MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miwigos    3528
46 minut temu, dexter00 napisał:

W cukrowniach ksc mają takie odmiany i do nich opryski w sprzedaży?

Ale te odmiany gorzej plonuja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
Dnia 15.11.2019 o 19:50, Piegus napisał:

 

A znacie ceny nasion/herbicydu w tym systemie conviso?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Roxer napisał:

A znacie ceny nasion/herbicydu w tym systemie conviso?

Nasiona 1360 netto jednostka oprysk 200zl ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Convisio. Najgorzej przy tej odmianie jak trzeba będzie przesiac. Koszty diametralnie lecą do góry i opłacalność uprawy będzie znikoma. To gdzie tu sens. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
1 godzinę temu, monix napisał:

Nasiona 1360 netto jednostka oprysk 200zl ha

No w sumie było do przewidzenia. Jakieś 150-200zł więcej niż zabiegi na dwuliścienne + jednoliścienne z tradycyjnymi nasionami

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
Dnia 16.11.2019 o 09:52, e2visionamd napisał:

Jakie macie spostrzeżenia do takich odmian jak vinnare , kujavia , jagiellon , marynia szczególnie szybkiego wzrostu polaryzacji bo chce na wczesnym zbiór oraz lancaster , contenta , taekwondo na późny ?

 

Marynie miałem nie polecam! Takiego gó.... nigdy nie miałem na polu. 

Teraz spróbuję KWS-a

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Jeśli chodzi o conviso z kws to ksc na przyszły rok nie będzie bo Niemcy dali 3 tys za jednostkę 😉 a w tym roku kosztowało 1.8  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Czyli niemcy mają tanie buraki  i drogie nasiona- powodzenia plantatorom życze,w przyszłym roku można jeszcze legalnie pryskać buraki betanalem i zamiennikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Takie coś można zamówić w KSC, ale nasion do conviso nie znalazłem na tej liście :/

ksc conviso.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, Roxer napisał:

Takie coś można zamówić w KSC, ale nasion do conviso nie znalazłem na tej liście :/

ksc conviso.png

A poco komu convso one jak niema nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Nasion kws nie będzie info od inspektora a dlaczego bo Niemcy za conviso sobie zażyczyli  3 tys wiec nasi im podziękowali za wszystkie nasiona niech sobie je zjedzą  walić dziadostwo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, Tigon napisał:

to prawda ze rozważa się zamknięcie cukrowni Ropczyce?

Są Dwie wersje tak i nie wszystko okaże się na wiosnę ile towaru będzie kontraktowane Po ostatnim spotkaniu gdzie był dyrektor z cukrowni nie ciekawie to wygląda i jak on dalej  tam będzie dyrektorem to mu po gratuluję Bo jeszcze nigdy tak ostro nie było miedzy nim a związkiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
2 godziny temu, bravo2 napisał:

Nasion kws nie będzie info od inspektora a dlaczego bo Niemcy za conviso sobie zażyczyli  3 tys wiec nasi im podziękowali za wszystkie nasiona niech sobie je zjedzą  walić dziadostwo 

To nie dość że połowę polskich cukrowni zlikwidowali, teraz na przejętych przez nich są dużo gorsze warunki współpracy, to ostatecznie jeszcze poblokują substancje chemiczne umożliwiając uprawę tylko wybranymi nasionami na, które narzucą cenę z kosmosu... 

Nie mam pytan, nic w tym kraju już nie zostanie :) No ale cóż, jak to w przyrodzie bywa, zostanie albo silniejszy, albo mądrzejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Mam rozliczenie KSC d.. nie urywa. 61t 7100zl/ha netto -potrącenia +wysłodki +dopłata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, plapla123 napisał:

Mam możliwość przejścia z cukrowni Ropczyce do ksc  co o tym myślicie warto za rezykowac .

Naco czekac przeciez sudzucker placi najmniej i jeszcze do 30 czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, plapla123 napisał:

Mam możliwość przejścia z cukrowni Ropczyce do ksc  co o tym myślicie warto za rezykowac .

JAk miał bym możliwość to od razu bym tak robił a gdzie kolega mieszka  że może się łapać do KSC

 

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie wczoraj zabrane buraki i nieco podsumuję.

Zasiaane odmiaany KWS Lavenza i Toleranza, wschody niemal idealne.

Chwasty opanowane super, niestety później dała się we znaki susza i wyjątkowa jak na moje warunki presja chwościka. Pomimo 3 zabiegów - optan-tebukonazol-propikonazol (pierwszy raz u mnie 3 zabiegi)  we wrześniu niemal cała plantacja zrzuciła liście. Nigdy nie miałem takiego pogromu!

Kopane w połowie pażdziernika z uwagi na siew pszenicy leżały miesiąc na pryźmie.

Wyniki:

plon fizyczny 69 t/ha , cukier 17,3% zanieczyszczenia aż 8,9% pomimo że pięekinie ogłowione i kopane w piękną pogodę.

Daleko do średniej wieloletniej 77t/ha czy ubiegłorocznego reekordu 93t/ha.

Gleby 3b/4a. Ogólnie spodziewałeem się gorzej.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

To u mnie bez chwościka liście uschły z braku wody i dziki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj