Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sacrable    42

widze ze juz tylko chyba Osm Łowicz nie zrobił zadnej obnizki i niech tak zostania jak najdłuzej :)

 

Jeśli tego nie zrobi, to poleci na dno - taka koniunktura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

według mnie rąbnęli na parametrach a z drugiej strony od dawana pamiętam że Łowicz wolno cenę podnosi i wolno ją opuszcza - to że nie obniżają ceny cieszy i wiem że nie robią tego bezumyślnie


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no tylko oni tez z cena nie szaleli i nie dawali 1.60 takze mysle ze nie jest zle i odrazu nie zatonie no i ponad 90% produkcji idzie na kraj wiec wahania euro ich omijaja i eksportujac gdzies na rynki bardzo chlonne nie musza rywalizowac z tanszymi produktami z innych krajow no i nie robia mleka w proszku a to dostało najbardziej ale wydaje mi sie ze az tak bardzo nie spadnie cena bo srodki do produkcji sa tak drogie ze to bylaby maskra gdyby wrociły ceny z przed 3lat no i do tego rok pogodowo nie najciekawszy My mozemy tylko powymieniac sie swoimi pogladami ale i tak nic od nas nie zalezy co ma byc to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Jak tak jeszcze 5 groszy poleci w dół w następnym m-c to proponuję w czerwcu wylewać mleko na asfalt na krajowe drogi przynajmniej UE usłyszy o nas tym bardziej że będzie EURO.

Kolego PatrykGY nie przystąpiłeś do Grupy Producenckiej co tworzy się w Damasławku???

W kuj-pom najwięcej płaci OSOWA(Grajewo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Więksi dostawcy nie wyleją bo i po co? Dla nich cena 1,2 zł jest jako tako - da się przeżyć. Mały i średni dostawca dostanie 1zł i będzie cicho siedział (tyrał na tych większych) Najwięksi nadal będą mieli 1,35-1,45 i im rybka takie spadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Też tak powiedzieli Ci co mają ponad 150tyś kiedy chciałem udziały uzależnione od kwoty mlecznej.

To jak chcą tworzyć Grupy Producenckie to niech idą bez tych małych i średnich.

Najwięcej burzą się Ci duzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tyle że żadna mleczarnia nie będzie w stanie zapłacić 1,5-1,6 zł jeśli mali i średni przestaną produkować a zostaną tylko duzi. Duży się bulwersuje że musi duże inwestycje robić ale zapomina że ma dużą wypłatę a inwestycje proporcjonalne do wielkości stada. Koszt wyprodukowania 1 l mleka jest mniej więcej jednakowy w przypadku i dużego i małego... Polska sprawiedliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
Napisano (edytowany)

No i nadszedł czas na kolejną obniżkę w Mlekpol-u Grajewo tym razem 10 gr. w dół od 1 kwietnia plus podniesienie udziałów (na początku roku) i dziwnie gwałtowne spadki parametrów mleka (znowu zbliża się piknik zakładowy).

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Przestańcie wylewać żale bo to i tak nie pomoże później będzie powód do radości jak podniosą znowu o 5 groszy... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Kolego Pawelol111 mam małe pytanko do Ciebie. Czy możesz mi podać namiar gdzie wyczytałeś że koszt wyprodukowanie 1L mleka....... chętnie bym się z tym zapoznał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148
Napisano (edytowany)

póki co ceny będą spadać jest zbyt duża nadprodukcja, ja wierzę w Łowicz :)

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jak chcesz więcej to poszukaj w google :) Co do nadprodukcji... to jest właśnie efekt wciskania ludziom kitu że albo masz 50 krów albo nie przeżyjesz. Nastawiali obór, zwiększyli wydajność tyle że zapomnieli że ktoś to musi kupić i skonsumować. Ja nikomu nie bronie się rozwijać, budować itp tylko chciałem zauważyć efekty tego typu myślenia i działania. Tak było z porzeczką - cena była to nasadzili a potem wiemy co się stało. W tamtym roku ziemniaki i warzywa - również klapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

z tymi obniżkami mleczarnie ruszyły nie tylko te które produkują na eksport ale wszystkie. Pamiętam jak były podsumowania tamtego roku to prezesi płakali że mieli bardzo małe zyski bo cena surowca jest za wysoka. Teraz chcą sobie to odbić na dostawcach. U nas od stycznia cena spadła o 15gr i zapowiadają następne obniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Jedziemy pod sejm strajkować? Wszyscy strajkują, możemy i my. Trzeba walczyć o interwencję na rynku mleka, dopłaty do eksportu bo jeśli w takim tempie cena będzie spadać to przy tak dużych kosztach produkcji zostanie wegetacja....a nie po to męczymy się z tym pracochłonnym profilem produkcji 365DNI w roku żeby wegetować.Jeszcze na razie nie jest najgorzej ale nie można przyglądać się temu biernie i czekać na najgorsze...

 

Ps. Taki sam dołek czeka nas zapewne po zniesieniu kwot mlecznych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Montifan    0

nadprodukcja w kraju to raj dla spekulantow. a jeszcze kilka miesiecy temu rynek mleka mial sie tak swietnie. ciekawe czy biora pod uwage ze w tym roku zapowiada sie susza bynajmniej wg mnie. to samo z rynkiem zboz kiedy to obliczaja plony juz w styczniu. IDIOTYZM!!!!

 

puki co olecko placi za kwiecien 10 gr mniej 1.33 netto 40000 l 3.3 bialko tluszcz 4.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Kolego @Montifan pisząc "zapowiada sie susza bynajmniej wg mnie" sam jesteś spekulantem...

 

Druga sprawa cena mleka jest dość mocno zróżnicowana i dla niektórych obniżka o 10-20 gr będzie oznaczać i tak o 20-30 gr większą cenę jak gdzie indziej... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Napisano (edytowany)

Tego rodzaju sytuacja ma miejsce w OSM Siedlce, najwięksi dostawcy cene ustalają indywidualne. Reszta dostaje grosze i w ten sposób mleczarnia ma surowiec po w miarę dobrej cenie oraz pewność że duży dostawca nie odejdzie. Taka polityka doprowadziła do tego że mleczarnia musi rocznie dokupić tyle mleka z innych mleczarni ile skupuje w jednym miesiącu. Mali i średni zmienili odbiorców - nadal występują rażące różnice cen jednak mniejsze niż w OSM Siedlce. Obniżki doprowadzą do upadku tych mniejszych, dużym nie wróżę sukcesu bo nie będzie z czego do ich mleka dokładać.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Potwierdzam to kolego Pawelol111. W przypadku zniesienie kwot mlecznych mali i średni będą musieli utworzyć lub przejść do tzw. Grupy Producenckej albo zlikwidować krowy.

Mi zaś bardzo nie podoba się statut który jest stworzony przez UM. Dużo błędów jest w nim.

Bardzo zaś podoba mi się działanie rady nadzorczej w OSM Września ale oni walczą o swoje. Zobaczcie ich cennik, równe przedziały cenowe i na koniec więcej nie dostaniesz (dopłaty za ilość) nie ma dopłaty za białko ponieważ mleczarnia nie rozlicza z ARR jest tylko dopłata za tłuszcz.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Grupa producencka to tylko problem ale faktem jest że mleczarnie się z grupami liczą i płacą jak tym większym. Zobaczymy jak to wszystko się rozwinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padelec    1

Jedziemy pod sejm strajkować? Wszyscy strajkują, możemy i my. Trzeba walczyć o interwencję na rynku mleka, dopłaty do eksportu bo jeśli w takim tempie cena będzie spadać to przy tak dużych kosztach produkcji zostanie wegetacja....a nie po to męczymy się z tym pracochłonnym profilem produkcji 365DNI w roku żeby wegetować.Jeszcze na razie nie jest najgorzej ale nie można przyglądać się temu biernie i czekać na najgorsze...

 

Ps. Taki sam dołek czeka nas zapewne po zniesieniu kwot mlecznych ;]

 

Cena mleka w podlaskim ma osiągnąć pułap 1zł/litr, wiem to z dobrego źródła, które ma kontakt z prezesem B. A co do strajku to założę się, że nikt nie pójdzie, nie ma czasu na to jak krów trzeba doglądać hahaha, wykończą rolników, już niebawem. Drżyjcie obkredytowani!!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1
Napisano (edytowany)

To tak, jakbym miał jechać pod sejm i strajkować tydzień i słuchać Pana Tuska że zna się na rolnictwie przez 24h to wolałbym zabrać 5 HF(500kg) z mojego stada i wpuścić je do parlamentu.

Zobaczylibyśmy co Nasi politycy są warci. Niech sobie je łapią. Myślę że więcej hałasu by zrobiło niż przez tydzień rolnicy okupujący sejm.

kolego @padelec dla pocieszenia prawie 9500L w tym m-c 1,05zł kl. exstra 4,2tł 3,2 b , za kwiecień - Wolsztyn i co Ja mam powiedzieć??

Dlatego dla mnie jest łatwiej jechać 5 km i wylać mleko na krajową drogę i wrócić do domu. (pewnie mandat bym dostał ciekawe ile???)

Edytowano przez szymon17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    874

niestety strajki nic nie dadzą bo to kraj złodzieii z resztą po co jechać do sejmu, wystarczy przez tydzień nie oddać ani litra mleka do mleczarnii i ceny od razu skoczą do góry, tylko wtedy wszyscy rolnicy muszą być solidarni!!!


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj