Grzesiekk92

Valtra T145 czy Claas Arion 630?

Polecane posty

Grzesiekk92    3

Witam

Dwa ciągniki jak w temacie. Cena ta sama, wyposażenie bardzo podobne. Który według użytkowników lepiej wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    53

Jeden i drugi to nie będzie zły wybór.Kwestia jeszcze jakie wyposażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Jednym i drugim jeździłem tego samego dnia u dilera w odstępie 5 minut, valtra w porównaniu z claasem to wóz drabiniasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

@jacek1296 a ja słyszałem inne opinię, w rodzinie posiada Claasa oraz Valtrę T4 i mówi że Valtra płynie na drodze w porównaniu do Classa-a zwłaszcza jak jest ciężka maszyna z tyłu zawieszona, Claas-a nosi z takimi samymi maszynami a Valtra bez balastu lata,miałem na testach MF 8S i jakoś nie było wielkiej różnicy w komforcie jazdy po dziurach w porównaniu do mojej Valtry.

Edytowano przez lols123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Opisałem moje odczucia wobec bardzo zbliżonych gabarytowo i mocowo ciągników. Nie twierdzę, że valtra jest zła.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

Ja również napisałem odczucia osoby która bardzo była napalona na Claas-a, a teraz mówi że jednak Valtra lepiej wypada, też nie twierdzę że Claas jest zły.u mnie Valtra T144 z zestawem uprawowo-siewnym prawie 3t rzepak sieję bez balstu i nie ma większego problemu.Każdemu będzie odpowiadało, w każdej marce można trafić na problematyczne egzemplarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

To była moja pierwsza styczność z valtrą i dla mnie odpada. Obydwa ciągniki na miękkiej osi i kabinie, jazda po placu. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
11 minut temu, jacek1296 napisał:

To była moja pierwsza styczność z valtrą i dla mnie odpada. Obydwa ciągniki na miękkiej osi i kabinie, jazda po placu. Tyle.

Po zrobieniu kolka po placutakiw opinie to tylko gratulacje dla tak szybkiej oceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Cebis cmatic + jakieś pierdoły 550000netto  propozycja dealera. O valtrę nie dopytywałem szczegółów, ale ok. pół bańki.

7 minut temu, robert1226 napisał:

Po zrobieniu kolka po placutakiw opinie to tylko gratulacje dla tak szybkiej oceny.

Czyli na siłę mam się przekonać do valtry? Nie, dziękuję i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    248

Arion ma blisko 20cm mniejszy rozstaw osi od Valtry, a to bardzo dużo, no i ponad 2 tony mniejsza dmc przy zbliżone masie własnej.


3m rozstawu osi w Valtrze to jest ogromny plus jeśli chodzi o uciąg i stabilność ciągnika z ciężką maszyna zawieszaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
33 minuty temu, jacek1296 napisał:

Cebis cmatic + jakieś pierdoły 550000netto  propozycja dealera. O valtrę nie dopytywałem szczegółów, ale ok. pół bańki.

Czyli na siłę mam się przekonać do valtry? Nie, dziękuję i tyle.

Nie cytuj poprzedniego posta .

Absolutnie z dala od valtry to nie dla ciebie sprzęt,  a tak serio to się poprostu clasem  zafascynowałeś i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanuel    32

Ja też mam mieszane uczucia do swojej t144 z 2020 r, jednakże:

- nie znam traktora w tej klasie mocy (150-160km) o takich gabarytach ( z pługiem dłutowym ważącym 3t, można bez balastu przedniego stabilnie jeździć po drodze);

- przy 1800 mth (jeżdżę na b0 od stałego dostawcy) wysiadł wtryskiwacz;

- krzywa felga tylnia od nowości nie wymieniona przez agco;

- samoczynnie zmieniające się półbiegi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

@Fanuel podnosiłeś moc w Valtrze?, to prawda rozstaw osi robi robotę w Valtrze, jeśli chodzi o felgę to rzeczywiście słabo ze strony AGCO że nie wymienili u mnie na wiosce w JD taki sam przypadek że krzywe felgi ale nie wiem jak to się skończyło dość świeża sprawa, samoczynnie zmieniające półbiegi kwestia nowego oprogramowanie lub wymiana Joya też tak miałem i nowe oprogramowanie i wymiana Joya pomogło, ja mam miłe odczucia co do AGCO zrobili kilka rzeczy których nie musieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81
Grzesiekk92 napisał:

Witam

Dwa ciągniki jak w temacie. Cena ta sama, wyposażenie bardzo podobne. Który według użytkowników lepiej wybrać?

identyczny dylemat miałem wiosną , jednak postawiłem na Valtre . Według mnie jeśli chodzi o komfort , w sensie amortyzację osi i kabiny to bije Claasa o głowę , ta poduszka na osi super a zarazem bardzo proste rozwiązanie . Nie rzucam sobie tak tylko opinii bo mam też w gospodarstwie Ariona . Valtra oszczędna w paliwie , największa i najcięższa z traktorów o tych mocach silnika . Valtra wiosna w podstawie wychodziła około 425 , versu z navi to dopłata 80 czyli 500 netto na stopniowej skrzyni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiekk92    3

u kogo brana Valtra że taka cena?

Bartek72511 napisał:

identyczny dylemat miałem wiosną , jednak postawiłem na Valtre . Według mnie jeśli chodzi o komfort , w sensie amortyzację osi i kabiny to bije Claasa o głowę , ta poduszka na osi super a zarazem bardzo proste rozwiązanie . Nie rzucam sobie tak tylko opinii bo mam też w gospodarstwie Ariona . Valtra oszczędna w paliwie , największa i najcięższa z traktorów o tych mocach silnika . Valtra wiosna w podstawie wychodziła około 425 , versu z navi to dopłata 80 czyli 500 netto na stopniowej skrzyni .

u kogo brana Valtra i jakie wyposażenie za te 425 było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Z Agravisu . Valtra brana z placu , dołożony zaczep kulowy , reszta to chyba standard , ma pakiet zimowy z grzałką , przedni tuz , lsa ale to chyba standard jest . my w sumie chcieliśmy 175 ale najbliższy termin był wtedy na listopad , a potrzebowaliśmy szybciej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysonzi1    7

Ja kupowałem t175 w kwietniu. Oglądałem również claas 650 ale w wyposażeniu jak valtra drożej wychodził. Za valtrą przemawiały opinie ( jeździ w rodzinie sporo i każdy zadowolony. Od t145 do t255). Na pewno na plus osobny zbiornik na olej hydrauliczny. Ja za t175 versu unlimited, czarne felgi, czarna podsufitka, obciążnik na przedni tuż, obciążniki w kołach, nawigacja, mocniejsza pompa, tuz o większym udzwigu i inne pierdoly zapłaciłem 585 net. Początkowo chciałem kupić t155 ale przedstawiciel namówił mnie na gabaryt większy czyli t175. Był to bardzo dobry ruch, teraz nawet twierdzę że mógłby mieć nawet więcej mocy (200+), ale zawsze mogę sobie po gwarancji ją zwiekszyc. Silnik jaki mam to już 7.4L, także jest zapas. 

Edytowano przez lysonzi1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

i trzeba dodać że valtra naprawdę fantastycznie skręca jak na swój gabaryt . na pewno zwrotniejsza jest nawet od nh t6.155 w 4 cyl którego mamy . w Arionie 630 jest jeszcze jeden problem , jeśli myślisz o czipie to średnio w claasie .630 ma inną , słabszą przednią oś względem większych braci i sam handlowiec stwierdził że to będzie pierwsza rzecz która się po czipie ześrutuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiekk92    3

Bartek 72511 w standardzie masz wycieraczkę z prawej strony. To rozumiem że masz wersję activa? Czuć w T145 że brakuje jej trochę mocy w stosunku do masy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
30 minut temu, Bartek72511 napisał:

i trzeba dodać że valtra naprawdę fantastycznie skręca jak na swój gabaryt . na pewno zwrotniejsza jest nawet od nh t6.155 w 4 cyl którego mamy . w Arionie 630 jest jeszcze jeden problem , jeśli myślisz o czipie to średnio w claasie .630 ma inną , słabszą przednią oś względem większych braci i sam handlowiec stwierdził że to będzie pierwsza rzecz która się po czipie ześrutuje .

A tak z ciekawości: wg broszury valtry t wszystkie ważą tyle samo. Jak to możliwe? Nie wierzę, że 145 i np. 215 mają taką samą oś, czy np. sprzęgło. Silniki inne. No chyba, że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiekk92    3

nie ważą tyle samo, jest różnica bodajże przedstawiciel mówił że do 800kg.

Edytowano przez Grzesiekk92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj