MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

JozB    181
1 godzinę temu, Michał1998 napisał:

Co sądzicie o zastosowaniu solo venzaru w dawce 0,5l/ha na 3 zabieg (zachwaszenie wtórne) mam trochę obawy co do lenacylu bo jak by nie było jest to spora dawka i niewiem jak bardzo burak odchoruje taki stres tym herbicydem.

Pozdrawiam :)

A po co aż tyle? Jak będziesz miał czysto, to przy założeniu, że zrobi się cieplej buraki pózniej zagłuszą chwasty. No chyba, że masz dużo niedobitków z pierwszych zabiegów😁.

W tv ładnie pokazują temperatury na 25 stopni. Patrzę na szczegółowe i co? prawie do końca maja poniżej 20. Normalnie masakra. Oby tylko dało się wjechać z 3 i ewentualnie 4 zabiegiem, to już będzie dobrze. W sobotę chyba pora 3 raz zaatakować, bo ma być i cieplej i bezwietrznie. Wiecie co to mogą być za muchy, jedna czarna, druga innego koloru, coś jak lekki pomarańcz i z larwą gąsienicy w zadzie. Dosyć dużo tego w burakach. Te czarne jakby zdychały, tylko nie wiem czy w wyniku lambda cyhalotryny czy w wyniku kopulacji😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    580

Ja daję wszystkiego 0,6 Venzaru, ale po 0,2 do każdego oprysku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Stosujecie może Plonvit Burak w dokarmianiu dolistnym? Albo jakieś inne preparaty z mikroelementami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35

Pasowało by jednoliścienne prysnąć ale tak nalało ze morze jutro wjadę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    141

Po 3 zabiegu na jednym polu pojawia się rzepak jechać teraz czy czekać jeszcze i co dać sam goltix może iść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

Co dorzuc do herbicydu na robactwo w buraku. Chyba pchełka ale i mszyca tez pewnie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał1998    7
16 godzin temu, JozB napisał:

A po co aż tyle? Jak będziesz miał czysto, to przy założeniu, że zrobi się cieplej buraki pózniej zagłuszą chwasty. No chyba, że masz dużo niedobitków z pierwszych zabiegów😁.

W tv ładnie pokazują temperatury na 25 stopni. Patrzę na szczegółowe i co? prawie do końca maja poniżej 20. Normalnie masakra. Oby tylko dało się wjechać z 3 i ewentualnie 4 zabiegiem, to już będzie dobrze. W sobotę chyba pora 3 raz zaatakować, bo ma być i cieplej i bezwietrznie. Wiecie co to mogą być za muchy, jedna czarna, druga innego koloru, coś jak lekki pomarańcz i z larwą gąsienicy w zadzie. Dosyć dużo tego w burakach. Te czarne jakby zdychały, tylko nie wiem czy w wyniku lambda cyhalotryny czy w wyniku kopulacji😁

Plantacja buraków po 1 zabiegu 1l/ha betanal maxx pro+goltix1,5l/ha pole czysciutkie 2 zabieg na wychodzace fiołki głównie kemifam 1l+kemiron 0,2+goltix1,5l

Ten 3 zabieg mógłbym pominąc ale znając życie chytry dwa razy traci także "coś" dać trzeba bo do zbiorów bardzo długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Ja już posiałem N i 3 zabieg też dziś


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, mds212 napisał:

Co dorzuc do herbicydu na robactwo w buraku. Chyba pchełka ale i mszyca tez pewnie jest

Decis mega wystarczy.200-250 ml

Edytowano przez pawel177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

U nas alert na mszyce. Ja tam nie widziałem ich na razie. Była pchełka, a teraz coś co przypomina ploniarkę zbożówkę. Wygląda na to że jutro ostatni dzien na oprysk herbicydowy, bo pogoda się diametralnie zmieniła. Obym tylko się nie zakopał, bo bez napędu na górkach może być ciężko 😁. Chcieliśmy opadów, to mamy. W tym roku buraki po pszenicy są zdecydowanie mniej zarośnięte od tych po kukurydzy. Zresztą to chyba reguła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wie ktoś czy dostanę gdzieś jeszcze Kosynier 420?  w okolicy u mnie nigdzie nie ma i w internetowych które znam też nie spotkałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekIlecki    8

Witam, jestem nowy tutaj na AF. Szukam porady bardziej doswiascozncyh, moje pytanie jest następujące. Wczoraj opryskalem buraki 3 zabieg. W zasadzie to pole czyste tylko zostało trochę kamosy takiej około 3 cm wysokości. Niby przypalona ale od góry jakby żywa. Opryskalem betanal max 1.3l + fenmedifam czysty około 250g. 15 min Po oprysku orzyszedl deszcz który miał nie padać w prognozach,około 2mm. Pytanie czy poprawić czymś ponieważ podejrzewam ze spłukalo, czy poczekać? Planowałem poczekac do nasteonej możliwości oprysku i dać 1,5l goltiksu. Co o ty sądzicie? Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35

A jak z mszycą w rejonie Hrubieszowa sms-a dostałem szukałem nie znalazłem morze zle szukałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie jak 2 zabieg herbicydowy był 8 maja to kiefy jechać z 3 zabiegiem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

Zależy co masz na 3 zabieg i jak sytuacja wygląda na polu. U mnie po deszczach zrobiło się ciepło i wychodzi cała paleta chwastów. Jak tylko obeschnie jadę 4 zabiegiem. Do tej pory dzielilem i jechałem co 7-10 dni bo pietrowo wychodziły chwasty. Do każdego zabiegu safari. od 8 do 20g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taka mieszanina 1 i 2 zabieg. I 3 też będzie. Betanal1. 5 goltix 1 lontrel 0.2. Do tej pory było czysto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    258
8 godzin temu, Andrju65 napisał:

A jak z mszycą w rejonie Hrubieszowa sms-a dostałem szukałem nie znalazłem morze zle szukałem?

Osobiście pryskałem w poniedziałek bo było tego w ciul.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2509    26

ja juz po czwartym zabiegu wilgoć jest to i zielsko cały czas nowe wschodzi. bład zrobilem ze nie powałowałem po sianu burak ładnie powschodził ale w międzyrzędziach było za miękko i ziele nie wschodziło równomiernie. 1- belvedere 1l/ha 2. kemifam 1l+0,4l kemironu ( o dziwo po belvederze wydaje mi sie że lepszy efekt) 3 -belvedere 1l +0,3 kemifamu. 4- belvedere 1,2l +goltix 0,6l. Zabiegi w odstępach 6-8 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541

W takim tempie to jeszcze 3 zabiegi cię czekają ,ja po dwóch 1,25 betanal +1 l goltix ,zazwyczaj to starczało ,w tym roku za tydzień pójdzie 3 zabieg ,ale z safari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2509    26
27 minut temu, miwigos napisał:

W takim tempie to jeszcze 3 zabiegi cię czekają ,ja po dwóch 1,25 betanal +1 l goltix ,zazwyczaj to starczało ,w tym roku za tydzień pójdzie 3 zabieg ,ale z safari

wlasnie mnie to zaczyna przerażać mam nadzieje ze to ostatni wysyp ziela i jeszcze jednym zakończę. u mnie na polu jedynym zielem jest szarłat i troszke przytuli (rzepaków niegdy nie mialem) więc safari to chyba u mnie mija sie z celem zawsze walczyłem mieszanką fen+desm+etof i rożnie to wynikało nie raz sie z motyką miesiąc w burakach siedziało w tym roku jak przegram to ostatni raz sieje buraki. jakies pomysły jak niedrogo z szarłatem zawalczyć? do ostatniego dodałem goltix może troche w małej dawce ale napewno cos tam pomoże szarłat dobić . poszedł też olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

A ja byłem po 3 zabiegu, ładnie chwasty wymiotło i przyszło oberwanie chmury i teraz co.. Wszystko od nowa trzeba zaczynać. Buraki też uszkodzone. gdzie nie gdzie popłyneły.. Jak na razie to tylko regeneruje się koszty bo pozytywów w uprawie buraka nie widać... Jak nie susza i marne wschody, to szarek a teraz to.. No ale coż.. taki los rolnika... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    840
1 godzinę temu, kamil2509 napisał:

wlasnie mnie to zaczyna przerażać mam nadzieje ze to ostatni wysyp ziela i jeszcze jednym zakończę. u mnie na polu jedynym zielem jest szarłat i troszke przytuli (rzepaków niegdy nie mialem) więc safari to chyba u mnie mija sie z celem zawsze walczyłem mieszanką fen+desm+etof i rożnie to wynikało nie raz sie z motyką miesiąc w burakach siedziało w tym roku jak przegram to ostatni raz sieje buraki. jakies pomysły jak niedrogo z szarłatem zawalczyć? do ostatniego dodałem goltix może troche w małej dawce ale napewno cos tam pomoże szarłat dobić . poszedł też olej

Safari oprócz rzepaku działa właśnie m.in na szarłata. Jeśli masz dostęp do tanich zamienników to najlepsza opcja.

U mnie wczoraj poszedł 4zabieg, dzięki temu, że sam sobie ustawiam dawki beetup compact i etofolu to mimo że beetupa wziąłem na 4zabiegi to zostało mi jeszcze 40l.. daje dawki jakie daje i dziwo efekty super w tym roku, praktycznie żadnych starych chwastów tylko cały czas nowe w liscieniach, do 3zabiegu dodałem 02venzaru i 150ml majora, teraz do 4tylko majora, bo nie wiem jaki efekt po tym venzarzie-trzymalby rzepaki? Bo w liscieniach takie przyhamowane..

Wałowanie chyba nic by Ci nie dało, ja sieje buraki po agregacie z samym pakerem, to po siewie międzyrzędzia zbyt ładnie nie wyglądają, a ilość zabiegów zależy od pola i przebiegu pogody, tak jak teraz cały czas dopaduje - wczoraj i u mnie szurnelo po południu, to mimo że wczorajszy zabieg wyczyścił co było to jeszcze 1 na pewno trzeba będzie zrobić bo buraki u mnie dopiero nieśmiało wchodzą w trzecią parę liści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35

U mnie cukrownie zamknęli i będą wozić 200km. ciekawe ile z tego interesu zostanie? Robactwo,chwasty ciągle nowe się pokazują a to koszty. Mam już dość buraków do tego po 2020 roku dopłaty mają zniknąć tak w ODR mówili jak wniosek o dopłaty wypełniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2509    26
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, skywalker89 napisał:

Safari oprócz rzepaku działa właśnie m.in na szarłata. Jeśli masz dostęp do tanich zamienników to najlepsza opcja.

U mnie wczoraj poszedł 4zabieg, dzięki temu, że sam sobie ustawiam dawki beetup compact i etofolu to mimo że beetupa wziąłem na 4zabiegi to zostało mi jeszcze 40l.. daje dawki jakie daje i dziwo efekty super w tym roku, praktycznie żadnych starych chwastów tylko cały czas nowe w liscieniach, do 3zabiegu dodałem 02venzaru i 150ml majora, teraz do 4tylko majora, bo nie wiem jaki efekt po tym venzarzie-trzymalby rzepaki? Bo w liscieniach takie przyhamowane..

Wałowanie chyba nic by Ci nie dało, ja sieje buraki po agregacie z samym pakerem, to po siewie międzyrzędzia zbyt ładnie nie wyglądają, a ilość zabiegów zależy od pola i przebiegu pogody, tak jak teraz cały czas dopaduje - wczoraj i u mnie szurnelo po południu, to mimo że wczorajszy zabieg wyczyścił co było to jeszcze 1 na pewno trzeba będzie zrobić bo buraki u mnie dopiero nieśmiało wchodzą w trzecią parę liści...

tylko ze szarłat wschodzi dlugofalowo wiec musialbym ten safari w 3 zabiegach pewie zastosowac ... finansowo strasznie drogo. tez się przerzuce w przyszłym roku na beetupa + etofumesat cenowo troche lepiej jak belvedere wychodzi zawsze pare groszy zaoszczędzone. W jakich dawkach dajesz fenm desm etofum. ja najwiekszą w tamtym roku na przespany pierwszy zabieg dalem 180 +180 + 200g etofumesatu +ruskie safari i połowa dawki lontrelu niestety szarłatowi nie podołało za późno poszło. w tym roku daje 100 + 100 + 200 ale pilnuje wczesnej fazy i tak powiem ze na styk i gdyby nie to ze nie robie wiekszych przerw i idą poprawki to tez by chyba kiepsko było

1 godzinę temu, Andrju65 napisał:

U mnie cukrownie zamknęli i będą wozić 200km. ciekawe ile z tego interesu zostanie? Robactwo,chwasty ciągle nowe się pokazują a to koszty. Mam już dość buraków do tego po 2020 roku dopłaty mają zniknąć tak w ODR mówili jak wniosek o dopłaty wypełniałem.

bez dopłaty nie bedzie najmniejszego sensu siać

na jednoliścienne 1,5l/ha labradora na  3 dni po 2zabiegu poszło szcześciło elegancko... teraz ppo tych deszczach schodzi "szczotka dosłownie" uporam sie z szrłatem (oby) i poprawie labradorem. chyba najtaniej wyszło (5l - 135zł)

Edytowano przez kamil2509

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj