Skocz do zawartości

Mlooody

Members
 • Zawartość

  159
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

1 obserwujący

O Mlooody

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 23.01.1991

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  LLU

Ostatnio na profilu byli

1090 wyświetleń profilu
 1. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Dziś przyszedł Młody rolnik :) Trochę się zeszło, ale nareszcie jest :)
 2. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Ja złożyłem 24 września i też jeszcze kasy nie mam. Wniosek został przekierowany do płatności ponad miesiąc temu, ale chyba mają jakieś zatory płątnicze...
 3. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Ja bym wysłał dopiero w marcu albo kwietniu, tak w razie jakby jakiegoś urzędasa matematyka zawiodła...
 4. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Agencja ma 60 dni na wypłątę kaski od momentu zlożenia kompletnego wniosku o płatność, tak? Ile trwa to średnio? Raczej bliżej 60 czy blizej 30 dni?
 5. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Czy wypisy z rejestru gruntów mają być jakoś super aktualne? np 3 czy 6 miesięcy? Czy mogą być starsze jak 12 miesięcy? 
 6. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Freetaxi - czas na złożenie wniosku o płatność w starym naborze, po aktualizacji listy mamy do końca września, zgadza się? 
 7. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Ja też dostałem info z elizówki że lista będzie w poniedziałek przed agrobiznesem, żeby telewizja mogła rozgłosić szybciutko te informacje :D 
 8. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Obiło mi się o uszy że Bruksela zatwierdziła już przesunięcia. Freetaxi - wiesz coś o tym? Ja nie mogę znaleźć potwierdzenia. 
 9. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Zawsze to tyle trwało. Albo i dłużej. Przy każdym wcześniejszym przesunięciu. Spokojnie, przesuną hajsy. To dla PSL zbyt dobra reklama w kampanii wyborczej żeby to odpuścili. 
 10. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Pisałem wam już 2 razy - Ministerstwo i agencje podpuszczają i sieją ploty, bo wybory idą. A że nie chcą spaść ze stołka jak się opozycja dorwie do władzy i swoich zacznie obsadzać na stanowiskach, to obiecują ile się da.    Czytajcie ze zrozumieniem to co pisze agencja w komunikatach! Na NIEFORMALNYM SPOTKANIU komisja zgodziła się przesunąć kasę na Młodego Rolnika. Tak więc zgoda jest, ale teraz wszystko musi przejść DROGĄ ADMINISTRACYJNĄ. I dopiero wtedy będzie aktualizacja listy. Tak więc nie ma co robić w gacie i sie stresować - nowa lista będzie kiedy będzie. Sawicki ostatnio powiedział że w przeciągu NAJBLIŻSZYCH TYGODNI lista zostanie zaktualizowana, a więc ten proces w Komisji Europejskiej jeszcze chwile potrwa. Ale szczerze wątpię aby to była wina agencji. Po prostu Unia żywi się papierem, i to przeniesienie środków na inne działanie przechodzi pewnie przez 10 rożnych biurek w 5 komisjach w Brukseli...    A co do tego że miesiąc czasu to mało na załatwienie formalności, szczerze myślę że tydzień przy odrobinie zapału i kajaniu się przed urzędnikami śmiało wystarczy. Tylko w sytuacjach gdy się spieszy to nie zostawia się podanie na stercie innych do rozpatrzenia, tylko rozmawia żeby proces przyspieszyć, i załatwić od ręki. 
 11. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

    W to akurat nie wierzę że będą chcieli przyblokować część osób i zabrać szansę na premię z nowego naboru. Na pewno nie przed wyborami parlamentarnymi. To by było kilka tysięcy straconych głosów, lekką ręką przekazanych dla PIS. Moim zdaniem własnie dlatego ogłosili nabór w tym a nie innym terminie, bo zbliżają się wybory, i po zakończonym przyjmowaniu wniosków co kilka dni będą trąbić że na dniach będzie lista osób które dostaną premię itp. I nie zdziwiłbym się gdyby przed samymi wyborami pojawiła się lista osób którym przyznano premie oraz jakiś kolejny nabór na inne działania. 
 12. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Tak jak pisałem już ze 2 tygodnie temu - dogadali się nieformalnie, teraz papiery muszą przejść formalną drogą przez kilka biurek, i dopiero dostaniemy oficjalną zgodę. A dopiero jak będzie oficjalna zgoda można zrobić aktualizację listy. 
 13. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

    Słuchajcie uważnie - nie w najbliższym tygodniu, ale W NAJBLIŻSZYCH TYGODNIACH ma być przesunięcie 70 mln na starego młodego rolnika. Nie ma jeszcze formalnej zgody Komisji Europejskiej. 
×