Finek

Opryskiwacz 15 m 1700 l jaka pompa

Polecane posty

Finek    2

https://allegro.pl/oferta/pompa-do-opryskiwacza-3-tlokowa-140-l-min-14388732592  panowie natknąłem się na taką pompę czy ona jest warta uwagi ? . W moim opryskiwaczu była zamontowana pompa udor Zeta 140 jednak korpus uległ uszkodzeniu a koszt nowego to 1000 zł . Więc moje pytanie czy ta pompa z allegro zda egzamin i zastąpi ta udoru ? Może ktoś z was taka zakupił i podzieli się opinią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Może mało sie znam ale to na zdjęciu wygląda mi na pompe marki udor,,, zobacz na ocene wystawioną i opis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wyglądać może teraz części kopiuje się dokładnie ale czy nią jest. Na aukcji nie napisane kto produkuje można zadzwonić i dopytać Stawiam na Chiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

dołożyć stówkę i kupić chóc markowa jedna z tańszych tolveri


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Dużo pryskasz? Jeśli nie to kup biardzkiego 120 za 7

00zł i na parę sezonów wystarczy.

Edytowano przez Minkes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Broń Panie przed tym dziadostwem 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zależy ile ha. Mam opryskiwacz biardzkiego już z 10 czy 12 lat. Przez te lata lekko 1,5 tys l rsm co rok jak nie więcej zależy. Nawet jak się doszczelniła to zamiast oleju był rsm. Wymieniłem membrany wypłukałem w środku ropą zalałem nowy olej i dalej chodzi. W środku nawet nie wyżarta tam gdzie ciecz krąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
8 minut temu, akmaly napisał:

Broń Panie przed tym dziadostwem 

Mam tę pompę z 2012r, pryska i rozlewa rsm ok 100ha rocznie i działa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wbrew pozorom musze powiedzieć, że bardzki jak na budżetowy opryskiwacz po tych latach sprawuje się dobrze nawet przy rsm. Miałem problem z membraną z jednej strony. Ale podłożyłem miedzy nią a tłok oring i śmiga dalej. Na ramie korozji w zasadzie nigdzie nie ma tylko w miejscu gdzie lance zgiąłem i lakierów odpadł. No i zegar zachodzi jakimś syfem w środku ale działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212
3 godziny temu, rocco0987 napisał:

Może mało sie znam ale to na zdjęciu wygląda mi na pompe marki udor,,, zobacz na ocene wystawioną i opis

Może i wygląda na Udor ale oryginalna UDOR 140l/min kosztuje 2500zł a nie 1280.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Właśnie wygląda tylko na udor . Pytałem sprzedawcy to nie umie odpowiedzieć na pytanie jaka to firma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

W mojej ocenie , to jaką pompę byś nie kupił to wszystkie oparte są na podobnej konstrukcji . Dla przykładu trójtłokowe  Udor , Tolveri , Biardzki czy im podobne mają aluminiowe korbowody , w przypadku pęknięcia membrany i dalszym użytkowaniu w takim stanie dochodzi do przytarcia korbowodów .   Podstawa rzecz  to w porę zareagować , a wtedy taką pompę da się  naprawić . Prawdopodobnie pompa Udor 170 posiada już łożysko na wale ( na mimośrodzie ) i jest to  dużo lepsze rozwiązanie , Tolveri 3/140 też jest na łożyskach igiełkowych..

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W biardzkim 2 cylindry nie ma korbowodów z tego co się orientuje tam jest taka duża krzywka i to ona porusza tłok. Tak więc może chodzić nawet na wodzie i się nic nie przytrze. W necie są schematy można obejrzeć co i jak. Tutaj trzy tłoki może jest inaczej.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Czy mowa jest o pompie  Biardzki 120 czy 145, bo ich konstrukcje są różne . Posiadam ponad dwudziestoletni opryskiwacz z pompą Pilmet P60 , gdzie mosiężną tuleję tłoka  zastąpiono aluminiową , niestety po kilkunastu minutach pracy na mieszance wody i oleju z tulei niewiele zostało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

kupić używkę hardiego, czesto można kupić za 1000zł, poprawić co trzeba i w kwocie 2500 mamy pancerną pompę

a apropos modernizacji opryskiwacza zapraszam na film: 

 

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
12 godzin temu, akmaly napisał:

Tolveri to podróbka, to żadna włoska marka

Czy ktoś.... gdzieś twierdzi inaczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Myślę że sporo osób 😁

4 godziny temu, yacenty napisał:

kupić używkę hardiego, czesto można kupić za 1000zł, poprawić co trzeba i w kwocie 2500 mamy pancerną pompę

a apropos modernizacji opryskiwacza zapraszam na film: 

 

 

O panie ten rozdzielacz większej wartości niż cała reszta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj