbkowic w tamtym roku czyszczejszych.

Miał taki inny wynik niż wszyscy dlatego że pole nie widziało dawno albo nigdy buraków, zobaczysz czy takie będzie miał wyniki jak będzie platatorem chociaż przez kilka lat.

Edytowano przez adamo_89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    834

Trochę chyba gadacie głupoty, a jak macie jakieś podejrzenia to zgłosić do CBŚ. 

Jak ja sam uprawiam buraki już chyba 7 rok to tylko ze dwa razy miałem cukier koło 16, a tak to zazwyczaj 17-19,5, i zanieczyszczenia 6-9.. teraz zanieczyszczenie będę miał zapewne koło 10 ale to widać na pryzmie, cukrownia werbkowice

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

A ja uprawiam z 10 lat wcześniej ojciec i nigdy więcej jak 16 nie mieliśmy co do zanieczyszczenia to 7-8 standard

Edytowano przez king12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

Burak zabrany plon 60 t cukier 17.70 zanieczyszczenie 7.80 średnia cuk Krasnystaw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

U mnie jutro odbiór. Jestem ciekaw jak plon bo Kujavia mega słabo w stosunku do KWS Graciana. Ta druga prztrzewiona przez przymrozki (15-20%) a wyglada lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Moje dzisiaj zostały zabrane plon 60 cukier prawie 17 zanieczyszczenie 9. Werbkowice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

U mnie plon netto II 76 ton ale cukier słaby 16,2% dziwne bo liście były długo zielone.... Jeszcze 5 lat temu miałem cukier zawsze 18- 20 % a teraz nie mogę złapać więcej niż 17% ... Cukrownia Werbkowice


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

To i tak trochę podrosly od początku kampanii i z cukrem trochę lepiej. Na ten rok macie bardzo dobre wyniki. Dzisiaj przyszedł SMS z cukrowni Werbkowice że 6 grudnia kończy się kampania już. 

Edytowano przez damin1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

W tym roku cukrownia nie ma darmowych ton to muszą na polaryzacji sobie odbić. Badanie zanieczyszczeń i poziomu cukru  to pic na wodę, piszą co im się spodoba. Cukier czasem sprawdzają, żeby wiedzieli co w ogóle woza.  Możesz być przy pobieraniu próby ale kto wpusci Cię do labolatorium? 

  • Like 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Średnio netto II 87t z hektara cukier 16,9% zanieczyszczenia 7.78% buraki zabierane wczoraj i dzisiaj kopane ponad 4 tygodnie temu KWS Graciana 94tony z ha ale o okolo 1 % słabsza polaryzacja wzgledem Kujavii która dała 80 ton z ha. Plon na poziomie zeszłorocznego przy czym zasiane prawie 1.5ha mniej. 160 fizycznych ton ponad limit.

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69

Gratuluje takich wyników.Moje buraki jeszcze rosną ale obserwując plony okolicznych rolników to 55-60 ton netto to w tym roku norma. Zanieczyszczenia też  zazdroszcze. Nasza wspaniała Chełmża w tym roku bije wszelkie rekordy. Aż się boje momentu odstawy. Dziwie się że ludzie siedzą cicho widocznie im wszystko pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

U mnie polmar ładnie z polaryzacją, bo wyszło 18,1%. Zanieczyszczenia też w porządku. 8%, a kopałem swoim ciąganym.

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    834
2 godziny temu, alvaroalvaro78 napisał:

Średnio 87t z hektara cukier 16,9% zanieczyszczenia 7.78% buraki zabierane wczoraj i dzisiaj kopane ponad 4 tygodnie temu KWS Graciana 94tony z ha ale o okolo 1 % słabsza polaryzacja wzgledem Kujavii która dała 80 ton z ha. Plon na poziomie zeszłorocznego przy czym zasiane prawie 1.5ha mniej. 160 fizycznych ton ponad limit.

U mnie graciana 54t na czysto przy 17,9 cukru....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

posiadam szczotki do siewnika punktowego z sipmy plon s033 do buraków wiadomość na prv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Co roku stosuje poli 6 ok 400kg a w przyszłym sezonie myślę nad polidap ok 150 kg plus korn Kali ok 400 kg czy ktoś już przerabial  ten temat ???? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

Tylko polidapu 200 kg i wszystko po żniwach,może być ze 100 kg korn -cali wiosna reszta po żniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Pod koniec przyszłego tygodnia odbiór buraka i się zastanawiam bo zapowiadają w od poniedziałku w nocy -2 , a w dzień +2 stopnie czy kopać przed przymrozkami czy w przyszłym tygodniu ? Brak opadów ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj