tmk1974

Ustawa wiatrakowa - co o niej sądzicie?

Polecane posty

tmk1974    433

Wpłynął do sejmu projekt ustawy wiatrakowej. Przyjęcie jej w zaproponowanej formie w skrócie pozwoli na stawianie wiatraków w odległości 300-400 metrów od budynków i możliwość wywłaszczeń na potrzeby prywatnych firm. Co sądzicie o tym? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Się pisior nasłuchał bredni i wyciągnęła z tego to co mu pasuje by dogryzać tym co chcą naprawić bałagan. 

A swoją drogo mam wiatraki 3 sztuki w odległość ok 300do 400 m dokładnie nie mierzylem i mieszkam i żyje i nic mi nie jest .

  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Ogólnie co komu to przeszkadza jak można zarobić, a z drugiej strony czy pisowcy czy powcy identycznie się zachowują wyciągają to co im pasuje na drugą partie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Ja też mam wiatraki jakoś z 1,5 km ode mnie i to za pagórkiem tak że nawet końcówek łopat nie widze i czasem nocą słychać szum, mi to nie przeszkadza ale nie wiem jak te ludzie mieszkają tam bliżej...takie ciągłe szumy jednak są męczące.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
23 minuty temu, robert1226 napisał:

Się pisior nasłuchał bredni i wyciągnęła z tego to co mu pasuje by dogryzać tym co chcą naprawić bałagan. 

A swoją drogo mam wiatraki 3 sztuki w odległość ok 300do 400 m dokładnie nie mierzylem i mieszkam i żyje i nic mi nie jest .

Nie w tym rzecz, aby się wyzywać od pisiorów, czy popaprańców, ale  żeby odnieść się do konkretnych propozycji zawartych w projekcie ustawy. Chodzi mi głownie o możliwość wywłaszczeń. Pamiętamy jaki niedawno był krzyk o wywłaszczenia gdy chodziło o CPK. Odnośnie wiatraków o których piszesz - są na twoim gruncie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5606

Wolę wiatrak 300m od domu niż S50 które PiS mi planuje 150m od domu ... A w sprawie tych wiatraków to PiSiory sieją ferment ... 

Studium korytarzowe przewidywało trasę S50 15km ode mnie, nagle jakiś PiSowski kacyk wyrzucił to studium i zmienił położenie tej trasy... Ciekawe kto ma działkę w przebiegu studium korytarzowego, Morawiecka czy Obajtek ...

Jak wiatrak 300m od domu to PiSiorom przeszkadza, ale autostradę 150m od domu to można komuś zbudować...

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

Mi bardziej chodzi o kwestię wywłaszczeń, bo chyba jednak jest różnica jak się zabiera na drogę z której będą wszyscy korzystać od zabierania po to, żeby jakieś konsorcjum zrobiło sobie tylko interes.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5606

Przestań wierzyć w ta PiSowska bujde z wywlaszczeniami pod wiatraki xD

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

dokladnie , pisowska bujda :P   dobre dobre ,  proponuje poczytać jakie prawa daje nadanie inwestycji  statustu celu publicznego , ale pisowcy przeciez sieja ferment

rudy wzial sie do roboty i jak widac ruszyl ostro

wam w gebe beda pluc to powiecie ze deszcz pada.... tak samo jak bylo glosowanie w ue na temat zniesienia prawa weta, suwerennosci itp gdzie tez nasi to popieraja to wciskaja kit ze nic sie nie dzieje , ze to tylko taka dyskusja

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko979    67

a jest w ustawie zmiana dotyczącej pozwolenia na budowę?? bo była 10 krotność wysokości wiatraku, wybudują bliżej i reszta działek bez prawa zabudowy


zmany już widać gołym okiem, dziś decyzja odmowna o dopłaty do zboża. A orlen musi dać danine, żeby nie było go stać na atom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

W projekcie ustawy jest mowa o uznaniu inwestycji wiatrowych za inwestycje o celu publicznym. I właśnie ten zapis sprawi, że wywłaszczenia staną się możliwe. No ale oczywiście Budka powiedział, że nie ma zagrożenia i to jest dla niektórych święte bez wnikania w szczegóły😂 

Edytowano przez tmk1974
  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

dokladnie budka powiedzial ze nic sie nie dzieje wiec tak pewnie jest.  mowie to jest to samo co z glosowaniem w ue,  mowia ze to takie malo wazne glosowanie wiec nie ma co nad tym sie rozwodzic:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5606

Tak, tylko wiatrak będzie taka inwestycja po jego zbudowaniu ... Czyli nie będzie można wywłaszczyć pod budowę. Nauczcie się czytać a potem komentujcie ... Na razie aby powtarzacie propagandową papkę z TVP... W całym tym wywłaszczaniu chodzi o wykonanie przyłącza do wiatraka, aby sąsiad nie blokował przeprowadzenie kabla pod ziemią ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
7 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Tak, tylko wiatrak będzie taka inwestycja po jego zbudowaniu ... Czyli nie będzie można wywłaszczyć pod budowę. Nauczcie się czytać a potem komentujcie ... Na razie aby powtarzacie propagandową papkę z TVP... W całym tym wywłaszczaniu chodzi o wykonanie przyłącza do wiatraka, aby sąsiad nie blokował przeprowadzenie kabla pod ziemią ...

Po wejściu w życie ustawy, inwestycje OZE będą "celami publicznymi". Więc nie ściemniaj i nie zamulaj tematu. Nawet lewackie organizacje alarmują, że to niezły przekręt się szykuje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

otoz to, nie tylko pis o tym mowi ale rowniez organizacje.  troche to jest przykre ze spoleczenstwo nie potrafi wyciagac wnioskow tylko zaraz nawyzywa od pisowcow czy innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

 

30 minut temu, Tomasz0611 napisał:

... W całym tym wywłaszczaniu chodzi o wykonanie przyłącza do wiatraka, aby sąsiad nie blokował przeprowadzenie kabla pod ziemią ...

A wówczas dopiero będzie cyrk, trzeba będzie tylko umiejętnie poprowadzić kabel .....

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

Robi się coraz ciekawiej. Okazuje się, że żona asystenta ds. klimatu i energii Szymona Hołowni to dyrektor zarządzająca w  spółce Orsted Polska. To spółka należąca do duńskiej firmy produkującej wiatraki..........  https://niezalezna.pl/polityka/parlament/kto-pisal-projekty-poslom-polski-2050-i-ko-kaleta-wskazuje-podobienstwo-do-afery-rywina-niesamowite/505137

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5606
22 minuty temu, tomek1974 napisał:

już platfusy pokazują jak będą wspierać niemiecką gospodarkę ,orlen też zniszczą 

407236703_2461453204021877_1943933508726

Zobacz jak Obajtek niszczył Orlen swoją przedwyborczą promocja 2 miesiące temu ...

Screenshot_2023-12-01-13-32-19-773_com.android.chrome.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5606
5 minut temu, tomek1974 napisał:

obajkowi powinieneś buty czyścić 

Taaak, szczególnie za sprzedanie Arabom za grosze rafinerii w Gdańsku xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
15 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Taaak, szczególnie za sprzedanie Arabom za grosze rafinerii w Gdańsku xD

30% udziałów w umowie wiązanej zgodnie ze środkami zaradczymi wyznaczonymi przez UE przy zgodzie na fuzję z lotosem. Ale oczywiście jak Tusk chciał sprzedać ruskim cały lotos, już nie przeszkadza. 😁

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
44 minuty temu, tmk1974 napisał:

Robi się coraz ciekawiej. Okazuje się, że żona asystenta ds. klimatu i energii Szymona Hołowni to dyrektor zarządzająca w  spółce Orsted Polska. To spółka należąca do duńskiej firmy produkującej wiatraki..........  https://niezalezna.pl/polityka/parlament/kto-pisal-projekty-poslom-polski-2050-i-ko-kaleta-wskazuje-podobienstwo-do-afery-rywina-niesamowite/505137

A spodziewałeś się czegoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj