19seba

Liniowanie vogel noot xms

Polecane posty

19seba    12

Witam , podpowie ktoś co zrobić żeby pług liniował się przy obrocie ? U mnie do kostki dochodzą dwa węże tylko do obrotu pługa a pług jest na Vario i nie składa się przy obrocie. Do Vario są osobne dwa węże ale idą bezpośrednio do ciągnika . Widziałem na zdjęciach że u innych do kostki dochodzą 4 węże dwa od góry i dwa od Vario chyba . Gdybym podpiął węże od Vario do kostki wtedy pług będzie się liniował ? W kostce od dołu są zaślepione dwa kanały , tak samo w siłowniku do Vario od góry idą dwa węże a z boku siłownika są dwa wolne kanały z jednej i drugiej strony. Gdybym wpiął węże od Vario do kostki od dołu wtedy będzie się liniował ? 

IMG_20240115_111615.jpg

IMG_20240115_111607.jpg

IMG_20240115_111528.jpg

IMG_20240115_111600.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

mam xms z liniowniem (nie vario) i u mnie są tylko 2 węże do ciągnika,,,, mam też pług kuhna z vario i tam mam 4 węże i trzeba podpiąć wszystkie do traktora żeby działało. swoją drogą według mnie vario nie warte ani grosza.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Są dwa ale pług składa się przed obrotem a u mnie nie , a właśnie chciałbym żeby się składał jak sekcje zalacze na obrót powinien się złożyć obrócić i wrócić do poprzedniego ustawienia . U mnie Vario jest ale na osobnej sekcji i są cztery węże do podpięcia ale żeby się składał przy obrocie musi być chyba siłownik od tego Vario podpięty jeszcze pod kostkę , u ciebie w kuhnie do kostki dochodzą cztery węże ? Czemu ci się to vario nie podoba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

kostka kostką  ale żeby ustawwił się do poprzedniej szerokosci to siłownik musi  byc z pamiecią min 3 weze  

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Ten od Vario ? Do niego dwa węże są podpięte a dwa wyjścia są zaślepione to nie wiem czy jest z pamięcią , taki jak na zdjęciach jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
14 godzin temu, rocco0987 napisał:

mam xms z liniowniem (nie vario) i u mnie są tylko 2 węże do ciągnika,,,, mam też pług kuhna z vario i tam mam 4 węże i trzeba podpiąć wszystkie do traktora żeby działało. swoją drogą według mnie vario nie warte ani grosza.

Vario coś rewelacyjnego Pottinger 5 węży ale jeden to zabezpieczenie przeciążenie  1 para vario 2 para liniowanie i obrót .-nie ma nic wspólnego z vario .kostka liniowania i obrotu działa w ten sposób że dopiero po pełnym wysunięciu liniowania następuje przełączenie na obrót i po obrocie kolejne osiągnięcie szczytu ciśnienia następuje przełączenie na liniowanie . Spotkałem się z takim czymś że V&N w niektórych modelach ciągników świrował do tego stopnia że przyjeżdżał serwis fabryczny i zmieniał jakieś dławiki (na pewno w case) moim zdaniem kupić kostkę liniowanie i obrót z regulacją przepływów (płaciłem kiedyś 1300 zł polski z allegro ) -działa bez problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Ja mam steeno Vario i mam 2 węże do obrotu i 2 do siłownika od vario. Razem 4 

Na wieży mam rozdzielacz z taka dźwignia i dzięki niemu zapamiętuje ustawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
21 godzin temu, rocco0987 napisał:

mam xms z liniowniem (nie vario) i u mnie są tylko 2 węże do ciągnika,,,, mam też pług kuhna z vario i tam mam 4 węże i trzeba podpiąć wszystkie do traktora żeby działało. swoją drogą według mnie vario nie warte ani grosza.

Ja mam kvernelanda na vario i nie wyobrażam sobie pracy bez tego już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Dzięki panowie za odpowiedzi , już doszedłem co jest nie tak , liniowania nie będzie trzeba obracać bez tego, tak jak Andrz_ pisał musi być siłownik z pamięcią u mnie tego nie ma , źle trafiłem bo większość normalnie liniuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112
3 godziny temu, Dastan napisał:

Ja mam kvernelanda na vario i nie wyobrażam sobie pracy bez tego już.

pomaga jedynie przy kończeniu działki żeby ładnie zakończyć, Ja to brałem z myślą żeby w razie ciężkich warunków móc zmniejszyć szerokość przez co ulżę traktorowi i dalej będe mógł pracować, ale to nic nie daje. W tamtym roku późną jesienią nie mogłem wdrapać się pod górke więc z pełnego rozstawu  na nastepnym przejeździe dałem na mniej niż pół ale ciągnik stawał w tym samym miejscu(specjalnie zmniejszyłem o dużo żebym mógł zobaczyć jaka bedzie różnica) próbowałem na paru przejazdach za każdym razem to samo. Dla mnie kasa wyrzucona w błoto z dopłacania za vario ale co gorsza dodatkowe punkty smarne które mimo smarowania ulegają wytarciom /luzom i z czasem cały pług rozklekotany. Jakbym dzisiaj kupował to brałbym bez vario.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Jak nie zmienisz szerokości pierwszej skiby i punktu siły ciagą to pewnie wiele lżej nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
20 minut temu, rocco0987 napisał:

pomaga jedynie przy kończeniu działki żeby ładnie zakończyć, Ja to brałem z myślą żeby w razie ciężkich warunków móc zmniejszyć szerokość przez co ulżę traktorowi i dalej będe mógł pracować, ale to nic nie daje. W tamtym roku późną jesienią nie mogłem wdrapać się pod górke więc z pełnego rozstawu  na nastepnym przejeździe dałem na mniej niż pół ale ciągnik stawał w tym samym miejscu(specjalnie zmniejszyłem o dużo żebym mógł zobaczyć jaka bedzie różnica) próbowałem na paru przejazdach za każdym razem to samo. Dla mnie kasa wyrzucona w błoto z dopłacania za vario ale co gorsza dodatkowe punkty smarne które mimo smarowania ulegają wytarciom /luzom i z czasem cały pług rozklekotany. Jakbym dzisiaj kupował to brałbym bez vario.

to ci ciekawostka u mnie  na rędzinach na pełnej szerokości nawet nie ruszy z miejsca a po zmniejszeniu do 35 cm śmiga jak wściekły  tam gdzie totalnie zjeżdżone bo dojazd do pryzmy ze słomą -dosłownie beton na minimalniej szerokokści  normalnie było zaorane to samo tyczy zaklejania odkładnic przy zmniejszonej szerokości nie wspominając o wyrównywaniu prostoliniowości bruzdy Ze jest smarowanie dodatkowe to fakt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

po to jest vario że punkt siły ciągu i pierwsza skiba ustawiają sie automatycznie wraz ze zmianą szerokości.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Nie masz racji a zgadzać się nie musisz 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
Napisano (edytowany)

Niestety nie wszystkie plugi mają logicznie skonstruowane vario, niektóre maja regulację orki tylko drugiej i kolejnych skib, przykład jednego z nich 

 Ale vario samo w sobie jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, u mnie szerokość orki przekłąda sie na opory pługa ponadto pozwala orać prosto na polach pagórkowatych  gdzie efekt ściągania jest normą. Oczywiście nie każdemu to jest potrzebne tak jak nie każdemu jest potrzebny pług obrotowy czy też  ciągnik z napędem 4x4.:P Jest wybór, są potrzeby to dobiera się wszystko pod swoje warunki.

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Niekiedy zrozumienie sposobu ustawienia jest kluczowe np tak jak w potingerze nie wiadomo o co chodzi ale jak się ustawi to rewelacja idealna orka i duzo lżej niż inne marki -a troche ich sie przewinęło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
12 godzin temu, Pigmei napisał:

Niestety nie wszystkie plugi mają logicznie skonstruowane vario, niektóre maja regulację orki tylko drugiej i kolejnych skib, przykład jednego z nich 

 Ale vario samo w sobie jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, u mnie szerokość orki przekłąda sie na opory pługa ponadto pozwala orać prosto na polach pagórkowatych  gdzie efekt ściągania jest normą. Oczywiście nie każdemu to jest potrzebne tak jak nie każdemu jest potrzebny pług obrotowy czy też  ciągnik z napędem 4x4.:P Jest wybór, są potrzeby to dobiera się wszystko pod swoje warunki.

 

13 godzin temu, Andrz_ napisał:

Nie masz racji a zgadzać się nie musisz 😏

Wychodzi na to że Ty też nie masz  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12
Napisano (edytowany)

Jeszcze jedno pytanie , a wie ktoś do czego jest ten kanał w siłowniku ? Są dwa na przeciw siebie zatkane korkiem . Chodzi mi o to że gdyby tam dało się podłączyć przewody , kupił bym kostkę z pamięcią i może zrobił by to liniowanie 😃

IMG_20240118_102959.jpg

Edytowano przez 19seba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Pług vario A na zdjęciu również widać śrubę do regulacji więc nie wszystkie się tak automatycznie regulują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

To śruba od punktu ciągu , a siłownikiem ustawiam szerokość na skibe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
45 minut temu, 19seba napisał:

Jeszcze jedno pytanie , a wie ktoś do czego jest ten kanał w siłowniku ? Są dwa na przeciw siebie zatkane korkiem . Chodzi mi o to że gdyby tam dało się podłączyć przewody , kupił bym kostkę z pamięcią i może zrobił by to liniowanie 😃

IMG_20240118_102959.jpg

Tam masz tylko zawory: zwrotny i dławiący .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

di liniowania najprościej uzyć taki siłownik https://allegro.pl/oferta/silownik-hydrauliczny-do-liniowania-plug-obrotowy-13115790912

oraz tego typu zawór https://allegro.pl/oferta/zawor-do-pluga-obrotowego-gwint-3-8-vrap-80-100-10690736926

przewagą tego zaworu jest to że można ustawić ciśnienia zarówno liniowania jak i obrotu -oryginału nie naprawisz nowy to spory wydatek a tu masz solidnego gotowca i działa bo wymieniałem w moim pługu  i jest bez problemu .Proponuję wpierw wymienić zawór i musi działać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12
Napisano (edytowany)

Dzięki za odpowiedź , to nic już nie wymyśle musi zostać jak jest , nie znasz czasem jakiegoś szrotu gdzie sprzedają pługi na części ? Może by gdzieś kupił inny siłownik w przyszłości , w ogóle  jak patrzyłem to do żadnego pługa takiego siłownika się nie dostanie , jedynie nowy pewnie

Edytowano przez 19seba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, v11 napisał:

di liniowania najprościej uzyć taki siłownik https://allegro.pl/oferta/silownik-hydrauliczny-do-liniowania-plug-obrotowy-13115790912

oraz tego typu zawór https://allegro.pl/oferta/zawor-do-pluga-obrotowego-gwint-3-8-vrap-80-100-10690736926

przewagą tego zaworu jest to że można ustawić ciśnienia zarówno liniowania jak i obrotu -oryginału nie naprawisz nowy to spory wydatek a tu masz solidnego gotowca i działa bo wymieniałem w moim pługu  i jest bez problemu .Proponuję wpierw wymienić zawór i musi działać 

Nie wiem czemu mi się nie wyświetliła wcześniej twoja odpowiedz , problem jest w tym że jak założe ten siłownik w miejsce tego starego to nie bede miał regulacji szerokości orki vario , bede miał liniowanie przy obrocie ale vario już nie :D  bo ten mój stary powinien działać jak dwa siłowniki w jednym , raz liniuje i wraca do poprzedniego ustawienia a dodatkowo zmienia mi szerokość orki w czasie jazdy , teraz wystarczyło by żebym mój stary siłownik podpiał pod tą kostke co Ty kupowałeś i liniowanie bym miał ale kosztem regulacji szerokości orki coś za coś :D   do tego starego powinny podchodzić  cztery węże , dwa do vario żeby w każdej chwili zmienić szerokość , bezpośrednio do ciągnika i dwa inne idą do kostki obrotu do liniowania

Edytowano przez 19seba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj