ENDRIUROL

topola jesion

Polecane posty

ENDRIUROL    39

witam

okolice Inowroclaw( kujawsko -pomorskie) mam do wyciecia 7 topol TOPOLA wys ok 25m, na wysokosci  1m obwod 2,7m. dojazd dobry jest duzo miejsca do powalenia. drzewa do wycinki i zabrania, posprzatania. ile moge cenic?

oraz 3duze jesiony i 3mniejsze

te duze na wysokosci 1 metra obwod ok 2,5m male ok 1,20

pozwolenie jest.

prosze o pomoc w wycenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem ile możesz cenić ale nie jeden pewnie jak by wiedział to za darmo by walnął na materiał zabrał a resztę na opał sprzedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
4 godziny temu, ENDRIUROL napisał:

witam

okolice Inowroclaw( kujawsko -pomorskie) mam do wyciecia 7 topol TOPOLA wys ok 25m, na wysokosci  1m obwod 2,7m. dojazd dobry jest duzo miejsca do powalenia. drzewa do wycinki i zabrania, posprzatania. ile moge cenic?

oraz 3duze jesiony i 3mniejsze

te duze na wysokosci 1 metra obwod ok 2,5m male ok 1,20

pozwolenie jest.

prosze o pomoc w wycenie

Popytaj u tych co palety robią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Co prawda drugi koniec Polski, ale - (wg. cennika LP) to za duże jesiony nie mniej niż 800 zł za m3 liczone za kłodę bez sęków. To co powyżej sęków i te cienkie jesiony - to ok 350 zł za m3.

Topola wg tych samych zasad - nie mniej niż 500 zł za m3. Gałęziówka jakieś 150 zł za m3. Z tym że jeśli na topoli trafia się czeczota, to drastycznie wzrasta wartość takiego drewna.

Najbardziej korzystne dla ciebie byłoby samodzielne wycięcie tych drzew, posortowanie, uprzątnięcie i dopiero wtedy wystąpienie z ofertą sprzedaży. Jeśli nie masz na to czasu albo umiejętności to dogadanie się z kimś znajomym. Dopiero w ostateczności oferta sprzedaży na pniu. Tylko że taka sprzedaż "na pniu", to dla tego kto ewentualnie te drzewa zechce kupić, jest okazją żeby cię grubo oszwabić jeśli się zorientuje że w ząb nie znasz się ani na drewnie, ani na tym czego oczekujesz.

Koszt położenia drzewa to od 80 do 400 zł za sztukę. Zależy czy płacisz tylko za obalenie, czy również za oprawienie.

Inna sprawa, że wartość tych drzew może być bardzo różna. Od skrajnej tylko wartości opałowej, po wartość stolarsko/meblarską (wspomniana czeczota topolowa to już inna bajka)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ale tu chyba chodzi o to, ze założyciel tematu pyta ile ma skasować za usługę a nie zapłacić za usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My wycinaliśmy orzecha włoskiego obwód około 250 cm na podwórku miedzy budynkami i kablami to za wycięcie i posprzątanie ,drewno wszystkie było nasze 

U mnie we wsi wycinali też topole takie wielkie ale to wygrała przetarg firma co robi trumny 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

W tamtym roku znajoma miała na działce 3 duże, stare kasztany pochylone w stronę sąsiedniej działki (i zabudowań), pytała czy bym to ogarnal. Jeden znajomy pilarz powiedział, że się nie podejmie. Drugi, że jakby to była moja działka to można wycinać (po znajomości 300zl za 3szt - samo ścięcie), ale że jak to nie moje, to przy takiej bliskości zabudowan sobie darować. Tak też powiedziałem znajomej i ostatecznie wynajęła firmę do wycinki (nie wiem ile wzięli), a do mnie przyszła, czy nie sprzątane tych drzew - drzewo za sprzątnięcie go z działki. Koniec koncow tyle czasu na to straciłem - okazało się, że mają sporo odłamków, do tego sporo trzeba było nacinać i klinami rozbijac - że jakby jakaś uczciwa stawkę godzinowa za swoją pracę policzyć  to chyba jakbym kupił gotowe metry jakiegoś "lżejszego" w obróbce drzewa i je ogarnął, to jakby wszystko policzyć, to dużo drożej by to nie wyszło pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jaki problem zapytać w kilku tartakach ile za ile? Za wycięcie i posprzątanie jesionów oddać drzewo, fajne podpowiedzi:) Zapytaj kupujących ile zapłacą a nie na forum ile możesz wziąć za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39
6 godzin temu, bazalt50 napisał:

Co prawda drugi koniec Polski, ale - (wg. cennika LP) to za duże jesiony nie mniej niż 800 zł za m3 liczone za kłodę bez sęków. To co powyżej sęków i te cienkie jesiony - to ok 350 zł za m3.

Topola wg tych samych zasad - nie mniej niż 500 zł za m3. Gałęziówka jakieś 150 zł za m3. Z tym że jeśli na topoli trafia się czeczota, to drastycznie wzrasta wartość takiego drewna.

Najbardziej korzystne dla ciebie byłoby samodzielne wycięcie tych drzew, posortowanie, uprzątnięcie i dopiero wtedy wystąpienie z ofertą sprzedaży. Jeśli nie masz na to czasu albo umiejętności to dogadanie się z kimś znajomym. Dopiero w ostateczności oferta sprzedaży na pniu. Tylko że taka sprzedaż "na pniu", to dla tego kto ewentualnie te drzewa zechce kupić, jest okazją żeby cię grubo oszwabić jeśli się zorientuje że w ząb nie znasz się ani na drewnie, ani na tym czego oczekujesz.

Koszt położenia drzewa to od 80 do 400 zł za sztukę. Zależy czy płacisz tylko za obalenie, czy również za oprawienie.

Inna sprawa, że wartość tych drzew może być bardzo różna. Od skrajnej tylko wartości opałowej, po wartość stolarsko/meblarską (wspomniana czeczota topolowa to już inna bajka)

 

dosc konkretna odpowiedz. dzieki

niestety nie mam czasu a nawet gdybym mial to checi tez brak

dzieki za odpowwiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Na fb jest grupa drewno sprzedam czy jakoś tak, tam Ci pomogą wycenić  i kupca można tam znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj