przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Buszmen11    268

U mnie ziemie słabe, mimo to hybryda sypie praktycznie drugie tyle co populacja. Pszenżyto mi wychodziło zawsze gorzej niż żyto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Dokładnie, pszenzyto takiego plonu nie daje na słabych ziemiach, słomy opór i tak jak piszecie dla świń idealne, u mnie w paszy dla tucznika stopniowo zwiększając od 15% w starterze dla warchlaka 30 kg kończąc na 50% dla świń od wagi koło 80 kg, potem widać że świnie puchną i przybierają, smakuje im ogólnie żyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Kuzyn prowadzi tylko produkcję roślinną i trzeba przyznać, że w jego przypadku lepszym biznesem jest zasiać pszenżyto zwłaszcza, że wszystkiego pozbywa się w żniwa.

Ja mam hodowlę i trzoda wszystko wpierniczy, a już na własnym doświadczeniu zauważyłem, że żyto na słabej ziemi sypie lepiej od pszenżyta. Przez kilka lat próbowałem i wróciłem do żyta.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Jaką ochronę fungicydową planujecie na ten rok? Pasowało by środki zacząć kupować. Podzielcie się swoimi pomysłami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

U mnie po taniości, tylko jeden zbieg po wykłoszeniu, przed kwitnieniem. Tebukonazol w miksie z azoskrobiną. Co do pierwszego zabiegu  warto szukać czegoś w typie morflin, działają w niskich temperaturach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Po rzepaku najgorsze i co powiecie??  2 raz po rzepaku niema obsady 

IMG_20210302_123535.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

IMG_20210302_123443.jpg

Nie mogę więcej jak 2 zdjęcia wrzucić. No raczej trzeba zostawić, tak szkodniki zrobiły robote po rzepaku ja to niewiem, po orce po zbożach tego niema niestety.

Dostabie 400kg rsm 32 na jeden strzał i prochloraz 1l micro regulacją i na tym koniec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916
Dnia 28.02.2021 o 19:09, pawelJD napisał:

U mnie po taniości, tylko jeden zbieg po wykłoszeniu, przed kwitnieniem. Tebukonazol w miksie z azoskrobiną. Co do pierwszego zabiegu  warto szukać czegoś w typie morflin, działają w niskich temperaturach. 

Nie lepiej podstawe zdzbla ochronic niz klos potem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
45 minut temu, Tomek90 napisał:

 

Nie mogę więcej jak 2 zdjęcia wrzucić. No raczej trzeba zostawić, tak szkodniki zrobiły robote po rzepaku ja to niewiem, po orce po zbożach tego niema niestety.

Dostabie 400kg rsm 32 na jeden strzał i prochloraz 1l micro regulacją i na tym koniec. 

U kolegi na hybrydzie setki gęsi, w krótkim czasie cały hektar zjadły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

ja bym wsiać rozsiewaczem jarego żyta troche w to , by takich przestrzałów nie było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

No napewno, a jak to później prowadzić. Takie jak tu to na 5t +-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

weź nie żartuj że takie na 5t  . 1 zdjęcie może tak lecz pleśń ci jeszcze bardziej je przerzadzi i lipa  dodatkowo na  2 zdj to góra 3-4t . Chcesz to zostawiaj , ja nie raz wsiewałem w marcu jare do ozimego i wtedy wychodziło co najmniej te 5t . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
41 minut temu, Zefir napisał:

ja bym wsiać rozsiewaczem jarego żyta troche w to , by takich przestrzałów nie było .

No ale jak będzie dosiane ziarno leżało nie przykryte to powschodzi? Czy to bronujesz? Bo w przenżycie mam takie luki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
13 minut temu, Zefir napisał:

weź nie żartuj że takie na 5t  . 1 zdjęcie może tak lecz pleśń ci jeszcze bardziej je przerzadzi i lipa  dodatkowo na  2 zdj to góra 3-4t . Chcesz to zostawiaj , ja nie raz wsiewałem w marcu jare do ozimego i wtedy wychodziło co najmniej te 5t . 

Miałem podobne rok temu to 6.3. Tylko że nie nie po to sieje hybrydę żeby zbierać 5-6t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75
21 minut temu, krilan06 napisał:

No ale jak będzie dosiane ziarno leżało nie przykryte to powschodzi? Czy to bronujesz? Bo w przenżycie mam takie luki

To zależy jak mega rozkrzewione to nie bronuje i powschodzi  jak słabo rozkrzewione to w rozsiewacz i przebronowałem i też git , co roku mam tak że z 2-3 ha musze przesiać bo albo wymoknie  albo wymarznie i itp bo ciężki teren albo późny siew po ziemniakach  . Tyle że z pszenżytem nie przerabiałem tematu tylko z żytem / pszenicą i jęczmieniem .  Tylko że ja zawsze obliczam ile mam roslin na m2 i po tym celuje ile mam wsiać i do wsiania wybieram tylko i wyłącznie odmiany wcześniejsze .

 

14 minut temu, Tomek90 napisał:

Miałem podobne rok temu to 6.3. Tylko że nie nie po to sieje hybrydę żeby zbierać 5-6t

Ja też nie sieje hybrydy aby zbierać 5-6 t ale całkowity odsiew to dodatkowe nawozy , nowe nasiona a w szczególnie jak w życie to trzeba nastawić się na orkę bo po talerzówce albo agregacie to samosiewy i w jarym np jeczmienu to będzie tragedia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

U mnie szkodniki po rzepaku w bezorce są problemem w życie, z samosiewami niemam problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Też miałem takie przestrzaly z jesieni, szczęście że na kawaleczku 0.5 ha, rozsiałem z ręki w październik/listopad dało po 3-4 rozkrzewienia teraz nie idzie poznać że coś było nie tak z jesieni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloblue    7
witam jutro mam zamiar rozsypac canwil z magnezem na zyto hybrydowe bardzo ładnie przezimowało zastanawiam się ile dac na pierwszą dawkę myślałem o 200kg na ha . w tamtym roku dawałem saletrosan 26 właśnie 200kg . i co dac na drugą. z góry dzięki za odpowiedź
witam jutro mam zamiar rozsypac canwil z magnezem na zyto hybrydowe bardzo ładnie przezimowało zastanawiam się ile dac na pierwszą dawkę myślałem o 200kg na ha . w tamtym roku dawałem saletrosan 26 właśnie 200kg . i co dac na drugą. z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

zależy od obsady ,policz sobie ile masz roślinek na metrze kwadratowym po ile rozkrzewień i wtedy decyzja od 40 do 70 N na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj