Polecane posty

marek1977    1331
2 godziny temu, lolq1660 napisał:

pszenica o prametrach 13,5%białko, 81,2 gęstość, 320opadanie,30 gluten przejdzie na konsumpcję 14%?

Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80
1 godzinę temu, Zigi94 napisał:

to pojedziecie z towarem dalej

Taaa .... Do Paryża samego a jak będzie trzeba to do szikago 


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    289

jeśli będziesz chciał to tylko fantazja Cię ogranicza 😅 jakbym u mnie do lokalsów sprzedawał to bym z głodu zdechł, 100-200km muszę jechać z towarem

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2489
2 godziny temu, Zigi94 napisał:

to pojedziecie z towarem dalej

Tylko żeby się nie okazało że wioząc towar dalej nie wyjdzie w ogólnym rozliczeniu jeszcze taniej niż na miejscu , bo transport też kosztuje, a jeszcze jak ktoś jakiś wałek odjebie że po zawiezieniu nie będzie chciał przyjąć bo coś tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    289

a no to chyba już każdy umie w kalkulator. nie mam czasu bo bym pojechał do młyna sprawdzić czy dają stówę mniej czy jeszcze więcej niż np cedrob za paszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7704

Protesty  chłopskie upadły , Rudy wygrany ma jaja chłopa się nie boi .

Cena pszenicy  spada , ciekawe co będzie w żniwa ? . zapasy nie maleją 9 mil  w magazynach jak to powiadają, od przybytku głowa nie boli .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2489

Pszenicy w żniwa sprzedawał nie będę , to bardziej patrzę w dalszy czas , co się będzie dziać , rzepak będę sprzedawał w żniwa to podpisałem dzisiaj kontrakt.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    250

U mnie pszenica jedzie zazwyczaj 250 km , świnie z 200 km ijestem z lubelskiego,  także można 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądrala    215

I tak powiedzenie ze chlop potega jest i basta sie nie sprawdzilo Chlop ma karmic i bronic i cicho siedziec Nasz wodzu chce przeczekac bo najlepszy material sie zmeczy i peknie Serce boli 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    307
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Pszenicy w żniwa sprzedawał nie będę , to bardziej patrzę w dalszy czas , co się będzie dziać , rzepak będę sprzedawał w żniwa to podpisałem dzisiaj kontrakt.

Jaki kontrakt na dziś i gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1699
8 godzin temu, lolq1660 napisał:

pszenica o prametrach 13,5%białko, 81,2 gęstość, 320opadanie,30 gluten przejdzie na konsumpcję 14%?

A czy 13,5 to 14? Raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2489
1 godzinę temu, PanPawel napisał:

Jaki kontrakt na dziś i gdzie?

1800 netto , u lokalnego skupnika , a gdzie on to bedzie wiózł to nie wiem , a on sprzedaje to od ręki dalej , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    130
23 godziny temu, lolq1660 napisał:

pszenica o prametrach 13,5%białko, 81,2 gęstość, 320opadanie,30 gluten przejdzie na konsumpcję 14%?

u Kapki dostaniesz maksymalna cenę za takie parametry , pod warunkiem że się "powtórzą " ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    191

na porcie zajeba#li mi 70zl z tony bo brakowało te pol procenta, a że reszta była ponad normę to mało ważne

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    191

zrobiłem tylko na dwa auta narazie, badałem sam to miała 13,7% dlatego myslem że puszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1500
1 godzinę temu, lassie napisał:

u Kapki dostaniesz maksymalna cenę za takie parametry , pod warunkiem że się "powtórzą " ;)

 

mając 30% glutenu raczej przejdzie bo mając 29 już wątpię, ja zawsze mam 27,2-27,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    297

Tak jest wszędzie, mnie w porcie -18 za gęstość ale to i tak lepiej niż w Cedrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    191

Pies to je#ał ale najgorsze że większość i tak idzie do jednego "wora" a cenę każdy ma inną, to samo że jak przywieziesz z robakiem to cofają albo potrącają a sami gazują czy jest czy nie ma, to samo z wyczuciem gazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7704
Napisano (edytowany)

Towaru jest za dużo na świcie można grymasić .

 

Czasy stale rosnących cen zbóż i innych towarów rolnych wydają się dobiegać końca, przynajmniej na razie. Chiny widzą zatem możliwość, by kupić pszenicę lub kukurydzę taniej.  Zrobią zapasu na 2 lata i nadwyżka pszenicy będzie zalegać  tak jak w Polsce bo jest za droga .

- Ta falowa rezygnacja z dostaw zbóż pokazuje, że Chiny chcą pozyskać te surowce taniej  - powiedział Ben Buckner, główny analityk ds. zbóż w AgResource w wywiadzie dla Bloomberga.

 

 

 

 

 

Edytowano przez galan99
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1858
19 minut temu, 6MaaJsTeR9 napisał:

Chiny odwołały kolejną partię dostaw amerykańskiej pszenicy . Pytanie czy może coś  uratować    te spadki chyba nie Chiny mają dobry wywiad gospodarczy                   https://www.agrofoto.pl/fakty/swiat/chiny-zerwaly-kolejny-kontrakt-na-dostawy-zboza-tym-razem-z-usa,144565.html

Po prostu ciągną z Rosji za jeszcze mniejsze pieniądze, w zamian Rosji dostarczają całą elektronikę potrzebna zakładom zbrojeniowym . Różne są podawane dane ale na Syberii leży ponoć 5-6 mln t zbóż jeszcze że zbiorów z 2022 r

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1699
Napisano (edytowany)
9 godzin temu, lolq1660 napisał:

na porcie zajeba#li mi 70zl z tony bo brakowało te pol procenta, a że reszta była ponad normę to mało ważne

Bez urazy, nie "za***ali mi" tylko połaszczyłeś się na kasę dokładnie wiedząc, że twój towar nie spełnia parametrów z umowy. Trzeba było pisać papier na 13,5 białka i " by nie za***ali". Pretensje tylko do siebie.

Edytowano przez jacek1296
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Matey
      Jakie będą ceny słomy w sezonie 2020? W jakich cenach jesteście w stanie sprzedać słomę w Waszych regionach Polski? Czy warto sprzedać słomę z pola? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Temat dotyczący cen słomy w roku 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273040-ceny-slomy-2019/
       
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj