Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stach12    911

TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA idzie zarobić po ..ju  jak się dodawać nie potrafi 520 warchlak i zarobek hahahha 

może i ten tucznik zje tylko 200 kg. ziarna , ale jak się go kupi w wadze 30 kg.  ale żeby ten warchlak dorósł do 30 kg to trzeba doliczyć ziarno dla niego i lochy  kolejne 200 kg. ziarna 

Warchlak 500 woda ponad 5 zł za metr , ziarno z dopłatą w okolicach 1000 a weteran z 30 stażem mówi o hossie przy cenie żywca w okolicach 7 zeta hahahh no ale jak się kilka lat sprzedawało po 3,50 to te 7 zł. robi wrażenie tym bardziej jak się dodawać nie potrafi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1859
1 godzinę temu, stach12 napisał:

TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA idzie zarobić po ..ju  jak się dodawać nie potrafi 520 warchlak i zarobek hahahha 

może i ten tucznik zje tylko 200 kg. ziarna , ale jak się go kupi w wadze 30 kg.  ale żeby ten warchlak dorósł do 30 kg to trzeba doliczyć ziarno dla niego i lochy  kolejne 200 kg. ziarna 

Warchlak 500 woda ponad 5 zł za metr , ziarno z dopłatą w okolicach 1000 a weteran z 30 stażem mówi o hossie przy cenie żywca w okolicach 7 zeta hahahh no ale jak się kilka lat sprzedawało po 3,50 to te 7 zł. robi wrażenie tym bardziej jak się dodawać nie potrafi 

Podaj jeden przykład gdzie obecnie masz pszenżyto, żyto, jęczmień z dopłatą 1000 zł, ludzie na tym forum będą bardzo wdzięczni za taką informację, dla twego tępego umysłu który nie potrafi czytać ze zrozumieniem , wartość tucznika wyprodukowanego z 30 kg warchlaka który zje ok 250 kg paszy to 1000 zł , koszt paszy to ok   230 zł  więc koszt to ok 750 zł, tym bardziej  że pisałem o cyklu zamkniętym  no ale Twoje ograniczone zdolności poznawcze tego nie wychwyciły 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1401
1 godzinę temu, stach12 napisał:

Warchlak 500 woda ponad 5 zł za metr

ile on wody wypije  w ciągu  30kg-120kg


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1859

@GABBER85 ok 1,2 m3 w ciągu 90 dni , czyli całe 6 zł 

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1859

Bez popychacza wysokoprocentowego to strach konsumować taki wyrób 😁

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1401

Panie, pół miasta je 😆... i przepija

  • Haha 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Ws71 ja już hodowli nie mam kilka lat i nie jestem na bieżąco z tymi dopłatami do świń zwierząt etc, jeśli tak faktycznie jest jak piszesz to tylko pozazdrościć ja jednak drugi raz do tej rzeki nie wejdę przepekam ta pszenicę po 700 i hodowla już u mnie nie zagosci drugi raz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2303
Przed chwilą, thefarmer napisał:

Ws71 ja już hodowli nie mam kilka lat i nie jestem na bieżąco z tymi dopłatami do świń zwierząt etc, jeśli tak faktycznie jest jak piszesz to tylko pozazdrościć ja jednak drugi raz do tej rzeki nie wejdę przepekam ta pszenicę po 700 i hodowla już u mnie nie zagosci drugi raz. 

Serio zazdrościsz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1505    0
Kędzior89 napisał:

zaopatrujecie się może w nawozy na nowy sezon? Jeszcze czekam ale planuje w czerwcu kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gałgan    6

Ludki powtarzam ponownie. Patrzcie więc dlaczego niektóre osoby na forum tak się udzielają na forum zbozowcow, wplatając swoje wnikliwe analizy na temat spadków cen. Uważnie czytajcie i wyciągajcie wnioski

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1859
57 minut temu, thefarmer napisał:

Ws71 ja już hodowli nie mam kilka lat i nie jestem na bieżąco z tymi dopłatami do świń zwierząt etc, jeśli tak faktycznie jest jak piszesz to tylko pozazdrościć ja jednak drugi raz do tej rzeki nie wejdę przepekam ta pszenicę po 700 i hodowla już u mnie nie zagosci drugi raz. 

Do tego trzeba się urodzić, już 3 razy rzucałem, raz byłem na skraju bankructwa,znajomi się śmieją że to jest uzależnienie i powinienem się leczyć, u nas jest jeszcze stosunkowo  sporo takich pasjonatów ale mając kiepskie ziemię i chcąc utrzymać się tylko z rolnictwa nie ma zbytnio innej alternatywy 

 

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4194

Jestem pod wrażeniem  Twojej wiedzy i zapału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    22

Ile paszowa pszenica u was podrożała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    80
Napisano (edytowany)
8 godzin temu, ws71 napisał:

Do tego trzeba się urodzić, już 3 razy rzucałem, raz byłem na skraju bankructwa,znajomi się śmieją że to jest uzależnienie i powinienem się leczyć, u nas jest jeszcze stosunkowo  sporo takich pasjonatów ale mając kiepskie ziemię i chcąc utrzymać się tylko z rolnictwa nie ma zbytnio innej alternatywy 

 

Hodowla trzody to jest ciężkie uzależnienie od hazardu. Nam hodowcom tylko tego brakuje do ekskluzywnego kasyna, że lubimy się ubrudzić, a nie klepać kelnerki oo tyłkach. 

Jak z boku na to patrzę, to faktycznie ciężka choroba 😄 robię w tym 24 lata i jakoś przybywa tych ogonów...

Edytowano przez Grzesiu90209
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7723
Napisano (edytowany)

Tym czasie w Rosji . Tak samo na Ukrainie powstają . Więc prawdę powiadają .

W Rosji powstaje ogromna ferma mleczna. Pomieści 18 tys. sztuk bydła.

Jako Polska nie ma szans , lata  się zmieniają , pszenicy będzie stanowczo za dużo w Polsce .

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/35034-rosja-buduje-gigantyczne-gospodarstwo-mleczne-wyprodukuje-240-ton-mleka-dziennie

 

Edytowano przez galan99
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1334

Za tydzień 300 euro będzie , a nie dawno była mowa żeby poniżej 200 mocno nie spadła.

Agrolok 12,5  920 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1500

kapka jarosław 1020

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj