Polecane posty

greg1985    496
1 godzinę temu, Soltys85 napisał:

Tak zaczol sprzątać, 1000 spółek sprzątnął przez dwie kadencję recepta na budżet. Prawie całą moja klasa na szparagach i zmywakach bo to sposób na bezrobocie. Ostatnie lata bezrobocie najniższe w UE. Większego kryzysu niż pandemia nie było. Większa minimalna to większy ZUS. Wszystko co napisałeś do obalenia tylko szkoda czasu nie przekonam Cię ani Ty mnie. Nie jestem fanatykiem PiS tylko pamiętam jak 8 lat zaciskałem zeby za rządów PO PSL.  

Co do cen jak jest z Vat przy sprzedaży mleka odejmują z faktury 7%? Warto zakładać oddzielny licznik na oborę?

Ja mam oddzielny licznik na oborę vatowiec . Do ceny prądu należy dodać 23% vatu . 

W tamtym roku tarcza na dom 4000 i na oborę 4000. 

Za dom rachunek 270 zł co miesiąc rozliczenie co pół roku . 

Na oborę spisują raz w miesiącu średnia cena ok 1400 zł brutto. Wszystkich krów dojnych i zasuszonych 40 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1597
1 godzinę temu, Akardin napisał:

Chłopie ja mam większe ilości i parametry i wiem jaka cena jest w mlekovicie.... Nie musisz sprawdzać chyba czas na zmianę mleczarnii już mlekpol namawiał było przejść pół.roku temu a nie gówna się trzymać .... 

To dobrze chłopie że masz  , a i tak napisze powyżej 44tys jest 26 gr/ l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    604
1 godzinę temu, greg1985 napisał:

Ja mam oddzielny licznik na oborę vatowiec . Do ceny prądu należy dodać 23% vatu . 

W tamtym roku tarcza na dom 4000 i na oborę 4000. 

Za dom rachunek 270 zł co miesiąc rozliczenie co pół roku . 

Na oborę spisują raz w miesiącu średnia cena ok 1400 zł brutto. Wszystkich krów dojnych i zasuszonych 40 

Jaka taryfa na oborze? Ja się gryzę czy przejść na VAT jak będzie teraz budowa, jedno z pytań to czy mnie nie wpakują z prądem na jakąś gorszą taryfę, teraz na G12W płacę za dom tyle co Ty a za licznik na oborę niecałe 600 zł. I czy w ogóle będzie to wszystko na Vacie bardziej skomplikowane, czy będzie opłacalne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1570

Nikt Cie nie przerzuci na inną taryfę póki sam tego nie zrobisz, jeśli masz umowę z energetyką na osobe fizyczną to tego nie zmieniaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
2 godziny temu, niesamowity90 napisał:

Jaka taryfa na oborze? Ja się gryzę czy przejść na VAT jak będzie teraz budowa, jedno z pytań to czy mnie nie wpakują z prądem na jakąś gorszą taryfę, teraz na G12W płacę za dom tyle co Ty a za licznik na oborę niecałe 600 zł. I czy w ogóle będzie to wszystko na Vacie bardziej skomplikowane, czy będzie opłacalne. 

Ja jestem na taryfie C na oborę na dom G

Z tego co mi wiadomo jak będziesz na oborę chciał założyć licznik to z automatu ci walną C i raczej nie będzie dyskusji ale czy to prawda lepiej dokładnie dopytać w elektrowni.

Gdzieś czytałem że były plany żeby wszystkich rolników wrzucić na taryfę C ale czy były tyło plany 🤷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1597

Samo to że będziesz chciał fakturę na gospodarstwo by vat odliczyć to cie przezucą na taryfę C.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204

lepiej na ,,g,, i siedzieć na ,,d,, 🤭 a vatu i tak 70% odliczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204

netto może być drożej niż brutto teraz... 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki86    12

OSM Łowicz tł 4.32 białko 3.61 ponad 30 tys  2.32zl brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1597
12 minut temu, slawek74 napisał:

lepiej na ,,g,, i siedzieć na ,,d,, 🤭 a vatu i tak 70% odliczyć...

Z faktury imiennej odliczasz vat ,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304
nom ja za wodę tak samo odliczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204
Pawel29 napisał:

@slawek74 jak? Imienna faktura i odliczasz VAT?  

wystrczy sby nip był...


jak przepidywałem kiedyś na siebie to nip załączylem ...


wodę to mam dwa liczniki bo z jednego co na dom liczą za ścieki do kanalizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    604

Znaczy zostawić w energetyce można tak jak jest i nie ruszać przechodząc na VAT i po prostu nie odliczać z tego VATu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    118

Jak wyzdrowieję z tego dziadostwa , to myślałem żeby założyć hodowlę highlandów i sprzedaż rhd , co o tym myślicie , highlandy mają minimalne wymagania bo to dzikie bydło... generalnie bardzo mi się podobają - ogólnie ta koncepcja / pomysł hodowania tych futrzaków bardzo bliska mojemu sercu jest , nie zależy mi na kokosach , bardziej cieszenie się z każdej sekundy życia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198
1 godzinę temu, niesamowity90 napisał:

Znaczy zostawić w energetyce można tak jak jest i nie ruszać przechodząc na VAT i po prostu nie odliczać z tego VATu?

Tak,  dokładnie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204
niesamowity90 napisał:

Znaczy zostawić w energetyce można tak jak jest i nie ruszać przechodząc na VAT i po prostu nie odliczać z tego VATu?

aby nip był na fakturze

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Dzięki @slawek74

Ciekawe czy teraz jak już od paru lat jest imienna umowa z pge na mnie i teraz chciał bym tylko NIP dopisać to czy nie przerzuca na taryfę C? Przy okazji takiej zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1829
5 minut temu, Pawel29 napisał:

Dzięki @slawek74

Ciekawe czy teraz jak już od paru lat jest imienna umowa z pge na mnie i teraz chciał bym tylko NIP dopisać to czy nie przerzuca na taryfę C? Przy okazji takiej zmiany.

Nikt ci nie dopisze nipu w tych czasach ale głupa urżnąc spróbować możesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Nie wiem czy 5 lat temu były inne czasy, ale mi bez problemu nip dopisali do imiennej faktury przy zmianie właściciela licznika, co więcej Pani w PGE sama to pierwsza zaproponowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

A czy nie było tak że wcześniej każdy musiał mieć nip ? A teraz już nie ma tego obowiązku na pewno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204

ja to nip w 1992 wyrabiałem 🤭 po szkole ,,szło się na kuroniówkę,, 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj