tmk1974

Ustawa wiatrakowa - co o niej sądzicie?

Polecane posty

Damianek20    2037
1 godzinę temu, tommy66692 napisał:

Prawda jest taka że większość by nic nie miała do wiatraków jakby to u was na polu miały byc i kasa dla was ale jak u sąsiada to już nie bardzo pasuje 

Mieliśmy ofertę i odmówiliśmy, zresztą nie tylko my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnys    42

jo to mom case , a tu ładny pagórek ,, tak z 10-20 wiatraki by staneło ,,,,,,nie moja ziemia,,,,, a co będę pytał pójdzie się do gminy powie że ważna społecznie inwestycja i się wywłaszcz paru dziadów z hektarów ,,,,pisanie w ustawie możliwości wywłaszczania to moim zdaniem nie przypadek 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2037
1 godzinę temu, andrzej78 napisał:

Jednak w projekcie ustawy znalazła się formuła umożliwiająca wywłaszczenie . Zapewne chodzi aby własciciele gruntów nie mieli żadnej karty przetargowej w przypadku negocjacji. Od pewnego czasu jest bum na wiatraki , ale dopiero teraz proces " ruszy z kopyta " , bo wiadomo ,że jak się przepisy zmienią to będzie można więcej wiatraków postawić , atu liczy się czas  . Wiadomo , nie od dziś , że aby mieć siłę przebicia na rynku - potrzebne są koneksje ( o czym się już mówi ).

Muszą się spieszyć bo Simensa córka tonie w długach 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

Muszą się spieszyć bo Simensa córka tonie w długach 🤭

Zaraz sympatycy ustawy oskarżą cię o jakieś insynuacje,  a to przecież Hening Kloska z pomocą Izabeli Leszczyny dwie noce ją pisała 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2037
39 minut temu, tmk1974 napisał:

Zaraz sympatycy ustawy oskarżą cię o jakieś insynuacje,  a to przecież Hening Kloska z pomocą Izabeli Leszczyny dwie noce ją pisała 🤣

Oj tam oj tam 🤣 ja wiem że jak jest fanatyzm to nie przekona ale sama reakcja osła z KO w radiu Zet sama mówi za siebie że to przekręt pod ratowanie niemieckiej gospodarki do tego żona hołka związana z firmą od zielonej energii ale co tam 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3052

wschodniopolska ciemnota...

nie kupujcie niemieckich samochodow,ciagnikow i maszyn .

19 godzin temu, tomek1974 napisał:

rusek miał zająć do wisły a niemiec resztę ,tak miała wyglądać Polska gdyby dalej rządziły platfusy ale co się odwlecze to nie uciecze .15 października Polska została oddana szwabowi za pizze i skrobanki 

i bardzo dobre dla polski cywilizowanej zadna strata..

19 godzin temu, tomek1974 napisał:

to prawda naprawdę  trzeba być ciemnym i nie znać historii żeby głosować na szkopa z partii POjebó*

a ty znasz terazniejszosz,w rozwoju zatrzymales sie w priwislanskim kraju a swiat i polska poszla do przodu.

8 godzin temu, tmk1974 napisał:

Historia lubi się powtarzać i trzeba ją znać i wyciągać wnioski. Ludzie nie myślą i są jak w amoku. Niestety, ale wpływ mają na to mass media piorąc mózgi.  

skad ty mozesz wiedziec jak wyglada cywilizowana polska ?? jak i czym zyje miasto .

skad znasz swiat jesli nigdzie nie byles i nic nie widziales- to wlasnie tobie kurwizja mozg wyprala..

masz dzieci ?? jesli jakies szkoly skonczyly to co zostaly u was, czy uciekly do miasta ??

 

8 godzin temu, tomek1974 napisał:

406580994_1278360862862193_3017343135680

nawet ktos taki jak ty, moze sprawdzic ze pracuje w dunskiej firmie..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Nie wiem o co takie wielkie halo. W Polsce trzeba  postawić dużo wiatraków,trzeba to zrobić bardzo szybko dlatego politycy są tak wspaniałomyślni , że napisali projekt - jaki napisali. W późniejszym czasie powstaną spółki bo trzeba to ogarnąć i tym zarządzać , a byle kto na członka  zarządu się nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Znane są kolejne szczegóły ustawy. Odległość od budynków będzie uwarunkowana od emisji hałasu wiatraka. Takie któe są najczęściej budowane w PL to około 500 m przy zabudowie jednorodzinnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1326

i teraz uj, bedzie fokus na wiatroki

a za 5 lat koło 2023 gaz ma być zły  to bedzie fokus na pompy ciepła, tak  jak 15 lat temu był jobel  na GAS


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wiatraki panele musimy jak by nie patrzeć mieć różne alternatywy bo węgiel to już w zasadzie koniec energetyki a atom to też okres przejściowy bo uranu na ziemi są określone ilości. A ciemnota pisowska długo z wiatrakami walczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3052

don pinokio , jego dzielny giermek sancho koto-panso i dulcynea z przecieszyna kazdy wiatrak nie stojacy na ich ziemi albo obsrajta z pcimia dolnego zniszcza..

atom to na dzisiaj jedyna sensowna alternatywa -temu w polsce wschodniej zadna nie powstanie...

nie ma zadnego przemyslu,nikt nie inwestuje -kto tam ma pracowac czym wiecej niz widlami od gnoju, jak zdolnosci umyslowe nie pozwalaja u wiekszosci. a reszta uciekla do nas.

widzial ktos z was wiatrak na oczy ? patrzyna na niego z balkonu.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko979    67
andrzej78 napisał:

Nie wiem o co takie wielkie halo. W Polsce trzeba  postawić dużo wiatraków,trzeba to zrobić bardzo szybko dlatego politycy są tak wspaniałomyślni , że napisali projekt - jaki napisali. W późniejszym czasie powstaną spółki bo trzeba to ogarnąć i tym zarządzać , a byle kto na członka  zarządu się nie nadaje.

nie wiatraki teraz budować, tylko elektownie szczytowo pompowe, co zrobisz w słoneczny wietrzny majowy weekend z energią??? ustawa ma 120 stron i wydaje się że nikt jej nie czytał, Zwłaszcza jej autorzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

No ale tu chodzi o to aby postawić wiatraki , potrzebna jest transformacja energetyczna  Unia daje fundusze - ktoś to musi łyknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
10 godzin temu, macko979 napisał:

nie wiatraki teraz budować, tylko elektownie szczytowo pompowe, co zrobisz w słoneczny wietrzny majowy weekend z energią??? ustawa ma 120 stron i wydaje się że nikt jej nie czytał, Zwłaszcza jej autorzy

Ja myślę, że autorzy jednak więcej przeczytali niż każdy z nas tutaj szczególnie ci od straszenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

Widzę, że nie wszyscy rozumieją albo nie chcą zrozumieć na czym polega myk i dla kogo jest robiony.  Postaram się to wytłumaczyć na przykładzie.                Jeśli ktoś z nas chce zrobić sobie przyłącze elektryczne do działki, a przebieg tego przyłącza przebiega przez inne działki, to musimy mieć zgodę właścicieli działek przez które będzie to przyłącze przebiegać. Jeżeli ktoś się nie zgodzi to nic nie możemy zrobić. Jeżeli zakład energetyczny chciałby rozwijać sieć energetyczną i przebieg kabla byłby przewidziany pod ziemią przez nasze działki - to musi do nas wystąpić o zgodę, ale gdybyśmy  odmówili - może skorzystać z procedury wywłaszczenia, bo to jest inwestycja o celu publicznym  I teraz weźmy dwóch rolników na jednej wsi. Przykładowo Kowalski i Nowak. Kowalski mieszka domu na niedużej działce, ale ma drugą dużą, dogodnie położoną i chce na niej postawić silos, budynek gospodarczy, lub biogazownię. Potrzebuje podciągnąć na tą działkę media, ale trzeba to zrobić przez sąsiednią działkę, która należy do Nowaka, a ten się nie zgadza. I tu się temat inwestycji Kowalskiego kończy.  A teraz Nowak spotyka biznesmena, który chce postawić na jego polu wiatrak. Biznesmen wie, że niezależnie czy wiatr będzie wiał czy nie, i tak zarobi, bo dostanie dofinansowanie itd,itp. Nowak się cieszy, bo dostanie kasę za pole, niezależnie, czy będzie prąd z tego wiatraka, czy nie. Jednak, żeby dociągnąć przyłącze do tego wiatraka, trzeba by spytać sąsiada, prze którego pole ma linia przebiegać. Okazuje się, że sąsiadem tym jest Kowalski i nie zgadza się. Skoro tak, to inwestor powołuje się na zapis w ustawie wiatrakowej, że to inwestycja o celu publicznym i dokonuje wywłaszczenie pod przyłącze.  Który z tych rolników jest poszkodowany?                                                                                        

Edytowano przez tmk1974

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

Obaj byli świniami i na wzajem chcieli blokować swoje inwestycje ... Gdyby ludzie byli życzliwi dla siebie to nie było by problemów ... Opisywałem już tutaj, sąsiad budował dom, przez moją działkę idą media typu woda i energia elektryczna, od razu podpisałem mu zgodę, bo dlaczego miałbym nie podpisać, nic za to nie oczekiwałem oprócz przywrócenia działki do takiego stanu jaki był przed wykopem, na polu rosło nawet zboże, wygnietli pasek 8mx3m i do nikogo nie miałem pretensji, nie oczekiwałem nawet jakiejkolwiek rekompensaty, ale że sąsiad spoko człowiek, to sam przyniósł dobrą whisky za nie utrudnianie ;) 

Kabel do studni głębinowej sąsiada też idzie przez moją działkę, przyszedł, pogadaliśmy, ustaliliśmy dogodny dla mnie przebieg przez moją działkę, że chcę aby było na 1m zakopane i dogadane  ;) Wchodzę z założenia, że nie ma co innym utrudniać, bo kiedyś ja mogę potrzebować przejść przez czyjąś działkę ... W niczym mi przecież nie przeszkadza zakopany 1m pod ziemią kabel czy plastikowa rura służąca do transportu wody do podlewania roślin ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@tmk1974 Ale ty głupi jesteś. Bzdury piszesz. Biznesmen postawi wiatrak za miliony bez względu na to czy wiatr będzie wiał czy nie. Bez jaj taki głupi to chyba tylko ty jesteś  Nowak poprosi biznesmena by ten postawi wiatrak za miliony chociaż wiatr nie bezie wiał by zrobić na złość Kowalskiemu. Normalnie debil. W myśl polskiego prawa ani biznesmen ani Nowak nie mogą wywłaszczyć Kowalskiego. To jest ruska propaganda co tu uprawiasz. Zakład energetyczny może wywłaszczyć Kowalskiego i to już od dawna. Jeśli inwestycja będzie potrzebna społeczeństwu a nie na widzi mi się Nowaka.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
19 minut temu, tmk1974 napisał:

Jeżeli zakład energetyczny chciałby rozwijać sieć energetyczną i przebieg kabla byłby przewidziany pod ziemią przez nasze działki - to musi do nas wystąpić o zgodę, ale gdybyśmy  odmówili - może skorzystać z procedury wywłaszczenia, bo to jest inwestycja o celu publicznym                                                                                     

I tu cię zaskoczę. Energetyka chciała "zmodernizować" linię sn idącą przez pola. Faktycznie był to budowa nowej linii. Z nami nawet nie chcieli gadać, tylko puścili geodetów. Doszli do mnie i ich wygnałem i dopiero wtedy zaczęli rozmawiać, a raczej udawać rozmowy. Ponieważ nie było zgody rolników wystąpili do starosty z wnioskiem o wywłaszczenie. Starosta wysłał ich na drzewo, orzekając, że taka inwestycja nie jest inwestycją celu publicznego. Efekt: linia zniknęła z pól i została zakopana w pasie drogowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Czy zakopana czy na polach ale to są kwestie techniczne. Ale powstała. Już dzisiaj np energetyka może zająć pole każdego jeśli prowadzi inwestycję potrzebną społeczeństwu. W przypadku wiatraków starosta będzie mógł blokować jak by co jak wyżej. Dzisiaj bez ustawy wiatrakowej energetyka dyrekcja dróg czy np kolej mogą wywłaszczać jeśli potrzebują

10 minut temu, tomek1974 napisał:

407285735_1591236308378091_9026342974996

Tylko to wam zostało z waszej afery wiatrakowej. Można się pośmiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pala92
      Witam. 
      Przygotowuje sie do ogarniania papierów do budowy hali 20x30m, chcę też powoli gromadzić materiały i mam kilka pytań.
      Ile płaciliście za projekt hali murowanej?
      Stawiał ktoś z cegły ceramicznej? Myślałem o termoton owczary bo cena jest spoko tylko jak z jakością?
      Jak zaplanować układ drzwi? Jedne w scianie szczytowej a drugie? W 1/3 długości budynku bliżej wjazdu ze szczytu? Jaka szerokość bram wjazdowych?
      Jakia optymalna wysokość budynku? 4.5 wystarczy czy lepiej 5m?
    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj