Skocz do zawartości

Polecane posty

farmermf    78

A to jak z ciekawości, to ja nie wiem.

@saszeta, a po co ci 160kv? Ja mam 11kv, potrzebuję zwiększyć by do suszarni przypasować, ale się wstrzymuję ze względu właśnie na całoroczne koszta, a suszyć tydzień.

zorzyk2    50

Środek trwały jest wtedy gdy jest, bądź planowane jest jego użytkowanie dłużej niż 12m-cy. Więc dystrybutor to środek trwały

Nie koniecznie, zależy to od woli podatnika, bo wartość nie przekracza 3,5tys.

jak księgowa w imieniu rolnika wystąpi do US o opinię na piśmie czy można odliczyć i US odpowie na piśmie że można to wtedy jest podkładka. Tylko ja tego tematu u księgowej nie ruszam bo nie mam NIPu na fakturze.

O proporcji, na samym początku.

http://www.vat.pl/odliczenia_vat_zasady_787.php

Edytowano przez zorzyk2

saszeta    73

A to jak z ciekawości, to ja nie wiem.

@saszeta, a po co ci 160kv? Ja mam 11kv, potrzebuję zwiększyć by do suszarni przypasować, ale się wstrzymuję ze względu właśnie na całoroczne koszta, a suszyć tydzień.

bo całą stację odkupiłem od PGNiG. Mnie samego nie chcieli przyłączyć a PGNiG już było przyłączone( u mnie jest gaz pod ziemią). Chciałem zmienić trafo na mniejsze ale to cały projekt bym musiał robić

Wiadomość z agroFakt.pl

plapla123    0

Witam mam takie pytanie jak to jest z odliczeniem vatu od benzyny.Czy można odliczyc benzynę zużytą w samochodzie osobowym czy tylko tą zużytą np.w kosiarce kosie czy pile spalinowej.

Nikita_Bennet    100

VAT od benzyny zużytej w kosiarce żyłkowej czy pile spalinowej ale na cele rolnicze (wykaszanie wokół budynków czy wjazdów na pola czy cięcie desek na budowę magazynu czy obcinanie gałęzi nad polem) ja tam odliczam bo jest mi to potrzebne do prowadzenia działalności rolniczej.

A jak to jest z gazem propan-butan? Chodzi mi o takie zwykła butle co są w domach? Rocznie idzie mi ze dwie sztuki (podgrzewanie smoły na jeden z dachów, rozgrzewanie elementów przy gięciu lub spawaniu, czasem grzanie jak nie idzie odkręcić czegoś).

Ktoś odliczał? Ktoś wie jak to jest?

przemol87    43

@ Nikita_Bennet ja kupuje propan-butan,czasami nawet 10 butli miesiecznie ale mam wozek widlowy na LPG.

@ darkuspinex tak, musisz miec regon

Nikita_Bennet    100

no tylko że ja nie mam widlaka ;)

Idzie mi go sporadycznie ale za dwie butle to jest średnio 110pln przy wymianie i daje to 20PLN.

W zeszłym kwartale przez takie faktury na 20pln VATu to się ładna sumka zebrała.

zorzyk2    50

Spawacze, ślusarze, skupy złomu tną na propan-butanie i normalnie odliczają. Dlaczego Ty nie mógłbyś?

Nikita_Bennet    100

ale w czym biorą ten propan-butan? W zwykłych butlach?

A tną chyba tlenem (2 butle jedna z tlenem a druga z acetylenem) bo takie coś też zamierzam sobie sprawić za jakiś czas.

in2dex    0

Ja mam wpisane w dzierżawie tak, że co roku muszę przekazać odpowiednią liczbę zboża właścicielowi. Czy muszę się jakoś z tego rozliczyć?

zorzyk2    50

ale w czym biorą ten propan-butan? W zwykłych butlach?

A tną chyba tlenem (2 butle jedna z tlenem a druga z acetylenem) bo takie coś też zamierzam sobie sprawić za jakiś czas.

Tak w zwykłych butlach, te samochodowe ponoć mają jakiś inny zawór do pracy na leżąco. Do cięcia nikt nie bawi się w acetylen, bo drogo wychodzi, do spawania owszem.

chomik111    18

Witam

Koledzy mam takie pytanie przy przechodzeniu na vat jaką deklaracje wypełnialiście??? tylko zgłoszeniową VAT-R czy także NIP-1??? wydaję mi się że jeśli mam już NIP to nie potrzebna jest ta druga deklaracja.

Arek    113

Ja najpierw składałem VAT-R, później pocztą przyszło zawiadomienie, ze jestem już czynnym płatnikiem i wezwanie do złożenia NIP-1, w którym podajesz regon, kod działalności (taki jak na decyzji regon), nr. konta bankowego itp.

in2dex    0

wiesko    12

Witam

Koledzy mam takie pytanie przy przechodzeniu na vat jaką deklaracje wypełnialiście??? tylko zgłoszeniową VAT-R czy także NIP-1??? wydaję mi się że jeśli mam już NIP to nie potrzebna jest ta druga deklaracja.

Dzisiaj bylem przejsc na VAT niestety oplata zajebi 170 zl no i nalezy miec deklaracje VAT-R i NIP-1. Jeszcze tylko regon musze nadac i zmieniam bank tak przy okazji bo tez nalezy w deklaracji podac kopie umowy bankowej o numer konta rolniczego.

danielek24    2

a REGON trzeba mieć przed przejściem na vat,czy najpierw złożyć papiery w us a pózniej wyrobić regon?

długo się na niego czeka?

Arek    113

Przy VAT-R nie jest potrzebny ale przy NIP-1 trzeba go wpisać.

jagunia    0

Witam. zna ktoś może obowiązujące kody pkwiu na siano łąkowe i na jęczmień jary pastewny? (czy jest teraz tylko ogólnie jęczmień? bez określania jaki?) z góry dziękuję:)

jagunia    0

Na pewno? jak kupowałam pszenicę to na fakturze był kod PKWIU. Wydaje mi się, że produkty poniżej 23% VAT muszą miec te kody... już sama się zamieszałam. Może jest ktoś na forum, kto wie jak powinno byc i czy te kody się wpisuje?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?