jahooo

Polityka okiem rolnika 2024

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
racyl    1319
26 minut temu, GRZES1545 napisał:

Trzeba by zapytać też tych co Lepper miał na liście 🤔 pamiętasz z jakich opcji POlitycznych byli Ci ludzie ? 

To wam przypomnę wszystkim co tak się tu zachwycają obecnym stanem władzy w PL

 

 

Leppera błędem było to że zachciAŁO mu się rządzić i się związał z kaczyńskim który go potem zniszczył .

My się niczym nie zachwycamy, jedynie co mogę cieszyć się że trochę normalności wraca .

Nie przypomonam sobie żeby jakiś wcześniejszy prezydent ułaskawiał swoich kolesi partyjnych a potem ich zapraszał do pałacu i się z tym obnosił

Z tego środowiska zostało tyle co i z komunistów

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1956
dysydent napisał:

szkodliwości lub nie dla otoczenia 

To jest klu właśnie. Zamiast kotlowni dla osiedla postawią Ci SMRa 1,5 MW mocy cieplnej z czego fuknie to trochę sztrumu. Ale gdy na reaktorze dioda zmieni kolor na czerwony i nie będzie miał go kto zmienić z problemem pozostanie środowisko, ludzie i gmina... Ja w taki sposób na to patrzę.


racyl napisał:

My się niczym nie zachwycamy, jedynie co mogę cieszyć się że trochę normalności wraca .

Katastrofa spycha etykę w moim systemie na plan dalszy. Tak jakoś doświadczenie mi wpoiło. Nie jestem pod wrażeniem finezji i kiedyś przyjdzie czas to omawiać. Kierunek za to określam jako prawidłowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3186
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Gdyby nie Ludzie co niemca czy innego pracodawcę za granicą dorabiają to by nie jedno miasto i wiocha wyglądała jak 50lat temu. Mam znajomych co pracują nadal  i rodzinom w Polsce jeszcze kasę wysyłają. 

Sam dorabiałem  za granicą, i  nie pier**lcie że Ci ludzie kasy do kraju nie przywożą. 

a zdychać na starość po emerytury pójdą tam gdzie "dorabiali" czy na koszt tych frajerów co tutaj cokolwiek usiłują zrobić dochodowego a nie zaśmiecają teren bezprodukcyjnymi chałupkami?
Po upadku komuny był to kraj gołodupców w tym wielu w wieku emerytalnym i w lwiej części to właśnie oni przejedli gros wartości wysprzedawanego w cenie złomu majątku trwałego Polski a teraz co przejadają? no chyba przyszłość następnych pokoleń bo dług nieustannie rośnie.
Mam i ja w okolicy takich zawszarzy co swoje budki mieszkalne stawiają z parobkowania po za regionem (niekoniecznie po za Polską) gdzie na starość się zwalą zajmując tylko grunty rolne w najwyższych klasach przydatności rolniczej i później takie pustynie biznesowe gdzie parobstwo nie pobudowało niczego co ściąga pieniądz w region stają się bastionem politycznym różnych populistów co tylko miesiące emerytalne mnożą po za granice kalendarza i nawet jak przychodzą następcy to cykory i już tego darmozjadztwa cofnąć się nie ważą
na nic do mnie z argumentami że sie należy, se wypracowali, zdzierano z nich zusy i tak oszukani bo to nie interasuje gospodarczych zależności które są czysto techniczne i bezduszne, nazbyt bogatymi emerytami wprawdzie kreujemy popyt ale na dobra wybitnie antyinwestycyjne i tylko konserwujemy konieczność dorabiania po za terenem "emerytowania" i tak to my nigdy nie dogonimy czołówki co jedno PiSowi muszę przyznać - tym mydleniem oczu fikcyjnymi miesiącami emerytalnymi zmniejszyli udział emerytalnego obrotu względem PKB że choć jedno i drugie wzrosło to emerycki socjal relatywnie mniej/
Obawiam się że przecież też parobas Tusk ten trend odwróci bo nie rozumie dlaczego za młodu musiał być parobasem zanim nie nauczył się z polityki profitów czerpać czyli jest i pozostanie zdrowogospodarczym degeneratem i rzeczywiście istnieje ryzyko że nie kwestionując nawet Jego szczerych chęci to gospodarkę Polski utrzyma nadal zwasalizowaną bez samodzielności sprawczej
 

31 minut temu, DTaras napisał:

To jest klu właśnie. Zamiast kotlowni dla osiedla postawią Ci SMRa 1,5 MW mocy cieplnej z czego fuknie to trochę sztrumu. Ale gdy na reaktorze dioda zmieni kolor na czerwony i nie będzie miał go kto zmienić z problemem pozostanie środowisko, ludzie i gmina... Ja w taki sposób na to patrzę.

a chociaż wiesz jak to działa? czy nie wystarczy wymiana samego paliwa no i jeszcze raz powtórzę

 

1 godzinę temu, dysydent napisał:

czy już gdzieś na planecie działają w sensownej skali czy Polska ma być tym pierwszym poligonem doświadczalnym

a lokalsi mogą sobie zaklepać ubezpieczenie na utylizację odpadów choćby potrącając z opłat za kilowaty na poczet kosztów utylizacji co do sposobu której inwestor ma wskazać co i jak a jeśli nawet zbankrutuje zanim to będzie za co wynająć usługę a gdy nie zbankrutuje i sam zaoferuje to sie mu zwróci owo wadium tak że może szukajmy rozwiązań a nie tylko do poziomu problemów

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690

Pamiętacie, jak glapa przywiózł złoto z Londynu? Zgadnijcie, gdzie jest teraz to złoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690
39 minut temu, Tomasz0611 napisał:

W piwnicach na Nowogrodzkiej ?? xD 

W banku rezerw federalnych. Czyżby zapłata za abramsy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

A wasz bojownik o wolność Lech Wałęsa , potwierdzony tw Bolek kogo ułaskawił ? Trzeba hylo lotos sprzedac czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, racyl napisał:

Ty taki oczytany PIS-owiec to powiedz jak to jest sprzedać udziały w państwowej firmie poniżej rynkowej wartości ? Jak to jest sprzedać udziały które nabywcy się zwróciły w 15 miesięcy ?

Gdzie są takie złote inwestycje to w 100% zwracają się w 15 miesięcy ?

Bym się nie zdziwił jakby przy tej okazji poszła gigantyczna łapówa na ustawienie rodzin na dwa pokolenia. Araby mają obieg kasy taki jaki uznają za właściwy a i styl załatwiania transakcji jest elastyczny. Jeśli mają do czynienia z gołodupcami to wiadomo że kilkanaście czy kilkadziesiąt  milionów zielonych znacząco ułatwi proceder. Cały ten pomysł o połączeniu lotosu z orlenem wiązał się z tym że część będą musieli sprzedać. Widzieli że ruskim nie sprzedadzą więc następni w kolejce będą araby a z nimi idzie się "dogadać". Z punktu widzenia skarbu państwa to lepiej byłoby gdyby nie łączyli firm bo nie musieli by wyprzedawać części własności państwowej. 

Konstatacja jest taka że jeśli  wzięli łapówkę to sa złodziejami jeśli nie wzięli to są głupkami jakich mało.

Edytowano przez Ulman
  • Like 1
  • Thanks 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3186
Napisano (edytowany)
13 minut temu, jacek1296 napisał:

W banku rezerw federalnych. Czyżby zapłata za abramsy?

jaka tam zapłata
depozyt gwarancyjny jak by jakimś następcom w rządzeniu Polską przyszło do łba konszachtować bliżej z Chinami a nawet rosją ;)

już brytole Polskę orżnęli na przedwojenne złoto to teraz nasze półgłówki mają nadzieję że jankes uczciwszy podczas gdy uczciwość jest odwrotnie proporcjonalna do jej wyceny w złocie bez wyjątku na nację i tylko naiwniak pozostaje ze swoją nadzieją. taka marchewaka na kiju przed osłem co by nim kierować a i tak marchewki nie dostał bo wygłodzonemu gotowa zaszkodzić :P .
Tak to przez parę ton złota możemy stracić możliwość zysków równowartych tysiące tych ton
z resztą zgodnie z prawem unijnym wszelkie aktywa państw członkowskich podlegają nadzorowi banku centralnego unii i jak on się nazywa i gdzie jest to może zechce mi się wyszukać jak będę miał czas bo tu trudno na kogo pomoc liczyć

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5625
Napisano (edytowany)
7 minut temu, masa24 napisał:

A wasz bojownik o wolność Lech Wałęsa , potwierdzony tw Bolek kogo ułaskawił ? Trzeba hylo lotos sprzedac czy nie?

Nie trzeba było, można było nie łączyć z Orlenem i zostawić jak było... Ale Tourettowi z Pcimia zamarzył się koncern multi energetyczny ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6456
5 minut temu, masa24 napisał:

A wasz bojownik o wolność Lech Wałęsa , potwierdzony tw Bolek kogo ułaskawił ? Trzeba hylo lotos sprzedac czy nie?

Mam sąsiada. Facet działał w opozycji był nawet u Wałęsów w chałupie i z tego co mówi, a czasem se rozmawiamy tak po sąsiedzku, to  Wałęsa sam im powiedział o swojej przygodzie ze służbami PRL i nawet chciał aby to ogłosili wszem i wobec. Ale ono mu powiedzieli "Lechu teraz nie czas, kiedyś to się ogłosi" bo fala poparcia dla Walęsy była już w narodzie ogromna. Nie wiem czy teraz wyciągać i pastwić się nad Wałęsą, bo zdaje się iż przemilczenie w owym czasie było wskazane, zaś teraz i tak jest do obrony, bo jeszcze żyją ludzie którzy go do tego namówili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3186
Napisano (edytowany)

cholera wie o co z tym Lotosem na prawdę chodziło? może był to bastion jakich dobrze usadowionych popaprańców na których wysadzenie z siodła taki akurat sposób wymyślili
polityczne koligacje biznesu przecież z daleka widoczne taki np BGŻ to był portfel i pralnia przekrętów PSLu, nawet gdzieś wyczytałem jak by któryś popiskiwał by odkupić... o, a temat SKOKów przynajmniej co niektórych to setkomiliardowe przekręty i co? będzie jakaś komisja czy ta od wyborów kopertowych gdzie drobne jakichś parę milioników tyczy? sądzą że wątpię bo tu umoczeni po obu stronach PO-PiSu a nawet jeszcze pokomusze smrody co po dziurach jeszcze siedzą i już ich pomioty zaczynają takie same lody kręcić jak rodziciele

jeśli kto ciekaw o co naprawdę w spółkach państwa z biznesem chodzi wystarczy jeśli pojedzie po personaliach bossów i koligacjach ich polityczno rodzinnych bo to najwięcej wyjaśni niż tysiące naciąganych analiz w kolorowych słupkach od których nawet tu mamy dyżurnego specjalistę że już nie będę palc... cytatami wskazywał ;)

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349
Napisano (edytowany)

Dobry z ciebie wariat 😀😀😀mirro

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5625
3 minuty temu, masa24 napisał:

Dobry z ciebie wariat 😀😀😀mirro

Każdy z tych "wielkich opozycjonistów" współpracował z SB, bo inaczej by wąchał kwiatki od spodu, tylko niektóre teczki przetrwały, a inne magicznie zaginęły ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6456
11 minut temu, masa24 napisał:

Dobry z ciebie wariat 😀😀😀mirro

W zasadzie to słyszałem to z dwu źródeł. W tym ( ten akurat już nie żyje) od wieloletniego prezesa Radia Lublin, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3186
Napisano (edytowany)
26 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Każdy z tych "wielkich opozycjonistów" współpracował z SB, bo inaczej by wąchał kwiatki od spodu, tylko niektóre teczki przetrwały, a inne magicznie zaginęły ...

i wszystko było by dobrze bo niewątpliwą zasługą polskich komuchów było dobrowolna i nawet skuteczna pomoc w rozmontowaniu komuny tylko to natury sługusów, wyznawców teorii spiskowych i czciciele przesadni skuteczności rzekomej jakowychś "służb" czyli indywidua niesamodzielne, zastraszone i wyznające normy nijak skuteczne w budowie siły państw w których coś znaczą. Wydawało się że PiS ten stan odmieni ale zawiódł bo tylko próbował naśladować te same wzorce tylko już swoimi jeszcze w dodatku głupszymi "służbistami" od tych pokomuszych przecież pokoleniami selekcjonowanych i to skutecznie bo weźmy taki Kwaśniewski to w sumie natura komuszego chowu a jak dotąd to nainteligentniejszy Prezydent jakiego Polska miała po drugiej wojnie. Tylko czy Kwaśniewski zdolen dorównać tuzom makropolityki i biznesu tresowanym w krajach gdzie nigdy komuny nie było?
pytanie retoryczne a i sama praktyka pokazała.
Jednak jankesi mają lepszą filozofię demokracji; tam dziad nie ma szans w polityce a najlepszym poligonem na sprawność osobniczą w zarządzaniu jest biznes
Oni sobie wybierają spośród sprawdzonych; my wystawiamy się na eksperymentowanie stażystami co im większe biznesowe zero tym większe ma szanse w polityce
a co? ostatnie dwa kolejne nasze "lidery" nie spełniają tych kryteriów? :P

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6456
1 godzinę temu, dysydent napisał:

Jednak jankesi mają lepszą filozofię demokracji; tam dziad nie ma szans w polityce a najlepszym poligonem na sprawność osobniczą w zarządzaniu jest biznes
Oni sobie wybierają spośród sprawdzonych; my wystawiamy się na eksperymentowanie stażystami co im większe biznesowe zero tym większe ma szanse w polityce

No właśnie. U nas kolejne osobniki, te młodsze klasy politycznej, muszą spełniać tylko jedno kryterium. Jest nim noszenie teczki za jakimś starym osobnikiem tego gatunku.:lol:Maciarewicz miał takich młodzieniaszków, Pan Morawiecki upatrzył se Patkowskiego. Ale Patkowskiego upatrzyła se też Pani Semeniuk. A tę ostatnią widziałem ostatnio w TV Republika, jak płakała za systemem PiSowskim a obecnie minionym. ale też dla nich utraconym. To dopiero są sieroty po PiSie.:lol:

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276
8 minut temu, mirro napisał:

No właśnie. U nas kolejne osobniki, te młodsze klasy politycznej, muszą spełniać tylko jedno kryterium. Jest nim noszenie teczki za jakimś starym osobnikiem tego gatunku.:lol:Maciarewicz miał takich młodzieniaszków, Pan Morawiecki upatrzył se Patkowskiego. Ale Patkowskiego upatrzyła se też Pani Semeniuk. A tę ostatnią widziałem ostatnio w TV Republika, jak płakała za systemem PiSowskim a obecnie minionym. ale też dla nich utraconym. To dopiero są sieroty po PiSie.:lol:

w USA profesor ma nikłe szanse na funckję w rządzie czy zasiadanie w parlamencie, bo kariera naukowa nie jest przepustką do niczego, a u nas 90% w rzadzie to teoretycy ekonomii czy socjologii, nie mający pojęcia o życiu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5625
10 minut temu, mirro napisał:

Ale Patkowskiego upatrzyła se też Pani Semeniuk. A tę ostatnią widziałem ostatnio w TV Republika, jak płakała za systemem PiSowskim a obecnie minionym. ale też dla nich utraconym. To dopiero są sieroty po PiSie.:lol:

Patrząc na Semeniuk i Patkowskiego od razu widać kto rządzi w domu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25813
32 minuty temu, mirro napisał:

No właśnie. U nas kolejne osobniki, te młodsze klasy politycznej, muszą spełniać tylko jedno kryterium. Jest nim noszenie teczki za jakimś starym osobnikiem tego gatunku.:lol:Maciarewicz miał takich młodzieniaszków, Pan Morawiecki upatrzył se Patkowskiego. Ale Patkowskiego upatrzyła se też Pani Semeniuk. A tę ostatnią widziałem ostatnio w TV Republika, jak płakała za systemem PiSowskim a obecnie minionym. ale też dla nich utraconym. To dopiero są sieroty po PiSie.:lol:

Masz wszelkie predyspozycje by zostać politykiem z doświadczeniem na wielu płaszczyznach , biznes zarządzanie planowanie dowodzenie, żonaty dzieciaty, pijący  i dopisz sobie co tam pominęłam, a nadal w ukryciu siedzisz😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6456
9 minut temu, Agrest napisał:

z doświadczeniem na wielu płaszczyznach , biznes zarządzanie planowanie dowodzenie, żonaty dzieciaty, pijący  i dopisz sobie co tam pominęłam, a nadal w ukryciu siedzisz😜

- praktykujący i bez sumienia. Ja tylko z tych co "Żywią i Bronią". Swoje miejsce znam.:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25813

No widzisz żywià i bronią - proste przełożenie na marchewkę i kij. Już żeś polityk🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6456
Napisano (edytowany)

Poza tym - biały, hetero i bez nadwagi.:lol:Ale to może wada.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25813
Napisano (edytowany)

Wszystko można zmienić. Solarium cały rok działa, do tego beta karoten z marchewki i mamy mulata.  W macu się postołujesz i w miesiąc masę zrobisz. A że hetero? Wystarczy że okrzykniesz się pedziem🤭 tudzież drag queen.🤣

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj