piertucha

Przepisanie gospodarstwa rolnego

Polecane posty

wojtas972    11

Grandzik bylo juz o tym setki razy przepisac mozna na kazdego co ma ukonczone 18 lat do przepisania ziemi nie trzeba miec zadnego wyksztalcenia rolniczego

dobra to niech teraz ktos powie jak jest z tym kursem rolniczym bo nadal nie wiem czy wogole oplaci sie go robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Chłopaki jeśli skończycie technikum lub liceum możecie iść do szkoły policealnej zaocznej. Tam w 2 lata macie wykształcenie rolnicze. Zjazdy są tylko w sobotę inie niedzielę i to nie każdą.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

ale chyba coś skończyć musisz jakieś szkoły ktoś mówił mi że trzeba obojętnie jakie studia

 

Ps. po co kursy rolnicze bez tego na pewno da się przepisać tylko nie wiem czy trzeba mieć studia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinBrz    0

Przepisać można na dowolną osobę - od absolwenta podstawówki po profesora. Problem wykształcenia pojawia się tylko w wypadku niektórych "premii". Zwykłe dopłaty dostanie każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nei potrzeba kończyć studia tylko studium czyli szkoła policealna. JA tak zrobiłem. Skończyłem technikum budowlane (wtedy jeszcze 5 letnie) a potem 2 lata studium zaocznego o kierunku technik rolnik. Na koniec zdałem egzamin zawodowy. Mam taki same wykształcenie jak bym skończył normalne technikum rolnicze.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

hmm to w moim przypadku bede musial zrobic sobie mature bo do zawodowej szkoly chodze i do piero potem rolnicza (czyli jakies dodatkowe 4-5 lat nauki) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Ja już się pogubiłem jeśli skończę Technikum szkół rolniczych chodzi mi o tą stronę:http://www.zsrckp.pl/ to będzie można przepisać gospodarstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

Grandzik tak bylo pisane milion razy przepisac mozna na kazdego wystarczy przesledzic temat a nwet 2 ostatnie strony wistarcza przepisc mozna na kazdego tylko jak nie masz wyksztalcenia rolniczego to nie masz szans na dofinansowania

ja juz wszystko wiem dzieki wszystkim za odpowiedzi i pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

bez wykształcenia rolniczego dostaniesz tylko dopłaty bezposrednie/ podstawowe a na reszte musi być wykształcenie... W KIRUNKU ROLNICZYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

jesli skonczysz jakas szkole o profilu rolniczym to tak, jesli wystarczy kasy :P


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

ludzie to jak wreszcie jest trzeba mieć jakąś szkołę rolniczą????????????????????? Bo jedni mówią że trzeba jedni mówią że nie to jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

mówić do d*py to cie osra... zeby przejac gospodarstwo NIE musisz miec zadnej szkoły!!!!!!!!!!!!!!!!!!zadna szkoła NIE jest ci potrzebna do przejecia gospodarstwa!!!!mozesz być nawet małym dzieckiem!!! tylko wtedy dopiero po ukonczeniu 18 lat wpełi przejmiesz gospodarstwo do dopiero po ukonczeniu 18 lat obowiazuja cie wszystkie prawa. wiec jeszcze raz  DO PRZEJECIA GOSP NIE POTRZEBUJESZ ZADNEJ SZKOŁY ZADNEJ!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

A właśnie się mylisz

 

 

Grunty wchodzące w skład przekazywanego gospodarstwa rolnego są:

 

1) przejmowane w całości przez następcę, który spełnia następujące warunki:

- nie ukończył 40 roku życia,

- po raz pierwszy podejmuje się prowadzenia gospodarstwa rolnego,

- posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe do prowadzenia

działalności rolniczej,

2) przekazywane na powiększenie gospodarstwa rolnego innego producenta

rolnego, który spełnia następujące warunki:

- jest producentem rolnym, który nie ukończył 50 roku życia,

- posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe do prowadzenia

działalności rolniczej,

3) przekazywane w sposób trwały na cele związane z ochroną środowiska lub

na zalesienie;

4) przekazywane do Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa - Agencji

Nieruchomości Rolnych, w przypadku braku możliwości przekazania na cele

wymienione w pkt 1-3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

Grandzik to po co pytasz skoro sobie to juz znalazles?? nie mozna bylo tak odrazu??

a tak wogole to juz bylo mowione setki razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Podepne sie pod ten temat.

 

Chcąc przepisac gospodarstwo, kto musi robic wycene całego gospodarstwa ? Notariusz chce tego od nas, a ja nie wiem jak to trzeba zrobic.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    515

Proponowałbym Ci pójsć do innego notariusza żeby nie chciał tej wyceny. Najlepiej podać samemu i zaniżyć wartość gospodarstwa żeby nie płacić niepotrzebnie VATu. Po co wganiać się niepotrzebnie w koszty jak tak to sporo kosztuje.

 

Przynajmiej ja tak zrobiłem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Jezeli przepisanie ma zwiazek z RS to tam nie można wyceniać gospdarstwa, jest tam stała opłata bez względu na wartosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Jeśli nawet nie ma RS to i tak bynajmniej u wszystkich notariuszy u nas ty sam sobie wyceniasz gospodarstwo a podatku nie płacisz bo to przekazanie przez rodziców czyli najbliższych spokrewnionych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj