karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Emil39    60

To co że miałeś na koncie 50 tys a drugie 50 miałeś w skarpetach w chałupie i kto kto ci powie że nie mogłeś mieć tak .JA to już się nie odzywam bo tylko każdy szuka sobie pod górkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nikt ci nie powie że nie możesz, ale wiem jak to wygląda mniej więcej bo koleżanka pracuje w US w komórce VAT. Jeżeli coś jest legalne to po co utrudniać sobie życie.

Urzędnicy te luki sobie zostawiają.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

koledzy mam pytanie jestem vatowcem i zakupiłem  cielaczka od rolnika tez watowca  ale on  mowi ze nie musi wystawiac faktury wat, tylko prowadzi jakis rejestr w zeszycie gdzie ten cielak poszedł słyszeliscie cos o czyms takim?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19711
2 godziny temu, lolek1 napisał:

koledzy mam pytanie jestem vatowcem i zakupiłem  cielaczka od rolnika tez watowca  ale on  mowi ze nie musi wystawiac faktury wat, tylko prowadzi jakis rejestr w zeszycie gdzie ten cielak poszedł słyszeliscie cos o czyms takim?

 

Bzdury plecie

Powinien wystawić i tyle, kwestia czasu i zacznie wystawiać

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

Ale znalazłem  cos  na  stronie 502 i tam jest  ze to jest - ewidencja sprzedazy nieudokumentowanej. Ale sam tego do konca nie rozumiem.

Edytowano przez lolek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88

@lolek1 Tak, jest coś takiego jak "ewidencja sprzedażny nieudokumentowanej" ale ona dotyczy się tylko w przypadku sprzedaży osobie nie będącej na Vacie. Jeżeli Vatowiec sprzedaje Vatowcowi to jest zobowiązany wystawić fakturę vat i koniec i kropka. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

pytanie czy ten cielaczek był na niego 😉
Bo może jeszcze w ARiMR figuruje na kogoś innego 😉
Jeżeli był na niego (sprzedającego) w ARiMR to kupujący powinien żądać faktury VAT.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

Tak cielaczek był na niego. Ale  jak on jest przekonany  w tym  to co ja mu moge nakazac  , ja za to nie odpowiadam tylko on.

Edytowano przez lolek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

"kiedy vatowiec nie chce wystawić Ci faktury, a Ty już wiesz kogo należy powiadomić" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

albo wystawił Ci fakturę z kwotą 100zł żeby mniej VATu odprowadzić niż np 500zł. Faktury Tobie nie dał i już.
Pytanie czy pytałeś go o fakturę VAT i że jesteś VATowcem i jej potrzebujesz?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

Tak pytałem go  o fakture  i mowiłem ze jestem vatowcem  . Jakby   w razie  jakiejś  kontroli  to  on lezy a nie ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nikt nie leży, on nigdzie nie wpisze że sprzedał.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

tylko że ktoś mądry mógłby kminić skąd cielak szedł od urodzenia do uboju i tutaj popytać o faktury 😉
US jednak nie ma dostępu do takich rzeczy w ARiMR. Zresztą nie wiem czy jest sens kruszyć kopie bo tam VAT jest jaki? 8% Grosze wyjdą i czym innym idzie to nadgonić.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Teoretycznie można sprawdzić.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19711
36 minut temu, Sadek napisał:

Nikt nie leży, on nigdzie nie wpisze że sprzedał.

 

16 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

tylko że ktoś mądry mógłby kminić skąd cielak szedł od urodzenia do uboju i tutaj popytać o faktury 😉
US jednak nie ma dostępu do takich rzeczy w ARiMR. Zresztą nie wiem czy jest sens kruszyć kopie bo tam VAT jest jaki? 8% Grosze wyjdą i czym innym idzie to nadgonić.

Podczas kontroli US żądał księgi rejestracji z ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

US zażądał podczas kontroli czy poprosił podczas czynności sprawdzających (i pewnie przyspieszony zwroty był)? Pytam bo są to całkiem inne czynności 😉
Czy kontrolowany zapytał o podstawę prawną żądania dokumentu który nie leży w gestii US tylko ARiMR? Czy dostał odp?
Skarbówka wiele rzeczy chce, ostatnio też miałem upierdliwą panią a za to że chciała się wykazać to na większość pytań dostała odpowiedzi w stylu że nie są władni bo od tego jest inna instytucja albo najlepsze - że mam pokazać dowody od wszystkich przyczep-ja że wyrejestrowane i może kiedyś zarejestruję bo podlega ponownej rejestracji a kobitka sie upiera że ma być zarejestrowana a ja że wokół komina jeżdżę to ja jej ustawę prawo o ruchu drogowym i jak się pani upiera to niech się dokształci 😉i zapraszam na podwórko sobie pani policzy ile mam.
Tak samo nakaz płatniczy i czy mam na tę powierzchnię dopłaty - ja że mogę się ubiegać o dopłaty a nie mam obowiązek na każdy ha który mam się o nie ubiegać, poza tym nie jesteście organem kontrolnym co do dopłat.
Albo tekst napisze mi pan oświadczenie, ja że napiszę informację lub wyjaśnienie, ewentualnie uzupełnienie mogę napisać ale do oświadczenia to mnie nie zmusi bo to są czynności sprawdzające i na tym etapie to mogę ją poinformować itp a do oświadczenia (które tak lubią urzędnicy) nie można potem nic zmienić (kto kiedyś pisał i potem się wkopał to wie).
Rozmowa trwała z 20-25 minut, 2 starsze panie też podpytywały mnie (np o to czy świadczę usługi kombajnem a ja że nie bo nie muszę prowadzić gospodarstwa tak żeby dawało mi zysk, mogę nieudolnie je prowadzić i się uczyć na błędach a po to przeszedłem na VAT bo mi się opłaca) i dziewczyna odpuściła, obyło się bez kontroli na miejscu itp.
Tak więc US może wiele chcieć tak jak i inne instytucje, pytanie czy mają prawo żądać tego co żądają. U nas swego czasu w Wydziale Komunikacji też dziwili i czasem szukali dziur w całym, kilka osób wymienili i się uspokoiło.

Albo podobna sytuacja - dostawczaki na kategorię B do 3,5tony (homologowane czasem do 6,5ton) z zabudową do żywca u rolnika handlarza który nie kupuje na siebie tylko na handel. Pytałem ITD - nie do ruszenia (no chyba że przeważony lub usterki), w US nie do ruszenia, policja, nie do ruszenia (no chyba że usterki lub naruszenie PoRD), ARiMR - nie do ruszenia. A handelek kwitł swego czasu 😉 a goście spod zambrowa jak nie dalej jeździli nawet pod granicę z litwą i OK po cielaki, oczywiście mniej uczęszczanymi drogami.

Edytowano przez Nikita_Bennet
  • Like 2

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

No dobrze  ale odpowiada  ten co sprzedawał  cielaka  w razie jakiejs kontroli  dlaczego nie wystawił faktury ? kupujacy  zapłacił i tyle nie zmusi  go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mam na koncie VAT parę groszy z cukrowni. Mogę zapłacić Agrolokowi za opryski w trybie SP żeby pozbyć się tych pieniędzy? Agrolok może dzownic i mieć pretensje ze im tak zapłaciłem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30
2 godziny temu, michal_xs napisał:

Panowie mam na koncie VAT parę groszy z cukrowni. Mogę zapłacić Agrolokowi za opryski w trybie SP żeby pozbyć się tych pieniędzy? Agrolok może dzownic i mieć pretensje ze im tak zapłaciłem? 

Pewnie że możesz. Nic Ci Agrolok nie może powiedzieć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Każdy tak VAT wypycha.

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Oni z tego konta mogą zapłacić vat ZUS i podatki do skarbowego a rolnik tylko VAT (dojna zmiana tak załatwiła). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

dokładnie, my podatku rolnego zapłacić nie możemy bo to podatek "lokalny" czy jakoś tak.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    230

Koledzy mam pytanie . Czy przepisywal ktoś gospodarstwo będące na vacie w innym terminie niż początek roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Witam, przechodze na vat od 1 czerwca, księgowa mówi mi że mogę sobie kupować ma fakturę środki do produkcji czy tam maszyny, części. Kupowałem siłowniki do tura i gość nie wystawił mi faktury bo ja jeszcze nie jestem na vat, nie ma mnie w jakimś spisie i nie może mieć wystawić? Jak to w końcu jest?


NIP mam już z 15 lat i jak biorę fakturę na paliwo dodaj odliczenia akcyzy to nie ma problemu z wypisaniem faktury a tu w dwóch sklepach na części nie wystawili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj