Grzesiekk92

Valtra T145 czy Claas Arion 630?

Polecane posty

Bartek72511    81
Grzesiekk92 napisał:

Bartek 72511 w standardzie masz wycieraczkę z prawej strony. To rozumiem że masz wersję activa? Czuć w T145 że brakuje jej trochę mocy w stosunku do masy?

tak , my mamy active , ale wycieraczki nie ma . Wydaje mi się , że nie , jednak jakbym brał to jako główny ciągnik to na pewno bym zaczekał za 175 , większy silnik i za rok , dwa czy 5 będziesz potrzebował mocniejszego to masz większe pole do czipa . U nas ona głównie chodzi z ładowaczem , rozrzutnikiem 17m3 i siewnikiem do qq także dla mnie w sam raz bo więcej mocy mi nie potrzebne ale zależało mi na dużej wadze . Valtra T145 i T255 wygląda identycznie , nie ma opcji że na placu odróżnisz jeśli na znaczek nie spojrzysz . osie , podnośnik Itd jest kompletnie to samo , a sprzęgło i skrzynia ciężko mi powiedzieć , ale podejrzewam że w jakimś stopniu mogą się różnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12383
13 godzin temu, jacek1296 napisał:

Cebis cmatic + jakieś pierdoły 550000netto  propozycja dealera. O valtrę nie dopytywałem szczegółów, ale ok. pół bańki.

Czyli na siłę mam się przekonać do valtry? Nie, dziękuję i tyle.

To bierz claasa i po co pytasz. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
15 minut temu, Bartek72511 napisał:

tak , my mamy active , ale wycieraczki nie ma . Wydaje mi się , że nie , jednak jakbym brał to jako główny ciągnik to na pewno bym zaczekał za 175 , większy silnik i za rok , dwa czy 5 będziesz potrzebował mocniejszego to masz większe pole do czipa . U nas ona głównie chodzi z ładowaczem , rozrzutnikiem 17m3 i siewnikiem do qq także dla mnie w sam raz bo więcej mocy mi nie potrzebne ale zależało mi na dużej wadze . Valtra T145 i T255 wygląda identycznie , nie ma opcji że na placu odróżnisz jeśli na znaczek nie spojrzysz . osie , podnośnik Itd jest kompletnie to samo , a sprzęgło i skrzynia ciężko mi powiedzieć , ale podejrzewam że w jakimś stopniu mogą się różnić.

Osie nie są te same, skrzynia to już w ogóle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

O amortyzacje w claasie arionie 500/600 byłbym spokojny(prosta, mało punktów do smarowania i działa bardzo dobrze, nawet bez balastu na tuz). 

O stabilność też. Arion 510, rozstaw osi 2,5 m, zestaw upr siew 2,5 t bez balastu też daje radę robić. 


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
17 minut temu, Mateusz1q napisał:

Osie nie są te same, skrzynia to już w ogóle 

A wiesz może ile faktycznie wynosi masa i dmc 145?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mari885    22

U nas na jesieni też mieliśmy taki dylemat tyle że pomiędzy case puma 150 mc a MF 7s 155.....może weź pod uwagę któregoś z nich.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

U mnie też się teraz  zastanawiałem  między class 630 - jahn dere 6155m - a case puma 150 , i wybór padł na case pume , jedno że w gospodarstwie są wszystkie maszyny z pod case- nh- steyr , czyli można powiedzieć że to samo , te same oleje ten sam serwis to ogarnia , pozatym puma 150 jest najmniejsza z serii pum 150- 175 i wszystko kropka w kropkę jest tam to samo , i serwis może w każdej chwili w grać oprogramowanie z modelu 175 , podnosząc tym samym moc ze 150 do 175 km ,kiedy ciągnik jest jeszcze na gwarancji bez obawy jej utraty . No i nie ukrywam że jak piszecie o clasie czy valtra i o cenach rzędu pod 550 netto, to przy pumie jest to grubo ponad 100 tysięcy mniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysonzi1    7
13 minut temu, mysza103 napisał:

U mnie też się teraz  zastanawiałem  między class 630 - jahn dere 6155m - a case puma 150 , i wybór padł na case pume , jedno że w gospodarstwie są wszystkie maszyny z pod case- nh- steyr , czyli można powiedzieć że to samo , te same oleje ten sam serwis to ogarnia , pozatym puma 150 jest najmniejsza z serii pum 150- 175 i wszystko kropka w kropkę jest tam to samo , i serwis może w każdej chwili w grać oprogramowanie z modelu 175 , podnosząc tym samym moc ze 150 do 175 km ,kiedy ciągnik jest jeszcze na gwarancji bez obawy jej utraty . No i nie ukrywam że jak piszecie o clasie czy valtra i o cenach rzędu pod 550 netto, to przy pumie jest to grubo ponad 100 tysięcy mniej 

Puma z nawigacją? Na jakich kołach? Ile gniazd hydrauliki? Ja kupując t175 też myślałem o tym że jest to najmniejsza z tego dużego segmentu i zawsze mogę wgrać mapę. Ja mam 5 par hydrauliki, wszystko na elektrozaworach, opony trelleborg 710/60r42 tm1060, tuz 9.5T, pompa 160, przekładnia 50, błotniki skrętne wszystko zależy od wersji, za słabszą wersję bez nawi wyszłoby poniżej 500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Bez nawigacji , koła standard  , 4 pary gniazd hydraulicznych na elektrozaworach , przekładnia 50, błotniki skrętne ( ale to raczej jest standard i sztywnych błotników nie ma , w kabinie pakiet komfort ( climatronik , siedzenie skórzane z regulacją lędzwi i innymi jeszcze ustawieniami , kierownica- obręcz aluminium obszyta skórą, tu akurat nie wszystko mi było potrzebna ale taki był pakiet żeby była klimatyzacja automatyczna), do tego w cenie 2 pierwsze przeglądy po 100 i 300 mth gratis , to zostało wycenione na 405 tys , jeśli umowę się podpisze do końca listopada , , za podobne wyposażenie ( może trochę lepsze )NH za odpowiedzik pumy wyliczył mi 450 tys , pewnie w negocjacjach też by się trochę zeszło z ceny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiekk92    3
mari885 napisał:

U nas na jesieni też mieliśmy taki dylemat tyle że pomiędzy case puma 150 mc a MF 7s 155.....może weź pod uwagę któregoś z nich.....

Case puma 150 mc wychodzi drożej jak valtra.


mysza103 napisał:

Bez nawigacji , koła standard  , 4 pary gniazd hydraulicznych na elektrozaworach , przekładnia 50, błotniki skrętne ( ale to raczej jest standard i sztywnych błotników nie ma , w kabinie pakiet komfort ( climatronik , siedzenie skórzane z regulacją lędzwi i innymi jeszcze ustawieniami , kierownica- obręcz aluminium obszyta skórą, tu akurat nie wszystko mi było potrzebna ale taki był pakiet żeby była klimatyzacja automatyczna), do tego w cenie 2 pierwsze przeglądy po 100 i 300 mth gratis , to zostało wycenione na 405 tys , jeśli umowę się podpisze do końca listopada , , za podobne wyposażenie ( może trochę lepsze )NH za odpowiedzik pumy wyliczył mi 450 tys , pewnie w negocjacjach też by się trochę zeszło z ceny 

to jakas dobra cena na tego case. u jakiego dilera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Diler pewnie nie ma znaczenia bo w całej Polsce jeśli zamówiłeś do końca listopada to takie ceny były realne , bo Sieć dilerów w Polsce do końca listopada zamawiała ponad 150 sztuk PUM i przez to między innymi taka cena przy zamówieniu tyle sztuk na raz , po drugie  skoro nawet na olx są wystawiane w cenie 430 tys placowe ,  , to i pewnie po negocjacjach też można zbić cenę w  granicę 400 tys netto , a może i nawet poniżej zależnie od wyposażenia,  , tym bardziej , że u mnie jak to diler powiedział ,, jako że po rodzinie to zrobimy ofertę petardę '' , a czy takie oferty robili wszystkim czy nie to nie wiem , i najważniejsza rzecz bo chciałem jakąś umowę podpisać pod koniec roku (grudnia ) , to cena już by była 30 tys więcej , musiało być złożenie zamówienia do końca listopada, bo taką mieli niby promocję do tego czasu , ale ja to bardziej odebrałem jako bardziej że chcieli wcisnąć sprzęt , bo może mają przewidywania że po nowym roku będzie taniej , i już zapowiedziałem że jak po nowym roku będą sprzedawać taniej niż mi sprzedali , to trzeba się będzie pogniewać   ,a na ten moment nawet dziś jak by już zamawiali to już by musieli naliczyć te 30 tys więcej w tym wyposażeniu , 

50 minut temu, Grzesiekk92 napisał:

Case puma 150 mc wychodzi drożej jak valtra.

 

to jakas dobra cena na tego case. u jakiego dilera?

 

To w jakiej cenie ta valtra , bo u mnie ta puma oczywiście MC na multikontrolerze , a i dodam że nie brałem tego ekranu tylko to co jest na słupku mi starczy w zupełności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
48 minut temu, marian892 napisał:

Ja w styczniu odbierałem T195V to wyszła mnie 535 netto 

Bo teraz można było kupić ciągnik 60-80 tys taniej , a niektóre modele dużej mocy nawet 100 tys taniej niż jeszcze ok rok temu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    22

Widziałem ostatnio reklamę Case puma 200 za 520 netto bodajże. To już fajne ceny Case ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj