tmk1974

Ustawa wiatrakowa - co o niej sądzicie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4653

Problem z Turowem jest taki, ze trzeba go zamknąć i to nie przez Czechów czy Niemców czy UE to się po prostu nie opłaca. Kopalnia generuje olbrzymie szkoty. Były tam zatuszowane wielkie katastrowy i osuwisko które wygenerowało jeszcze większe koszty.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

tak turów do zamknięcia jak i wszystkie kopalnie a najlepiej to wszystko zamknąć bo skoro jest w niemczech to po co w Polsce 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
2 godziny temu, hubertuss napisał:

Zapisy się zmienią na akceptowalne będą 3 czytania i ustawa wyjdzie jak złoto. Nie ma co ludzi straszyć.

Ty sprzedajesz te wiatraki czy ki czort. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
2 godziny temu, hubertuss napisał:

 

Tak tak czytaj sobie pisowskie gazety i wierz w ich wirtualny świat. Tylko na koniec to nie ja durniem zostanę tylko ty.

Tak się składa, że powołują się na onet. 😆

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
34 minuty temu, tomek1974 napisał:

tak turów do zamknięcia jak i wszystkie kopalnie a najlepiej to wszystko zamknąć bo skoro jest w niemczech to po co w Polsce 

Tys prowda .....😀

 

Zrzut ekranu (93).png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1596

Co mają bociany do wiartakow jakieś pierdół pseudo ekologów. 

W okolicy jest dużo wiatraków jak dobrze liczę to że swojego podwórka widzę ponad 100 wiatraków i bociany jak były tak są ( oczywiście latem , bo jaki mądry zaraz powie ze teraz.) widziałem padłe bociany przy słupach albo pod liniami elektrycznymi przy wiatraku żadnego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539
2 minuty temu, Leszy napisał:

raczej obrazek...... 

obrazek niedalekiej przyszłości tylko te bociany nie pasują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3482
1 minutę temu, Leszy napisał:

a co? Wiatraki je zabiją? 

Kury się nieść przestaną, to i bociany ...😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
8 minut temu, robert1226 napisał:

Co mają bociany do wiartakow jakieś pierdół pseudo ekologów. 

W okolicy jest dużo wiatraków jak dobrze liczę to że swojego podwórka widzę ponad 100 wiatraków i bociany jak były tak są ( oczywiście latem , bo jaki mądry zaraz powie ze teraz.) widziałem padłe bociany przy słupach albo pod liniami elektrycznymi przy wiatraku żadnego 

To już obrazka pokazującego symbiozę bocianów z wiatrakami nie można pokazać? Przecież wszystkie żywe i szczęście rozpościera się na ich obliczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1596
9 minut temu, tomek1974 napisał:

to po prostu ładna fotka :) 

Ładna i na dodatek jedno nie przeszkadza drugiemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
7 minut temu, Leszy napisał:

Koniec Holandii. Będą Niderlandy - rp.pl

Ciekawe czy jak takie stawiali też taki jazgot był :D 

Nie, bo to była lepsza wersja - bezprzewodowa😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
30 minut temu, tomek1974 napisał:

407718273_6949188731841508_8794643411220

Wiatraki są ..., bociany są .. , a  ludzie .......- wyjechali .. !???, Bo gdzie w takich warunkach egzystować .? Ani drogi utwardzonej , domy stare , pod dachówką ,  strzechą może i gontem, zapewne auta nie ma gdzie postawić bo garażu nie wolno wybudować - normalnie średniowiecze ( gdyby nie te wiatraki ).😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271
8 minut temu, hubertuss napisał:
9 minut temu, hubertuss napisał:

Pisowska ciemnota musi być regularnie straszona by utrzymać to to w ryzach.

Znasz kogoś kto chciałby mieszkać 300m od wiatraka? Nie może być tak ze Polska jest krajem tak zlobbowanym ze prawo na to pozwala jak nigdzie w Europie a ty wyzywasz ludzi. Widać brak merytoryki i wrogie nastawienie spowodowane brakiem argumentów jak również bezradnością wobec przytłaczającej większości sceptyków (tak w mediach prawicowych jak i lewicowych) wobec tego irracjonalnemu i lobbystycznemu projektowi ustawy.  Najtrudniej przyznać się do własnego błędu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Kto ci każe mieszkać 300 m od wiatraka ustawę poprawią. A co innego jest jak nie straszenie ciemnoty jakimiś obrazkami jak wyżej czy wpisami jakichś durni o tym, że wiatraki musza być kupione szybko od Niemców i używane. Co było tez tu zamieszczane. To jest właśnie straszenie ciemnoty jakimiś wymyślonymi durnotami.

4 godziny temu, tomek1974 napisał:

408300346_10223272064782038_234638781637

Tu masz przykład jak durnie durniom wodę z mózgów robią. Rozebrane używane wiatraki. Kraj musi szybko dokonać zakupu aby ratować firmę. Masz to napisane w tym projekcie ustawy? Nie, to jest właśnie debilizm jakim straszy się ciemnotę. Miej pretensje do waszych propagandystów, ze z was durni robią i ośmieszają

Edytowano przez hubertuss
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

jakim trzeba być durnym człowiekiem żeby wierzyć platfusom że robią coś dobrego dla Polski 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271
11 minut temu, hubertuss napisał:

Kto ci każe mieszkać 300 m od wiatraka ustawę poprawią. A co innego jest jak nie straszenie ciemnoty jakimiś obrazkami jak wyżej czy wpisami jakichś durni o tym, że wiatraki musza być kupione szybko od Niemców i używane. Co było tez tu zamieszczane. To jest właśnie straszenie ciemnoty jakimiś wymyślonymi durnotami.

Tu masz przykład jak durnie durniom wodę z mózgów robią. Rozebrane używane wiatraki. Kraj musi szybko dokonać zakupu aby ratować firmę. Masz to napisane w tym projekcie ustawy? Nie, to jest właśnie debilizm jakim straszy się ciemnotę. Miej pretensje do waszych propagandystów, ze z was durni robią i ośmieszają

To nie ustawa tylko ! Projekt ustawy ! 😁😄😁 widzisz jakie to śmieszne takie czepianie się a nie uchwycenie sedna sprawy. No ale ty kolego mówiłeś ze ta ustawa z 300m jest dobra , ze jeśli radni przegłosują no to ktoś z nas ma wiatrak może nawet 250m wysokości , 300m od domu. No to ta ustawa była lobbującym gniotem czy nie? Czy jest a jak poprawia to ok bo im się nie udało przepchnąć bo się ludzie zorientowali? Wszyscy biją dziś jaskrawymi, chwytliwymi, obrazkami po oczach, ale czy znasz zapis projektu ze postawione wiatraki mogą być modernizowane poprzez zmianę turbiny ale wyprodukowanej  (to jest hit , uwaga!) w terminie 48 miesięcy przed dniem wytworzenia po raz pierwszy energii elektrycznej w zmodernizowanej elektrowni wiatrowej.     Czyli więcej jest prawdy w tej wrzutce niż w twojej ocenie bo przyznaj się , nawet nie czytałeś tego projektu. Miłego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pala92
      Witam. 
      Przygotowuje sie do ogarniania papierów do budowy hali 20x30m, chcę też powoli gromadzić materiały i mam kilka pytań.
      Ile płaciliście za projekt hali murowanej?
      Stawiał ktoś z cegły ceramicznej? Myślałem o termoton owczary bo cena jest spoko tylko jak z jakością?
      Jak zaplanować układ drzwi? Jedne w scianie szczytowej a drugie? W 1/3 długości budynku bliżej wjazdu ze szczytu? Jaka szerokość bram wjazdowych?
      Jakia optymalna wysokość budynku? 4.5 wystarczy czy lepiej 5m?
    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj