Finek

Opryskiwacz 15 m 1700 l jaka pompa

Polecane posty

Finek    2

https://allegro.pl/oferta/pompa-do-opryskiwacza-3-tlokowa-140-l-min-14388732592  panowie natknąłem się na taką pompę czy ona jest warta uwagi ? . W moim opryskiwaczu była zamontowana pompa udor Zeta 140 jednak korpus uległ uszkodzeniu a koszt nowego to 1000 zł . Więc moje pytanie czy ta pompa z allegro zda egzamin i zastąpi ta udoru ? Może ktoś z was taka zakupił i podzieli się opinią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Może mało sie znam ale to na zdjęciu wygląda mi na pompe marki udor,,, zobacz na ocene wystawioną i opis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4654

Wyglądać może teraz części kopiuje się dokładnie ale czy nią jest. Na aukcji nie napisane kto produkuje można zadzwonić i dopytać Stawiam na Chiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367

dołożyć stówkę i kupić chóc markowa jedna z tańszych tolveri


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Dużo pryskasz? Jeśli nie to kup biardzkiego 120 za 7

00zł i na parę sezonów wystarczy.

Edytowano przez Minkes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    712

Broń Panie przed tym dziadostwem 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4654

Zależy ile ha. Mam opryskiwacz biardzkiego już z 10 czy 12 lat. Przez te lata lekko 1,5 tys l rsm co rok jak nie więcej zależy. Nawet jak się doszczelniła to zamiast oleju był rsm. Wymieniłem membrany wypłukałem w środku ropą zalałem nowy olej i dalej chodzi. W środku nawet nie wyżarta tam gdzie ciecz krąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
8 minut temu, akmaly napisał:

Broń Panie przed tym dziadostwem 

Mam tę pompę z 2012r, pryska i rozlewa rsm ok 100ha rocznie i działa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4654

Wbrew pozorom musze powiedzieć, że bardzki jak na budżetowy opryskiwacz po tych latach sprawuje się dobrze nawet przy rsm. Miałem problem z membraną z jednej strony. Ale podłożyłem miedzy nią a tłok oring i śmiga dalej. Na ramie korozji w zasadzie nigdzie nie ma tylko w miejscu gdzie lance zgiąłem i lakierów odpadł. No i zegar zachodzi jakimś syfem w środku ale działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212
3 godziny temu, rocco0987 napisał:

Może mało sie znam ale to na zdjęciu wygląda mi na pompe marki udor,,, zobacz na ocene wystawioną i opis

Może i wygląda na Udor ale oryginalna UDOR 140l/min kosztuje 2500zł a nie 1280.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Właśnie wygląda tylko na udor . Pytałem sprzedawcy to nie umie odpowiedzieć na pytanie jaka to firma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

W mojej ocenie , to jaką pompę byś nie kupił to wszystkie oparte są na podobnej konstrukcji . Dla przykładu trójtłokowe  Udor , Tolveri , Biardzki czy im podobne mają aluminiowe korbowody , w przypadku pęknięcia membrany i dalszym użytkowaniu w takim stanie dochodzi do przytarcia korbowodów .   Podstawa rzecz  to w porę zareagować , a wtedy taką pompę da się  naprawić . Prawdopodobnie pompa Udor 170 posiada już łożysko na wale ( na mimośrodzie ) i jest to  dużo lepsze rozwiązanie , Tolveri 3/140 też jest na łożyskach igiełkowych..

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4654

W biardzkim 2 cylindry nie ma korbowodów z tego co się orientuje tam jest taka duża krzywka i to ona porusza tłok. Tak więc może chodzić nawet na wodzie i się nic nie przytrze. W necie są schematy można obejrzeć co i jak. Tutaj trzy tłoki może jest inaczej.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Czy mowa jest o pompie  Biardzki 120 czy 145, bo ich konstrukcje są różne . Posiadam ponad dwudziestoletni opryskiwacz z pompą Pilmet P60 , gdzie mosiężną tuleję tłoka  zastąpiono aluminiową , niestety po kilkunastu minutach pracy na mieszance wody i oleju z tulei niewiele zostało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

kupić używkę hardiego, czesto można kupić za 1000zł, poprawić co trzeba i w kwocie 2500 mamy pancerną pompę

a apropos modernizacji opryskiwacza zapraszam na film: 

 

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
12 godzin temu, akmaly napisał:

Tolveri to podróbka, to żadna włoska marka

Czy ktoś.... gdzieś twierdzi inaczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    712

Myślę że sporo osób 😁

4 godziny temu, yacenty napisał:

kupić używkę hardiego, czesto można kupić za 1000zł, poprawić co trzeba i w kwocie 2500 mamy pancerną pompę

a apropos modernizacji opryskiwacza zapraszam na film: 

 

 

O panie ten rozdzielacz większej wartości niż cała reszta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć, Potrzebuję Waszej pomocy. Wymieniałem w drugim opryskiwaczu który mam, rozdzielacz zwykły na stałociśnieniowy 3 sekcyjny. Nie wiem, podłączyłem wszystko dokładnie tak jak na drugim opryskiwaczy który mam i za nic w świecie nie jestem w stanie na otwartych sekcjach uzyskać ciśnienia 3 bar. Zawór główny mam rozkręcony na maksa. Sekcje rozkręcone na maksa. I to co udaje mi się na nich uzyskać to 2 bary. Nawet jak dam duże obroty wałka czyli na 540. Jak pozamykam wszystkie sekcje to ciśnienie rośnie natychmiast poza skalę. Nie mam pojęcia co jest nie tak. Miał ktoś z Was tak może? Rozdzielacz byłby walnięty? Jak włączę mieszadło to już w ogóle spada do zera niemal że. Na starym zwykłym rozdzielaczy przy obrotach silnika 1500 byłem w stanie uzyskać ciśnienie nawet 4 bary przy wszystkich sekcjach otwartych. Tu nie idzie. Już nie wiem co robić.   Ciśnienie chciałem wyregulować tak jak zawsze to robiłem czyli otwieram wszystkie sekcje, ustawiam obroty silnika na takie na jakich pryskam a następnie tym głównym dużym pokrętłem, ustawiam ciśnienie robocze czyli 3 bary. Następnie po kolei zamykam sekcje i reguluję tak aby na każdej były 3 bary. Problem w tym, że teraz przy otwartych sekcjach za nic w świecie nie jestem w stanie ustawić ciśnienia 3 bar. Zawór rozkręcony w opór i maks to co uzyskuję to 2 bary. Nawet tak jak wspomniałem daję obroty wałka na max ile mogę dać aby pompa się nie rozleciała, ciśnienie nie rośnie. Rozdzielacz mam taki jak na zdjęciu. Pomóżcie proszę.  

    • Przez armin089
      Witam poszukuje złączki do opryskiwacza. Z jednej strony montowana na te metalowe zabezpieczenie a z drugiej strony na wewnętrzny gwint 1/2 cala. Gdzie mogę takie coś dostać?

    • Przez artur1980
      Witam. Mam taki problem. Opryskiwacz ma napęd hydrostatyczny. Tydzień temu pryskałem i wszystko było w porządku. Jak jechałem pod górę na ułamek sekundy zatrąbił i później nic się już nie działo. Wczoraj zapaliłem i zaświeciła się kontrolka od poziomu oleju hydraulicznego i zaczął trąbić. Wymieniłem filtr zalałem go olejem, dolałem oleju i jest dalej to samo. Wykręciłem czujnik i jak zapaliłem na chwilkę to w otworze nie pokazał się olej. Filtr jest na wyjściu ze zbiornika. Boje się na dłużej go uruchamiać i sprawdzać czy działa hydraulika, żeby nic nie uszkodzić bo nie wiem czy w układzie jest olej. Nie wiem co może być. Pompa siadła czy jakiś zawór?  Może jest ktoś z woj. lubelskiego kto ma taki opryskiwacz. 
    • Przez SlaSzy
      Czym myjecie opryskiwacz ? ,Praktycznie od kilku lat mam problem że po zabiegach  herbicydowych w zbozu zawsze sobie troche przypalę 10 - 20 m rzepaku (poczatek zabiegu ) Oczywiscie płucze zbiornik woda , wywalam filtry , conajmniej dwa razy  po ok. 50 -100l  przepryskuje przez dysze a i tak  jest problem.  Czy ktoś z was stosuje podchloryn sodu ? czy to jest bezpieczne .  czy moze stosujecie sorki typu PESTICLEAN ?
    • Przez Vril
      Witam
       
      Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.
       
      Znalazłem takie oferty:
       
      Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto
       
      Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto
       
      Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto
       
      Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.
       
      Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla
       
      nikt nic nie poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj