Skocz do zawartości

Polecane posty

mlekpol pytałem w skupie to na razie cisza więc jestem dobrej myśli

Kierowca mi mówił ze maja obniżyć o 10 gr, tylko nie wiadomo ile w tym prawdy

DanielFarmer    108

wymogi jak wszedzie, mleko musi być dobre , odejsc bardzo trudno z mlekpolu też, bez strat prawie niemozliwe no ale cena jedna z najwyzszych w kraju, zdecydowac musicie sami

KARGO    83

SM Mlekovita Wys Maz cena za marzec nie spadnie mozliwe ze za kwietniu bedzie jaka korekta.

Edytowano przez KARGO

Wiadomość z agroFakt.pl

DanielFarmer    108

No mlekpol juz zaczał marsz w dół.... ;( każde 5 gr to grube tysiące straty w skali roku....oby to pierwsza i ostatnia korekta w dół,przeczucie jednak mówi ze w kwietniu poleci dalej

atomik    145

Łowicz za marzec bez zmian, informacja od kierownika mojej trasy, za kwiecień nie wiadomo być może i w dół bo jest nadprodukcja i ceny produktów mlecznych zjechały w dół ostro

Edytowano przez atomik

pawelol111    713

Ludzie... nauczcie się że podanie samej ceny to za mało. To tak jakbym napisał: dziś padał śnieg. Nie wiecie ani gdzie ani w jakiej ilości.

Piszcie ile litrów, jakie białko, tłuszcz oraz dopiero cenę mleka. Za posty niepełne należałaby się kara bo to tylko zaśmiecanie tematu niepełnymi informacjami.

slaw17    22

ZM w Zalesiu grupa Lacpol. Za marzec brak 5 groszowej premii. Cena mleka za marzec będzie oscylowała na poziomie ok. 1,27zł/l przy 13000l i bi. 3,15% tł. 4%

bogys    0

Dr.Oetker Maków Maz dziś dostałem nowy cennik obowiązujący od 1-go kwietnia 12gr w dół

tak jak w piosence Kazika "dwanaście groszy, tylko nie płacz proszę"

matek0921    1

Nutricia krotoszyn za marzec miałem 1,39 brutto 13tyś, białko 3,71 i tłuszcz 4,4 a od kwietnia 3 gr w dół ;/

mazowszak    20

Mlekovita Wyszków przy ilości 12tyś cena za luty 1.51 przy tłuszczu 4.2. A narazie cena ma niespaść tak mówi kierowniczka. Miejmy nadzieje że prawdę mówi!!

macursus    111

Arla 1,19 zł/l 15000l i bi. 3,3% tł. 4.2%

Edytowano przez macursus

slaw17    22

PISZCIE jakie parametry, ilość i czy cena brutto czy netto a nie zaśmiecajcie tematu!!!! Napiszę że dostaję 2zł/l a się później okaże że sprzedałem 5l sąsiadowi.

@macursus popraw posta bo inaczej będę Cię raportował.

• Like 1

KARGO    83

Mlekovita Wyszków przy ilości 12tyś cena za luty 1.51 przy tłuszczu 4.2. A narazie cena ma niespaść tak mówi kierowniczka. Miejmy nadzieje że prawdę mówi!!

Pokaż fakture bo ci nie wierzę. Ja przy lepszych paramatrach i wiekszej ilości tyle nie mam Mlekovita Wys. Maz. Może z premia świateczna tyle mialeś :P

mazowszak    20

W naszym terenie jest dużo firm spupujących mleką i każdy dba o klijenta. Mój brat oddaje mleko do Makowa i przy takiej samej iliści jak ja wychodzi 1.60 tylko że duże wymogi. Zrobię Ci kiedyś fotę faktury to Ci wyśle!

Żadnej premi świątecznej nie było, A tobie jak płaci Wys.Mazowieckie ??

Edytowano przez mazowszak

Pawel156    11

Czy oddział Mlekowita Wyszków to to samo co Mleks Wyszków . Czy Mleks Wyszków skupuje dla Mlekowity? Cenę mają przyzwoitą.

kryssr    50

Mlekowita ma wszędzie trochę inne ceny, ogólnie to mają opinię "łobuzów". Nie wiem czy w moim rejonie obniżyli cenę ale przeważnie dowiadywałeś się na koniec kwietnia że za kwiecień będzie obniżka.

Mlekoma Przasnysz 10 gr w dół.

szymon17    1

Wolsztyn tak samo obniża cenę. Ostatnio zwróciłem im na to uwagę że bardzo nie ładnie robią. Za marzec 5gr w dół.

Edytowano przez szymon17

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez DOMINIK19995
      Witam
      Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??
    • Przez maciek1425
      siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie
    • Przez Rolnik1970
      co zrobić kiedy krowa zatrzyma mleko po wycieleniu?
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc