Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mirro    6481
1 minutę temu, Tomasz0611 napisał:

Pod zboże w obecnych czasach to te 1500zł/ha i dopłaty dla mnie to już jest ryzyko

Dopłaty wcale mnie nie interesują. Niech se bierze, myśli co tam wpisać, to jego sprawa. Inna sprawa że nie chcę przeginać z płatnością w górę, bo się jeszcze w baniakach poprzestawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    62
6 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

Przy tych cenach zbóż i kukurydzy co są teraz to maksymalnie 1500zł do ha, pod warunkiem że dopłaty i akcyza dla mnie, a jak nie pasuje to niech sobie ktoś sam to obrabia ... Jeżeli przez miedzę obok mojego gospodarstwa pod warzywa/truskawki to mogę dać więcej, ale jeżeli typowo pod zboża to jak napisałem, chyba że ktoś lubi robić dla roboty, bo grosza przy d*pie z tego nie będzie ...

Taa najlepiej żeby właściciel jeszcze dopłacił żebyś mógł jego ziemię uprawic, jak bym miał tak oddać pole jak piszesz to wolał bym żeby stało odłogiem, skosić raz do roku i brać dopłaty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637

To obrabiaj i bierz sobie dopłaty, ja nie będę na Ciebie robił ... Wolę poleżeć na tapczanie wentylem do góry jak jeden na tym forum zamiast robić na twojej ziemi za darmo ...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2502
korasss napisał:

6 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

Przy tych cenach zbóż i kukurydzy co są teraz to maksymalnie 1500zł do ha, pod warunkiem że dopłaty i akcyza dla mnie, a jak nie pasuje to niech sobie ktoś sam to obrabia ... Jeżeli przez miedzę obok mojego gospodarstwa pod warzywa/truskawki to mogę dać więcej, ale jeżeli typowo pod zboża to jak napisałem, chyba że ktoś lubi robić dla roboty, bo grosza przy d*pie z tego nie będzie ...

Taa najlepiej żeby właściciel jeszcze dopłacił żebyś mógł jego ziemię uprawic, jak bym miał tak oddać pole jak piszesz to wolał bym żeby stało odłogiem, skosić raz do roku i brać dopłaty 

I jesteś w błędzie bo lepiej dać taniej ziemię w dzierżawie żeby ktoś ja utrzymał w kulturze niż żeby leżała odłogiem zachwaszczala się i niszczyła ale każdy właściciel ma prawo robić co chce na swojej ziemi


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedar    1
Napisano (edytowany)
Dnia 21.02.2024 o 08:24, Grzechooo napisał:

Najpierw windujecie dzierzawy po 4tys i potem płacz ze się nie oplaca, trzeba liczyć siły na zamiary. Ja tam nikomu nie bronie tyle placić, tylko po co skoro sie nie opłaca? ten co wydzierzawi powie ze skoro wam sie oplaca 4k płacić to biedy nie macie bo wam jeszcze musi zostac z interesu. Tu nie chodzi o to że nie jestestem za protestami ani też za upadliną, ba ja od samego początku tej wojny pisałem że ta wasza wspaniała pomoc upadlinie odbije się nam wszystkim czkawką to pisaliście że jestem ruską onucą, a teraz co? był ktoś z was na granicy? słyszał ktoś jak nasi przyjaciele z ua odgrażają się że powyzynają polaczków?

Niech spróbują, to sami im zrobimy drugi Wołyń!

 

 

Edytowano przez Wiedar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzk    182

Za dwa lata ziemia będzie za pół darmo przy takiej polityce Uni . Nie po to jest tyle pracy w gospodarce by 5% społeczeństwa w rolnictwie pracowało i dotacje czerpało .Zostanie max 1000 farmerów w Polsce a reszta do pracy w innych branżach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    162

Jak to jest z dzierżawa i vat. Teraz u nas jest przetarg na ziemię nadleśnictwa i tam należy wpisać ofertę netto. Czy podczas płatności będzie doliczony vat? Czy ziemia rolna netto oznacza brutto i jest zwolniona z opłaty podatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Matey
      Jakie będą ceny słomy w sezonie 2020? W jakich cenach jesteście w stanie sprzedać słomę w Waszych regionach Polski? Czy warto sprzedać słomę z pola? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Temat dotyczący cen słomy w roku 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273040-ceny-slomy-2019/
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj