Ptak69

Zrębka jako tani i ekologiczny opał

Polecane posty

Ptak69    0

Witam,

Chciałem zapytać co sądzicie o zastosowaniu zrębki jako opału do ogrzewania szklarni i domu? Jest to obecnie jedne z najtańszych paliw na rynku. Dodatkowo wystarczy rębak i można ją produkować samemu wycinając przy okazji chaszczory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1310

mam rebak Stiler, zrobilismy ok 10m3 zrebków, trociny są za drobne, ogólnie na start żeby rozpędzić piec instalcje i bufor  są zaje**te Possdrawiam snobów co gaazem palo.. juz sie biorą za gaz

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandOnion    147

Lewackie czyli chujowe w każdym aspekcie. A wracając do pytania autora postu to też nad tym myślałem ale najbardziej boje się jak to wysuszyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1310

mokry gnój ładowałem do worków 40kg po chmielu... te które zawiazałem to mokre słabo wyschło , a te nie wiazane suche - stało  od wiosny  ok. 3 miesiace

ceny  wegla mnie przekonały do tego "wtedy" , jesli jest przecinka bukowego bede jechał i  rąbał

aha i jeszcze słowo o " ich eko..." tam nikt sie nie przejmuje  eko tam chodzi o kase ...lobby .. wymieńcie kotłownie co 5-7 lat bo "klimat"

  • Like 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leniwiec1    26

Wyschno  aby przewalić je ze dwa razy bardzo pracochłonne to chrupanie a nie mowa zdążyć nakłaść do pieca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76

Gałęzie zbieram i ciacham stacjonarną sieczkarnią toporową z silnikiem elektryczną palę na ciepło wodę w lato i w sezonie grzewczym mieszam z grubszym drzewem nie spaliłem grama węgla w tamtym roku trochę się trzeba narobić ale jak ma się dostęp do gałezi blisko i posuszu się to fajna alternatywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    120
2 godziny temu, Grab12 napisał:

Gałęzie zbieram i ciacham stacjonarną sieczkarnią toporową z silnikiem elektryczną palę na ciepło wodę w lato i w sezonie grzewczym mieszam z grubszym drzewem nie spaliłem grama węgla w tamtym roku trochę się trzeba narobić ale jak ma się dostęp do gałezi blisko i posuszu się to fajna alternatywa

Żeby się umyć ciepłą wodą to musisz zapalić w piecu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76

Nie mam solarów ani grzałki elektrycznej w zbiorniku załadowuje piec do pełna zrebką i rozpalamy od góry i to wszystko instalacja co grawitacyjna wszystko proste niezawodne i skuteczne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

szwagier już z 10 lat ogrzewa dom przy pomocy zrębki z sadu, jako "darmowe" paliwo nie jest złe, niestety trzeba często do kotłowni zaglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616

U mnie idzie do zasypania pieca szufelka zrąbki, szufelka trotu i tak dalej... pięknie trzyma żar

Edytowano przez tytanowyJanusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

teraz to taniej zbozem wyjdzie ..

18 godzin temu, GABBER85 napisał:

u mnie tona wegla od 10 lat leży...

to go sprzedaj albo spal bo sie zmarnuje..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3413
4 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

U mnie idzie do zasypania pieca szufelka zrąbki, szufelka trotu i tak dalej... pięknie trzyma rzar 

Piec się nie poci od takiego opału? Ile na piecu temperatura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1310
11 minut temu, jacus napisał:

to go sprzedaj albo spal bo sie zmarnuje..

chyba trzeba bedzie spalic, ale jak cena wegla skoczyla [chyba do 4 tyś?] to mieć w zapasie jest komfortowe

nie wiadomo co wymyślą


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
42 minuty temu, 12Pafnucy napisał:

Piec się nie poci od takiego opału? Ile na piecu temperatura?

Temperatura oscyluje przy 70, towar do pieca zawsze idzie suchy

21 minut temu, gringo1984 napisał:

Co?:P

Ojoj 🤫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablos_1970    129

Może i tanie  ale  kaloryczność  tego towaru jest słabiutka . miałem  kiedyś  specjalny  piec do  spalania trocin     wchodziła  dobra  taczka na  raz  myślę  że w takim  piecu to  miało by  sens bo  w  zwykłym  typowym tzw na  wszystko  to , przy  dobrych  mrozach  to kaszana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3413

Skoro daje 70 na piecu, to tych kalorii trochę ma ..

Edytowano przez 12Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafał2222    2

Też palę zrębkami. No zrębka to nie jednak twarde drewno czy węgiel. Co jak co ale to darmowy opał więc przy dzisiejszych cenach duży plus. Kaloryczność też zależy z jakiego drzewami zrobionych jest. Polecam suszyć gdzieś na stropie rozsypane luzem, nie we worku, bo słabo schnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

My to sypaliśmy na klepisku w stodole, dziennie dwie przyczepy 4t gotowego urobku we dwóch plus operator na ciągniku szło przerobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj