karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

marek80z    16
2 godziny temu, marulekk napisał:

ale po co komu to zgłaszać? po co sobie komplikować, co ma ubój do US nie rozumiem

Chodzi o to że jeśli sztuki piw policzył i nie ma komu tego odebrać, to trzeba ew. ubój w piw zgłosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

jak odliczyłeś vat od zakupów na ich "wyprodukowanie", to musisz w ewidencji vat ująć te jajka i odprowadzić od tego vat, tak samo jak od ziemniaków czy czegokolwiek zużytego na własne potrzeby - ale to tylko teoria ... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371

ależ Wy gdybacie, z każdej śrubki się rozliczcie gdzie jest wkręcona i dlaczego taka B|


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Napisaliśmy jak powinno być, jak jest każdy wie, zresztą każdy niech się  martwi o siebie w momencie kontroli :)

Dla przykładu jak wspomniałeś już o jajkach, jeśli hodujesz np. opasy  a trzymasz kilka kurek dla siebie dodatkowo i jeśli Ci się później zawieruszy na fakturach paszowych  jakaś pasza dla kur to urząd na pewno to wychwyci :)


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1128

Ale czy jest zabronione aby paszę dla kur dać opasowi?

Ja w pewnym okresie mleko dla cieląt dawałem prosiętom a bydła brak, to już wykroczenie?

Edytowano przez Sadek
edycja

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Jeśli będziesz w stanie w racjonalny sposób wyjaśnisz urzędnikowi dlaczego paszę dla kur zjadł byk to możesz tak robić. Tylko jeszcze urzędnik musi przyjąć Twoje wyjaśnienia :)

 

  • Like 1

HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1128

Mnie pasza dla kur i byka nie tyczy bo bydła brak a paszy dla kur nie odliczam.

Tylko wspomniane mleko dla cieląt a dawane prosiętom.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Ogólnie zasada jest prosta, vat możesz odliczać przy nabyciu towarów i usług związanych z prowadzoną działalnością opodatkowaną.  Jeśli wyjaśnisz racjonalnie że np. mleko dla cieląt ma więcej wapnia niż dla prosiąt co z punktu ekonomicznego jest korzystniejsze to powinno wszystko ok :) Wszystko zleży na kogo się trafi podczas kontroli z US.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1128

Ostatnie zdanie jest najtrafniejsze.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6934

Poprzednie również. Jeśli uczciwie odliczasz VAT od środków produkcji, których potrzebujesz, to nie masz się czego obawiać, bo wyjaśnisz racjonalnie do czego wykorzystujesz. A jeśli kombinujesz- no to musisz mieć dobra gadkę. Ja w Lidlu biorę nawet fakturę na papier toaletowy. Jest mi potrzebny do wycierania rąk w warsztacie i wymion krowom i nie obawiam się urzędnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jeszcze raz ja jako vatowiec wystawiam fakturę dla vatowca to jego dane to imię nazwisko adres i NIP tylko

ale jak wystawiam fakturę dla ryczałtowca to co w końcu podaję NIP , pesel  czy nr dowodu o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1128

Dla ryczałtowca to PESEL.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

sam pesel starczy  ,a bo coś namieszane mam już albo źle bo jak robiłem kiedyś fakturę RR to była sama seria dowodu bez pesela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1128

Jeżeli nie aktywny podatnik to nie ma prawa używać NIPu.

  • Thanks 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A jak to jest z fakturami z poprzedniego okresu tzn. mamy fakturę z marca, w ewidencję i deklarację vat wpisujemy w kwietniu i w jpk tez w kwietniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    320

no ja pierwszy kwartał dawno rozliczony przez księgową a przyszła faktura z ODRu za kurs chemizacyjny datowana na marzec. Spróbuję rozliczyć ja w II kwartale ale mam inne pytanie - kurs chemizacyjny robił mój tato. Ja mam też zrobiony "dla oka" bo nie wykonuję zabiegów, po prostu mam drugą robotę. Oczywiście za mój kurs VAT z faktury odliczony, pytanie czy mogę spokojnie odliczyć za kurs taty (na fakturze nie ma kto kończył kurs ale zaświadczenie jest na niego). Jest na emeryturze i pomaga mi prowadzić g. rolne ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1128

Raczej jeżeli jest w 1 musi być i w 2, bo wtedy jpk nie pokryje się z deklaracją.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
6 godzin temu, Arek napisał:

A jak to jest z fakturami z poprzedniego okresu tzn. mamy fakturę z marca, w ewidencję i deklarację vat wpisujemy w kwietniu i w jpk tez w kwietniu ?

Też mam dwie faktury z marca których nie rozliczyłem , myślę wpisać kwietniową datę otrzymania i rozliczyć za kwiecień (JPK i VAT-7).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tak właśnie zrobiłem ale znajomemu księgowa wielkie problemy z tego powodu robiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1128

Dwa okresy do tyłu można rozliczyć, np. Teraz marzec to luty i styczeń bez problemu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Jak rozliczacie faktury z płatnością jako kompensata?

Dostałem takową (rozliczenie za pobrane nasiona), i nie wiem czy ją rozliczać teraz czy dopiero finalną fakturę po zakończeniu kampanii?

Chodzi umowę z z cukrownią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    320

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5

Mam pytanko jestem na vacie i chce kupic cieleta od rolnika ryczaltowca  ja musze jakas fakture wystawic  ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Romik3
      Możesz  przejrzeć dowolną Księgę Wieczystą, poznać nazwisko właściciela nieruchomości , numer KW. Wydrukować  każdą   Księgę Wieczystą nieruchomości anonimowo. Wystarczy Ci tylko sam adres nieruchomości (mieszkania, domu, działki).  Czasami warto w razie chęci kupna mieszkania, nawet od developera, lub też wynajęcia. Przejrzysz  nie tylko wpisaną hipotekę, ale również prawa osób trzecich, np. tak zwane „dożywocie” . Dzięki dobrej wyszukiwarce wyniki wyszukiwań otrzymasz natychmiast. Wystarczy tylko adres lub numer geodezyjny działki.  Wydrukujesz też Urzędowe dokumenty takie jak Opis, Wyciąg lub Zaświadczenie, które będą miały taką samą moc prawną jak te otrzymane w Sądzie w Wydziale Ksiąg Wieczystych.
      https://albertkredyty.pl/kw/odpis/
    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj