Michalmeer

100 KM i agregat bezorkowy

Polecane posty

Michalmeer    483
Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25753

Idziesz za modą.

Liczyłeś czy to się opłaca?

Mi się nie opłaca  wydawać kilkadziesiąt tysięcy na zmianę systemu uprawy przy małym gospodarstwie.

By robić dobrze to nie tylko zmiana maszyn, ale i konia pociągowego

A dopłata do uprawy uproszczonej to śmiech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Agrest napisał:

Idziesz za modą.

Liczyłeś czy to się opłaca?

Mi się nie opłaca  wydawać kilkadziesiąt tysięcy na zmianę systemu uprawy przy małym gospodarstwie.

By robić dobrze to nie tylko zmiana maszyn, ale i konia pociągowego

A dopłata do uprawy uproszczonej to śmiech

agregat bezorkowy to koszt około 25 tys netto więc tragedi nie ma , resztę maszyn mam , no może siewnik w przyszłości i tak do wymiany


mf362 napisał:

Do bezorkowca niby 100 km na 1m szer pracy 

Też tak słyszałem ale to trochę teoria bez sensu , wszystko zależy od gleby


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121

Zależy jak głęboko chcesz tym grzebać. Puścić głębiej to będzie 100 km miało problem to ciągać z prędkością 7/8 km.  Najlepiej to pożyczyć od kogoś jakiś gruber 2/2.5 m i pobawić się zobaczyć gdzie jest granica uciągu przyczepności.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1599

A fo szejzdxiesiatki jakiego bezorkowca polecacie , a co łunia śtówkie fo hektara daje to trza tak robić. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1012
12 godzin temu, Michalmeer napisał:

Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?

Widziałeś może Strumyk Spring, Euro-masz też ma podobny agregat, ceny 20-25tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Oglądałem strumyka wygląda całkiem ok tylko regulacja talerzy masakra


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    643
3 godziny temu, mf362 napisał:

Do bezorkowca niby 100 km na 1m szer pracy 

Tylko jaki ciągnik o mocy 100KM ma 1 metr szerokości? Może jakiś do winnic?

Podobnie zresztą dotyczy to ciągnika o mocy 200KM. Chyba nikt nie produkuje takiego traktora o tej moc i szerokości 2m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464

Do małych gospodarstw nie ma sensu kupować agregatów bez orkowych , tylko można to zrobić tak jak wstawiałem po zniwach . Mianowicie pług beż odkładnic , robotę robi ok , ciągnik 110 km dawał rade z rozstawionym na 230 cm sprzętem.  Gleba fajnie na całej szerokości podcięta,  nie odwrócona,  trochę wymieszana . Mam tak zrobione 2/3 gospodarstwa , a 1/3 gospodarstwa mam zrobioną bezorkowcem którego miałem na pokazach , jak na tą chwilę rośliny czy to rzepak czy pszenica powierzchownie wyglądają tak samo , ale korzeń jest lepiej rozbudowany po moim pomyśle uprawy 

.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121
7 godzin temu, bergman31 napisał:

Tylko jaki ciągnik o mocy 100KM ma 1 metr szerokości? Może jakiś do winnic?

Podobnie zresztą dotyczy to ciągnika o mocy 200KM. Chyba nikt nie produkuje takiego traktora o tej moc i szerokości 2m?

250/300KM na agregat 2.5/3m . To już koszty nie małe  

Ja tylko podałem przykład jakie jest zapotrzebowanie mocy na 1m , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompast    7
13 godzin temu, robert1226 napisał:

A fo szejzdxiesiatki jakiego bezorkowca polecacie , a co łunia śtówkie fo hektara daje to trza tak robić. 

Teraz dają 100zł śr. za punkt. A jak będą cisnąć bardziej i zaproponują 200 czy 300 do uprawy tylko bez orkowej to nie jeden zacznie się zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12428

Jak na siłę? Przecież na obecną chwilę nikt nikogo nie zmusza do bezorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1599

A tu to już całkiem dowaliłeś jak cię nie zmuszają do kupna elektryka jak już decyzją o zaprzestaniu produkcji spalinowych i dopłaty rządowe do elektryków też przekonywanie na siłę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    914
44 minuty temu, robert1226 napisał:

Ta uprawa bezorkowa to tak samo jak z samochodami elektrycznymi jest narzucane ludziom na siłę. 

Na siłę to będzie za kilka lat jeśli dalej będzie taka erozja. Jeśli nic się nie zmieni to dużo gruntów powinno być odgórnie zabroniona orka, jak w części USA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1830
16 godzin temu, Michalmeer napisał:

agregat bezorkowy to koszt około 25 tys netto więc tragedi nie ma , resztę maszyn mam , no może siewnik w przyszłości i tak do wymiany

 

Też tak słyszałem ale to trochę teoria bez sensu , wszystko zależy od gleby

Od 4 kl-5kl teren pagórkowaty typowa mozaika  przy bezorce liczone 20 KM na zab i szału nie robi ,agregat 2,4 m 7 zebów, agromasz , traktor 1221 Belarus, głebokość pracy 23-25 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

czyżby,wydawało mi się że kilka lat już tam orki wykonuje,to coś już tam wie,a my Polacy dajemy się prowadzić łuni jak po sznurku i robić to co chcą,tak tak wiem nikt nikogo nie zmusza ale bełtać nam w głowie to oni potrafią i bardziej zależy im na upadku polskiego rolnictwa a nie na rozwoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    914

Bezorka to nie jest uprawa na odpier**l. To że umie przewracać glebę pługiem nic nie znaczy. Z wiedzą o uprawie, roślinach dość krucho u niego

13 godzin temu, mysza103 napisał:

Do małych gospodarstw nie ma sensu kupować agregatów bez orkowych , tylko można to zrobić tak jak wstawiałem po zniwach . Mianowicie pług beż odkładnic , robotę robi ok , ciągnik 110 km dawał rade z rozstawionym na 230 cm sprzętem.  Gleba fajnie na całej szerokości podcięta,  nie odwrócona,  trochę wymieszana . Mam tak zrobione 2/3 gospodarstwa , a 1/3 gospodarstwa mam zrobioną bezorkowcem którego miałem na pokazach , jak na tą chwilę rośliny czy to rzepak czy pszenica powierzchownie wyglądają tak samo , ale korzeń jest lepiej rozbudowany po moim pomyśle uprawy 

.

Masz zdjęcia jak to wygląda ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
1 godzinę temu, STIG13 napisał:

Bezorka to nie jest uprawa na odpier**l. To że umie przewracać glebę pługiem nic nie znaczy. Z wiedzą o uprawie, roślinach dość krucho u niego

Masz zdjęcia jak to wygląda ?

Mam , ale że mam nowy telefon , a zdjęcia zastały zapisane w zakładce zdjęcia , i mi z automatu nie zaciąga żeby je wstawić , tylko mi zaciąga że mogę wstawić zdjęcia te które są robione tym telefonem co mam , a nie mogę rozszyfrować jak by to zrobić żebym mógł wstawiać te starsze zdjęcia , więc odszukałem i w temacie ,, UPRAWA BEZORKOWA '' na stronie 62 są wstawione zdjęcia jak wygląda , i potem parę postów dalej na ile idzie w ziemi (40cm ). Mam też filmik z 40 sekund jak idzie w trakcie pracy , ale wstawić go tu to już wyższa matematyka 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
2 godziny temu, STIG13 napisał:

Bezorka to nie jest uprawa na odpier**l. To że umie przewracać glebę pługiem nic nie znaczy. Z wiedzą o uprawie, roślinach dość krucho u niego

Masz zdjęcia jak to wygląda ?

Trochę racji jakby nie patrzeć ma. Melioranci jak mają jechać do bezorkowców, nawet takich z porządnym sprzętem i dobrymi plonami to narzekają, że kopać u nich ciężko. Jak ktoś ma niezbyt duży traktor to musiałby tym 3 belkowcem jechać dwa razy, najpierw na 15-20 cm jako podorywka, a później drugi raz głębiej.  Jak ktoś zrobi po żniwach płytko talerzówką, później przejedzie 3 belkowcem na 20-25 cm przy prędkości 6-7 na godzinę to raczej rzadko kiedy będzie zadowolony z rozwoju roślin na takim polu, chyba że mamy do czynienia z V klasą w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj