konteno

Pogoda rolnicza w 2024 i nie tylko

Polecane posty

Qwazi    8174

Mam rozsiewacz i opryskiwacz 12m. Tak jak pisałem, w oziminy wjeżdżałem już 4 razy i jeszcze raz na pewno wjadę. Ścieżek nie robię, a zboże się podniosło. Jest trochę mniejsze w miejscach przejazdu, ale nie jest tak, że go nie ma albo leży...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MonteChristo napisał:

Tu bardziej chodzi o precyzję niż zagniatanie, bronisz się przed udogodnienia rękami i nogami

Bo to nie dla mnie , weź teraz ciągle właż i wyłaź żeby zamykać i otwierać , jeszcze nie pomylić się co do ilości przejazdów itd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1821
2 godziny temu, Bananek napisał:

a skąd. znam zabawy i zwyczaje współczesnej młodzieży. gra w słoneczko np.

uczysz czy podglądasz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szymon09875 napisał:

Jak tyle nie pryskasz to co za różnica czym jedziesz ? I tak się podniesie 

No tak , dlatego w tym roku azot rozsiewam 3p 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, Nieustraszony1044 napisał:

Bo to nie dla mnie , weź teraz ciągle właż i wyłaź żeby zamykać i otwierać , jeszcze nie pomylić się co do ilości przejazdów itd 

Tylko raz to zrobisz a potem przy nawozach czy opryskach nie latasz po polu i nie mierzysz ... Nie ma żadnych niepotrzebnych nakładek ani niedopryskanych pasków ... Namówiłem ojca jak jeszcze on gospodarzył na ścieżki, najpierw tak jak ty marudził trochę przy sianiu, ale jak pojechał pierwszy raz pryskać to powiedział że to był świetny pomysł z tymi ścieżkami ;) Biegał po polu, mierzył krokami, a okienka na opryski krótkie, mając ścieżki nie zastanawiał się gdzie wjeżdżać, jedynie jak pole nie było wielokrotnością 15m to przy ostatnim przejeździe trzeba było chwilę pokombinować z zamykaniem sekcji/dysz.

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Qwazi napisał:

Mam rozsiewacz i opryskiwacz 12m. Tak jak pisałem, w oziminy wjeżdżałem już 4 razy i jeszcze raz na pewno wjadę. Ścieżek nie robię, a zboże się podniosło. Jest trochę mniejsze w miejscach przejazdu, ale nie jest tak, że go nie ma albo leży...

Bardzo dobrze 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1163
4 minuty temu, Nieustraszony1044 napisał:

Bo to nie dla mnie , weź teraz ciągle właż i wyłaź żeby zamykać i otwierać , jeszcze nie pomylić się co do ilości przejazdów itd 

Ty, to Marcin normalnie w rozwoju jesteś na poziomie swojego ojca albo i dziadka.

Zboże do tego poznaniaka, to samo się dosypuje i nie musisz wychodzić?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16947
konteno napisał:

2 godziny temu, Bananek napisał:

a skąd. znam zabawy i zwyczaje współczesnej młodzieży. gra w słoneczko np.

uczysz czy podglądasz ? 

ja to w kamienną twarz bym pograł 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1317
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, jacor73 napisał:

Ty, to Marcin normalnie w rozwoju jesteś na poziomie swojego ojca albo i dziadka.

Zboże do tego poznaniaka, to samo się dosypuje i nie musisz wychodzić?

U mnie na wsi tylko ja robi robię ścieżki nawet bambry ponad 100ha nie robią, Więc nie tylko Marcin tak robi

Edytowano przez MonteChristo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16947
jacor73 napisał:

Ty, to Marcin normalnie w rozwoju jesteś na poziomie swojego ojca albo i dziadka.

jemu trzeba zmienić nick na KONOPIELKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2495
Qwazi napisał:

3 minuty temu, wojtal24 napisał:

10-12 km. Podejrzewam, kim jest sprzedający. Zdjęcia robione koło Orlika. Przypuszczam czyje to

3 minuty temu, Bananek napisał:

jeszcze nie

🤔🤔🤔🤭

warto podjechać obejrzeć bo teściu głowę suszy


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5171
2 minuty temu, MonteChristo napisał:

U mnie na wsi tylko ja robi robię ścieżki nawet bambry ponad 100ha nie robią, Więc nie tylko Marcin tak robi

Może już na GPS jeżdżą... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1317
Przed chwilą, Leszy napisał:

Może już na GPS jeżdżą... 

Nie jeżdżą, pola długie wysokie miedze w jednym miejscu węższe w drugim szersze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4932
1 godzinę temu, kizak napisał:

 Nie ,może żle mnie zrozumiałeś .   Ci pasuje ,mi pasuje ,tylko niektórych dziwi .

 

 Możesz i NAC a ,z początku do 5 spalonych litrów pali jak smok ,a póżniej to i z godzinę na zbiorniku kosisz ,aby tylko nie na pełnych obrotach . Mi w Nacu padł gażnik ,a zepsuty chińczyk wisiał na ścianie . Gażnik ten sam .

Ja nawet nie składam o dopłaty do przezimowanych rodzin... Potrzebne mi to... Jak ktoś nie potrafi liczyć to i z dopłatami i zapomogami będzie stękał, że mu źle.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636
10 minut temu, Nieustraszony1044 napisał:

Rozpacz w tym roku, pszenżyto borowik i to na oborniku 

Rozpacz na własne życzenie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13023
17 minut temu, Nieustraszony1044 napisał:

Rozpacz w tym roku, pszenżyto borowik i to na oborniku 

inbound6132896460247796613.jpg

Głodne, cza mu bylo w lutym jeść dać 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16947
24 minuty temu, Nieustraszony1044 napisał:

Rozpacz w tym roku, pszenżyto borowik i to na oborniku 

inbound6132896460247796613.jpg

I u mnie borowik.

 

IMG_20240414_150723.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636
1 minutę temu, Nieustraszony1044 napisał:

I hit tego sezonu pszenżyto liborius,aż się boje żeby nie wyłożyło 😅

 

Hit tego sezonu to jesteś Ty, zaniedbałeś a teraz się użalasz, tam gdzie mi wymiękło wygląda lepiej niż twoje, może dlatego że dostało azot na czas 🤔 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


    • Przez Micpan
      Czy ktoś wie co to za błąd? 
      Nic w instrukcji nie mogę znaleźć o tym błędzie. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj