tmk1974

Ustawa wiatrakowa - co o niej sądzicie?

Polecane posty

tmk1974    433
39 minut temu, hubertuss napisał:

Sam tu bzdury piszesz. Nawet jeśli rozszerzyli cele publiczne o wiatraki to bardzo dobrze zrobili potrzebujemy dywersyfikacji źródeł energii czego się boicie wy ruskie trole. Nigdzie tam nie ma żadnej samowolki.  Jak dotąd to ty tu wypisujesz jakieś zmyślone rzeczy na temat tej ustawy

Ta, potrzebujemy dywersyfikacji i pod rządami Tuska idziemy śladem niemców. Oni teraz rezygnują z wiatraków i wracaja do węgla brunatnego🤣

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
1 godzinę temu, andrzej78 napisał:

W mojej gminie ,aby mogły powstać farmy wiatrowe oraz inwestycje wielkopowierzchniowe np farmy woltaiczne ,konieczna jest zmiana planu zagospodarowania przestrzennego. Na to potrzeba lat i dodatkowo jest to wielki koszt. Słyszałem o umowach wstępnych pod konkretne lokalizacje wiatraków i o tym , że firmy od wiatraków miały się dołożyć do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Wygląda na to że jest to bardzo dochodowy interes i nic dziwnego że istnieje silne lobby aby proces ten przyspieszyć   . Jakimś dziwnym trafem projekt ustawy wiatrakowej doskonale wpisuje się w oczekiwania firm , bo właśnie problem jest z właścicielami gruntów i planami zagospodarowania przestrzennego.

Tak tak problem z właścicielami gruntów rolnicy rękami i nogami się bronią a potem jeden drugiemu wiatraka zazdrości. Tego przed czym niby tak się wszyscy bronili bo taki problem jest z gruntami pod wiatraki. Gdzie tu sens ilogika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Czy tak naprawdę,zwykłemu rolnikowi taki wiatrak jest potrzebny ? Jeżeli jego gospodarstwo ma duże zużycie energii to taki rolnik zamontuje sobie panele voltaiczne . Paradoksalnie nastawianie takich wiatraków spowoduje jedynie to , że wspomniana wyżej instalacja voltaiczne w okresie szczytowej produkcji nie będzie produkować prądu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616
4 minuty temu, andrzej78 napisał:

Czy tak naprawdę,zwykłemu rolnikowi taki wiatrak jest potrzebny ? Jeżeli jego gospodarstwo ma duże zużycie energii to taki rolnik zamontuje sobie panele voltaiczne . 

Bo wspaniałych zmianach PiSu w ustawie instalacje foto na nowych zasadach są bezsensowne, szkoda pieniędzy na to ... Zatrzymali rozwój branży fotowoltaicznej.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2259
3 minuty temu, andrzej78 napisał:

Czy tak naprawdę,zwykłemu rolnikowi taki wiatrak jest potrzebny ? Jeżeli jego gospodarstwo ma duże zużycie energii to taki rolnik zamontuje sobie panele voltaiczne . Paradoksalnie nastawianie takich wiatraków spowoduje jedynie to , że wspomniana wyżej instalacja voltaiczne w okresie szczytowej produkcji nie będzie produkować prądu .

Kasa, wszystko jasne

Ja z checia oddam grunt pod wiatraki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

 Od Ciebie już nie będą chcieli gruntów , bo z sąsiadem się dogadali ,

Ty @hubertuss to już jesteś w tym bardziej zawinięty niż ci z PO czy Trzeciej drogi , bo tam jakoś nikt się do tego nie chce przyznać , tylko jeden przerzuca na drugiego , a ten drugi na kolejnego , a ten kolejny się tłumaczy że nic na ten temat nie wie . Powiedz szczerze  pomijając politykę , czy tak na chłopski rozum nie wydaje ci się to podejrzane i trochę dziwne że nikt się do tego projektu nie chce przyznać ? bo przecież jak by było wszystko tak jak być powinno , to raczej nikt głupa by nie walił , a że jest jak jest to widocznie jest coś nie tak jak powinno być .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak się nikt nie chce przyznać co ty bredzisz? Ubzdurałeś sobie coś po swojemu i tyle. Projekt będzie procedowany i tyle.

40 minut temu, andrzej78 napisał:

Czy tak naprawdę,zwykłemu rolnikowi taki wiatrak jest potrzebny ? Jeżeli jego gospodarstwo ma duże zużycie energii to taki rolnik zamontuje sobie panele voltaiczne . Paradoksalnie nastawianie takich wiatraków spowoduje jedynie to , że wspomniana wyżej instalacja voltaiczne w okresie szczytowej produkcji nie będzie produkować prądu .

No tak rolnikowi nic nie jest potrzebne. Nie potrzebna autostrada nie potrzebna linia kolejowa czy inne inwestycje wymagające wyłuszczenia jak np jakieś elektrownie linie przesyłowe. Śmiać mi się chce z takich tekstów. Jak gdzieś jedziesz w Polskę autostradą która też kiedyś była polem jakiegoś rolnika i jest jego gospodarstwu niepotrzebna to pomyśl czasami o tym.

No i najważniejsze o czym tu nikt nie wspomina te wiatraki nie będą stawiane jak tu ktoś pisał przez Nowaka na złość Kowalskiemu. Postawienie wiatraków wartych miliony poprzedza mierzenie siły wiatru w danym miejscu i to przez rok lub dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
24 minuty temu, hubertuss napisał:

Jak się nikt nie chce przyznać co ty bredzisz? Ubzdurałeś sobie coś po swojemu i tyle. Projekt będzie procedowany i tyle.

No tak rolnikowi nic nie jest potrzebne. Nie potrzebna autostrada nie potrzebna linia kolejowa czy inne inwestycje wymagające wyłuszczenia jak np jakieś elektrownie linie przesyłowe. Śmiać mi się chce z takich tekstów. Jak gdzieś jedziesz w Polskę autostradą która też kiedyś była polem jakiegoś rolnika i jest jego gospodarstwu niepotrzebna to pomyśl czasami o tym.

No i najważniejsze o czym tu nikt nie wspomina te wiatraki nie będą stawiane jak tu ktoś pisał przez Nowaka na złość Kowalskiemu. Postawienie wiatraków wartych miliony poprzedza mierzenie siły wiatru w danym miejscu i to przez rok lub dwa.

No przecież Kloska wyrażnie mówi że Ustawa jest PO , ale kto konkretnie do niej to przyniósł to za bardzo nie wie , bo ona tylko nad tą ustawą pracowała , a zlecił jej to Budka bądz schetyna  , który to się wypowiada że on nic nikomu nie zlecał.   Te wszystkie wypowiedzi możesz sobie w internecie  odnależć , więc co tu będziesz mówił o bredzeniu , jak takie są fakty , chyba że masz na myśli o bredzeniu że oni tymi wypowiedziami teraz co się wypowiadają to bredzą 

Edytowano przez mysza103
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

 

No tak rolnikowi nic nie jest potrzebne. Nie potrzebna autostrada nie potrzebna linia kolejowa czy inne inwestycje wymagające wyłuszczenia jak np jakieś elektrownie linie przesyłowe. Śmiać mi się chce z takich tekstów. Jak gdzieś jedziesz w Polskę autostradą która też kiedyś była polem jakiegoś rolnika i jest jego gospodarstwu niepotrzebna to pomyśl czasami o tym.

 

Znacznie to uprościłeś , a mieszanie do tego kwestii infrastruktury drogowej to już wogole odjazd. Wielkość produkcji energii elektrycznej z wiatraków jest bardzo niestabilna ,w obecnym czasie mamy już i tak czasową nadprodukcję energii i nie ma co z tym zrobić. W Polsce ruszył temat atomu dlatego czym prędzej uruchomiono temat wiatraków. Jest to oczywiście najtańszy i najbardziej ekologiczny sposób wytwarzania energii,do momentu aż zachwyt opadnie ,gdy trzeba będzie elementy turbin  utylizować . Będzie identycznie jak z samochodami elektrycznymi .

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie uprościłem dla kogoś zabranie pola pod autostradę jest takim samym problemem jak dla innego pod wiatrak a nawet większym bo nic mu niezostanie a ten od wiatraka będzie mógł jednak obok coś uprawiać.

Wszyscy straszą tą nie stabilną produkcją energii z OZE a tymczasem firmy takie jak PGE budują farmy wiatrowe czy słoneczne. Bo tu nie jest problem z nad produkcją bo np panele się wyłączają. Problem jest kto ma na tym zarobić. Takie PGE czy gospodarstwo domowe?

Tak w PL ruszył temat atomu wszyscy się tym zachłysnęli. Ok atom potrzebny tylko jakoś na tej fali entuzjazmu nikt nie wspomina skąd uran. Najwięksi producenci Rosja, Kazachstan Niger nawet USA od ruskich bierze. Wszystko to kraje lekko mówiąc nie pewne.

Te utylizację to jakoś pominę. Nikt nie kombinuje jak utylizować samochody spalinowe a elektryczne dla wielu są tak wielkim zmartwieniem. To smao wiatraki czy panele.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1782
43 minuty temu, hubertuss napisał:

Wszyscy straszą tą nie stabilną produkcją energii z OZE a tymczasem firmy takie jak PGE budują farmy wiatrowe czy słoneczne. Bo tu nie jest problem z nad produkcją bo np panele się wyłączają. Problem jest kto ma na tym zarobić. Takie PGE czy gospodarstwo domowe?

PGE inwestuje za zyski ze sprzedaży energii ze źródeł konwencjonalnych a że krzywa zapotrzebowania dobowego ma wysokie położenie  w ciągu dnia to chcą tą górkę zapchać energią z farm słonecznych by nie inwestować w dużo kosztowniejsze nowe bloki węglowe , gazowe czy atom 

wiatr w tej kwestii dużo mniej stabilny bo może nie wiać w ciągu dnia i będzie problem

2022_KSE-Rys_3_1.png

 

2022_KSE-Rys_1_1.png

https://www.pse.pl/dane-systemowe/funkcjonowanie-kse/raporty-roczne-z-funkcjonowania-kse-za-rok/raporty-za-rok-2022

 

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Filmu nie oglądałem ale patrząc po tytule to marionetki kremla to akurat w pisie są. Kremlowi nie zależy na dywersyfikacji źródeł energii w Polsce i pisowi też nie zależy.

7 godzin temu, konteno napisał:

PGE inwestuje za zyski ze sprzedaży energii ze źródeł konwencjonalnych a że krzywa zapotrzebowania dobowego ma wysokie położenie  w ciągu dnia to chcą tą górkę zapchać energią z farm słonecznych by nie inwestować w dużo kosztowniejsze nowe bloki węglowe , gazowe czy atom 

wiatr w tej kwestii dużo mniej stabilny bo może nie wiać w ciągu dnia i będzie problem

Ale to nie wyklucza tego co ja napisałem. Masz racje dlatego PGE czy pis straszy ludzi, ze sieci przeciążone ,ze to ,ze tamto. Wydaje prawo gorsze dla gospodarstw domowych posiadających panele po to by państwowe giganty mogły na tym zarabiać Sieci nie są tu problemem aż takim jak się mówi problemem jest kto ma na tym zarobić

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
13 godzin temu, andrzej78 napisał:

W mojej gminie ,aby mogły powstać farmy wiatrowe oraz inwestycje wielkopowierzchniowe np farmy woltaiczne ,konieczna jest zmiana planu zagospodarowania przestrzennego. Na to potrzeba lat i dodatkowo jest to wielki koszt. Słyszałem o umowach wstępnych pod konkretne lokalizacje wiatraków i o tym , że firmy od wiatraków miały się dołożyć do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Wygląda na to że jest to bardzo dochodowy interes i nic dziwnego że istnieje silne lobby aby proces ten przyspieszyć   . Jakimś dziwnym trafem projekt ustawy wiatrakowej doskonale wpisuje się w oczekiwania firm , bo właśnie problem jest z właścicielami gruntów i planami zagospodarowania przestrzennego.

U mnie planu zagospodarowania nie ma. Firmy wiatrowe w zamian za przychylność miejscowych władz finansują to i owo. Moje zdanie jest takie, że aby firma wiatrakowa czy foto mogła wybudować farmę ma grunt wykupić. Energia jest potrzebna więc trzeba uprościć zasady dla prosumentów. Co do ustawy: osoba odpowiedzialna za wrzutkę powinna zostać odsunięta od decyzji. To co zrobiono jest powielaniem działań pisu: cichaczem po chamsku. Miało być inaczej. Wrzutka powinna być usunięta z ustawy i procedowana w osobnej ustawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
13 godzin temu, hubertuss napisał:

 Nawet jeśli rozszerzyli cele publiczne o wiatraki to bardzo dobrze zrobili potrzebujemy dywersyfikacji źródeł energii czego się boicie wy ruskie trole. 

Wypraszam sobie . Ja nie ściskałem się z Putinem i nie podpisywałem umowy o współpracy polskich służb z FSB. Nie wysyłałem także członków PKW do Moskwy na szkolenie.😁

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269
49 minut temu, jacek1296 napisał:

U mnie planu zagospodarowania nie ma. Firmy wiatrowe w zamian za przychylność miejscowych władz finansują to i owo. Moje zdanie jest takie, że aby firma wiatrakowa czy foto mogła wybudować farmę ma grunt wykupić. Energia jest potrzebna więc trzeba uprościć zasady dla prosumentów. Co do ustawy: osoba odpowiedzialna za wrzutkę powinna zostać odsunięta od decyzji. To co zrobiono jest powielaniem działań pisu: cichaczem po chamsku. Miało być inaczej. Wrzutka powinna być usunięta z ustawy i procedowana w osobnej ustawie.

I naprawdę w to uwierzyłeś?

Ta tzw koalicja demokratyczna, która na haśle „nowe standardy” zbudowała swoją siłę, jeszcze nie raz pokaże Wam, wyborcy, że ni krzty lepsza od zohydzonego pisu nie jest. 

  • Like 1
  • Haha 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3052
1 godzinę temu, tmk1974 napisał:

Wypraszam sobie . Ja nie ściskałem się z Putinem i nie podpisywałem umowy o współpracy polskich służb z FSB. Nie wysyłałem także członków PKW do Moskwy na szkolenie.😁

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

Jacus, nie wysilaj się w tym temacie. W twojej dzielni taki wiatrak by się nie przyjął, bo straszyłby gołębie twoim ziomkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

main_02jak_ten_tydzie_szybko_zlecia_ny_sekcja.jpg

I Dudeł ustawę z wiatraczkami i tarczami blokującymi podwyżki cen prądu klepnie i gitara i aferka pisowi się zesra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

Tomasz0611 powiedz, jak możesz merytorycznie odpowiedzieć na argumenty Jakubiaka poza głupim uśmieszkiem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

Nie będę oglądał sprzedajnej Kukizowej szmaty ... Nie interesuje mnie co takie zera mają do powiedzenia.

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pala92
      Witam. 
      Przygotowuje sie do ogarniania papierów do budowy hali 20x30m, chcę też powoli gromadzić materiały i mam kilka pytań.
      Ile płaciliście za projekt hali murowanej?
      Stawiał ktoś z cegły ceramicznej? Myślałem o termoton owczary bo cena jest spoko tylko jak z jakością?
      Jak zaplanować układ drzwi? Jedne w scianie szczytowej a drugie? W 1/3 długości budynku bliżej wjazdu ze szczytu? Jaka szerokość bram wjazdowych?
      Jakia optymalna wysokość budynku? 4.5 wystarczy czy lepiej 5m?
    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj