piertucha

Przepisanie gospodarstwa rolnego

Polecane posty

Pandanus    5

Proponowałbym Ci pójsć do innego notariusza żeby nie chciał tej wyceny. Najlepiej podać samemu i zaniżyć wartość gospodarstwa żeby nie płacić niepotrzebnie VATu. Po co wganiać się niepotrzebnie w koszty jak tak to sporo kosztuje.

 

Przynajmiej ja tak zrobiłem :rolleyes:

 

jakiego VATU ??

chyba podatku od spadku i darowizn

ale tego tez nie placisz bez wzgledu na wartosc jezeli darują ci rodzice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Nie tyle Vatu co ogólnie kosztów notarialnych, które zależą od wartości przepisywanej nieruchomości,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

powiazane z RS nie powiedziala na co jej ta wycena, ja sam nie mam pojecia. Czyli robic ta wycene czy nie ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Developers    0

Witam!!

 

Chciałbym się dowiedzieć jak przepisać pole na mnie mam szkołę zawodową kończę ją już w tym roku. Jaki kurs muszę sobie zrobić gdzie się udać najlepiej żeby dowiedzieć się więcej na teamt kursu i przepisania pola ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Nie chciałem zakładać nowego tematu bo po co :)

 

Dziadek chce przepisać na mnie (jako wnukowi) gospodarstwo i w związku z tym jak to wygląda od A do Z i na jakie koszty trzeba się przygotować? No i jak z dopłatami z ARiMR pola obsiewam zbożami, które dostanę a które nie?, wykształcenie pozarolnicze. Wnioski na dopłaty na 2014 już oddałem jeszcze na dziadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

koszt notariusza,za każdy wpis działki do księgi wieczystej [jak gospodarstwo składa się np z 10 działek to razy 10] , jak dziadkowi zapisujesz zachowek to też płacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Witam. mam pytanie w związku z podziałem tak naprawde gospodarstwa.Otóż posiadam już 12 ha od 4 lat bo korzystałem z MR i za pare lat rodzice przechodzą na rente i tu moje pytanie cz reszta gospodarstwa rodziców 18ha bedą mogli podzielić na nas trzech mnie mojego brata i siostre czy tylko na mnie dodam że moje rodzeństwo nie ma nic wspólnego z  rolnictwem i czy wogóle oni mogą sie ubiegać o reszte gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

dołączam się do pytania czy po planowanych zmianach będzie możliwość podziału gosp. na dzieci które nie miały jeszcze gosp lub czy będzie możliwość wydzierzawienia ziemi dla syna gdy rodzice będą chcieli przejść na emeryture

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj