SlaSzy

mycie opryskiwacza, podchloryn sodu czy pesticlean ?

Polecane posty

SlaSzy    0
Napisano (edytowany)

Czym myjecie opryskiwacz ? ,Praktycznie od kilku lat mam problem że po zabiegach  herbicydowych w zbozu zawsze sobie troche przypalę 10 - 20 m rzepaku (poczatek zabiegu ) Oczywiscie płucze zbiornik woda , wywalam filtry , conajmniej dwa razy  po ok. 50 -100l  przepryskuje przez dysze a i tak  jest problem.  Czy ktoś z was stosuje podchloryn sodu ? czy to jest bezpieczne .  czy moze stosujecie sorki typu PESTICLEAN ?

Edytowano przez SlaSzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1384

tylko atestowane i przeznaczone do tego celu


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    794
SlaSzy napisał:

Czym myjecie opryskiwacz ? ,Praktycznie od kilku lat mam problem że po zabiegach  herbicydowych w zbozu zawsze sobie troche przypalę 10 - 20 m rzepaku (poczatek zabiegu ) Oczywiscie płucze zbiornik woda , wywalam filtry , conajmniej dwa razy  po ok. 50 -100l  przepryskuje przez dysze a i tak  jest problem.  Czy ktoś z was stosuje podchloryn sodu ? czy to jest bezpieczne .  czy moze stosujecie sorki typu PESTICLEAN ?

jak pryskasz np. pszenicę od chwastu i chcesz wjechać w potem w rzepak to tak planuj zabiegi żeby po oprysku na chwast przelecieć opryskiwaczem tą samą roślinę innym preparatem np od grzyba i problem znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlaSzy    0
2 minuty temu, Grzechooo napisał:

jak pryskasz np. pszenicę od chwastu i chcesz wjechać w potem w rzepak to tak planuj zabiegi żeby po oprysku na chwast przelecieć opryskiwaczem tą samą roślinę innym preparatem np od grzyba i problem znika.

Oczywiscie staram sie tak własnie robić ale czasem się zdarza że trzeba poprawić cos herbicydem a pózniej zaraz wjechać w rzepak no i kwiatki wychodzą . W moim opryskiwaczu  kurkowiak 2000 jest jeszcze taki problem że zawsze troche na dnie wody zostaje ok. 10 l. , orginalny kruciec spustowy nie jest w najniższej pozycji , chyba wywierce dziure w innej pozycji i wstawie kranik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    130

Ja po stosowaniu środka, który może zaszkodzić następnej uprawie płukam opryskiwacz dwa lub trzy razy wodą, że każdym razem ze 200 litrów conajmniej, i jest ok, opryskiwacz to Krukowiak 1500l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    214

jeszcze raz opryskaj zboże samym Borem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    921

Od lat używam środków do mycia opryskiwacza. Mycie tym i nigdy nie było fito. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    451
18 godzin temu, SlaSzy napisał:

Praktycznie od kilku lat mam problem że po zabiegach  herbicydowych w zbozu zawsze sobie troche przypalę 10 - 20 m rzepaku (poczatek zabiegu

A węże i końcówki kolega też płucze, czy tam zostaje reszta starego środka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2043
Dnia 2.05.2024 o 16:34, SlaSzy napisał:

Czym myjecie opryskiwacz ? ,Praktycznie od kilku lat mam problem że po zabiegach  herbicydowych w zbozu zawsze sobie troche przypalę 10 - 20 m rzepaku (poczatek zabiegu ) Oczywiscie płucze zbiornik woda , wywalam filtry , conajmniej dwa razy  po ok. 50 -100l  przepryskuje przez dysze a i tak  jest problem.  Czy ktoś z was stosuje podchloryn sodu ? czy to jest bezpieczne .  czy moze stosujecie sorki typu PESTICLEAN ?

A jakiej pojemności masz ten opryskiwacz ? 

Ja płucze proszkiem do prania i zawsze po herbicydzie 3 razy tylko że do pełna. Ale to tylko 320 l więc mogę sobie na to pozwolić żeby nie uszkodzić rzepaku. Na zboże mam drugi ale już tylko na zboże go mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    209

Jakimi kitami pryskacie że jest taki problem? Ja od 10 lat tylko wężem umyje zbiornik i filtr , nalewam 50l wody i przez lance puszczę i nic więcej nie robię , nic nie spaliłem jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Vril
      Witam
       
      Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.
       
      Znalazłem takie oferty:
       
      Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto
       
      Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto
       
      Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto
       
      Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.
       
      Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla
       
      nikt nic nie poradzi ?
    • Przez S-Piotr
      Z jaką prędkością wykonujecie opryski. A zwłaszcza z opryskiwaczem ciąganym.?
    • Przez maciek916
      Mam małą prośbę czy ktoś może mi zrobić zdjęcie jak wygląda czujnik na kole od prędkości bo mam go zamocowanego do osi ale nie wiem z czego ma on sczytywać sygnały   bo do felgi nie ma nic przymocowane
    • Przez MarcoSk
      Witam Wszystkich, komputer Brano przestał pokazywać prędkość przez co nie mogę pracować w automacie. Na sterowaniu manualnym opryski idzie OK, ciśnienie można zwiększyć lub zmniejszyć be zarzutu.  Dziwne jest jeżeli wyłącze opryski komputer wskazuje prędkość poprawna, jak tylko włączę oprysk w Auto lub Manual natychmiast prędkośc ginie, na komputerze pojawiają się kreski. Jeżeli włączę oprysk ale wyłączę wałek WOM prędkość pokazuje poprawnie, dziwne trochę.  Widziałem podobny problem (załączam zdjęcie) we wcześniejszych tematach ale nie znalazłem na nie odpowiedzi.  Czujnik prędkości koła jest OK, Przepływomierz w sensie turbinka jest OK natomiast czujnik przepływomierza jeszcze nie sprawdzony. Proszę Was o skazanie przyczyny.

       


    • Przez ClaasDominator
      Witam serdecznie wszystkich na forum . koledzy mam problem z komputerem  brawo 180 nie pokazuję prędkości i małą dawkę przy oprysku .Na manułalu wszystko działa .Co może być przyczyną do dziś wszystko pięknie pracowało pozdrawiam ✋
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj