MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Konrad2510    98

Panowie pomóżcie, mam problem w burakach z samosiewami rzepaku pryskane było 3razy Betanal plus goltix i sporo wyszło jeszcze. rzepak ma po dwa liście ale zdarzają się większe, czym teraz pryskać dodam że od ostatniego zabiegu 11dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530

safari 30 g +betanal i pewności że wszystko zginie niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak dla mnie żeby zwalczyć rzepak taki mały teraz  to 20 gram safari max 25 gram i 0,2 Venzaru 500, z olejem 1 litr, ewentualnie można dodać 0,15 kemironu, ale bez oleju wtedy. 

30 gram to jak rzepak ma z 6 liści a dawalem na 8 lisci i zwalczył go. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    258

Po wczorajszej zlewie (teren LHR) ludzie wjechali z zabiegiem na chwasty ale koleiny zostały na polu tyle wilgoci że szok ale co zrobić jak czas nagli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Tak się zastanawiam co się stało z saletrą rozsianą przed deszczem?? Ile spłynęło???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    258

Raczej tam gdzie dołek to spłynęło wszystko  czy nawóz czy śor za dużo wody, oby gorzej nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBandrzej    2
Napisano (edytowany)

Jak się zabezpieczanie przed tym szkodnikiem co zjada buraki (komosik) owalil mi 7ha? 

Edytowano przez LUBandrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75
17 godzin temu, LUBandrzej napisał:

Jak się zabezpieczanie przed tym szkodnikiem co zjada buraki (komosik) owalil mi 7ha? 

pryskać pryskać i jeszcze raz pryskać jak jest aktywny chyba niema innego wyjścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530
21 godzin temu, ansu napisał:

Tak się zastanawiam co się stało z saletrą rozsianą przed deszczem?? Ile spłynęło???

A co wysiałeś przed ulewą ,ja dobre dwa tygodnie temu, spadło do tej pory 75 mm ale spokojnie bez ulewy ,czyli nawóz jest tam gdzie korzenie buraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Jak w ziemie poszło 7,5 cm wody to musiało sie przemiescić. Pytanie na jakiej głebokosci teraz jest


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
56 minut temu, miwigos napisał:

A co wysiałeś przed ulewą ,ja dobre dwa tygodnie temu, spadło do tej pory 75 mm ale spokojnie bez ulewy ,czyli nawóz jest tam gdzie korzenie buraków

U mnie ponad 100l. Popłyneło trochę ścieżkami, ale nie porwało, nie zamuliło.

Ostatni azot dałem około 20 marca, więc jest gdzie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530

Więc nie widze zmartwienia,jest tam gdzie powinien być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

Panowie kiedy lecicie z odżywianie dolistnym mocznik +siarczan magnezu +bor + inne mikroelementy od ilu lisci planuje dwa zabiegi w odstępach dwutygodniowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja już poleciałem na 6 liść, też była okazja bo pchełkę miałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Wczoraj dawałem saletrę amonową. Dzisiaj albo jutro chciałbym zrobić drugi zabieg na chwasty. Jak pogoda pozwoli to może w przyszłym tygodniu pójdzie dokarmianie dolistne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

Niewiem czemu tak wcześnie dajecie saletre pod korzeń N nie dajecie czy jak ja daje 300 saletszaku potem saletra jak 50 % ziemi zakryja buraki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Pewnie dlatego ze wszyscy zalecają dawać pogłównie n nie pózniej niz do 8 liści. 

Ciekawe jak buraki będą rosły przy tej ciulatej pogodzie. Dopiero od 5 czerwca ma być cieplej, ale dołączyć mają silne burze. Za bardzo chcieliśmy wszyscy deszczu, to i teraz mamy w nadmiarze. Na plantacjach nie widać ani mszycy ani pchełki. Pełno jest ploniarki zbożówki. Szczególnie dużo przy granicy z rzepakiem. Trzeba jechać z ostatnim zabiegiem i dodawać coś na zachwaszczenie wtórne, bo na pewno będzie tego w tym roku zdecydowanie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57

u mnie cały azot został podany przed siewem ze względu na wcześniejsze lata suszy 😄 obecnie ziemia już nie przyjmuje wody robią się pomału zastoiska wodne, ale jestem pod wrażeniem bo pomimo że leje ponad dwa tygodnie buraki urosły i to bardzo znacznie, ale mszyca na nich siedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

jak jest z tym azotem? jedni mówią żeby smarować aż burak będzie niebieski, a z tego co mi wiadomo niema co przesadzać bo obniża Cukier. Jakie stosujecie dawki? Dałem przed siewem ok 50kg/N waham się przed kolejną dawką w jakiej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja dałem cały azot w rsm przed siewem 300l.rsm32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj