fza

Koło wariatora Claas - regeneracja

Polecane posty

fza    3

 Czy regenerowaliście, przez napawanie, otwory mocujące koła wariatora - jakich elektrod użyć. Materiał koła nie jest mi nieznany.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Tak jak nam , forumowiczom nie jest znany przedmiot tematu , jaki wariator , o jakie miejsce chodzi itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3
38 minut temu, andrzej78 napisał:

Tak jak nam , forumowiczom nie jest znany przedmiot tematu , jaki wariator , o jakie miejsce chodzi itd.

Chodzi o koła młocarni, rozbite otwory pod śruby M18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

W mojej ocenie materiał koła to staliwo . Lata temu znajomy spawał mi elektrodą ( na pewno nie żeliwną ) piastę  koła  wariatora wialni w Consulu . Ale ja bym się poważnie zastanowił , czy warto się bawić w naprawę , bo może też być wytarty na tulei , - cena za samo koło , kompletny 2270 - nowy.

 

Zrzut ekranu (16).png

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9514    22

Staliwo na pewno, jedynie elektora żeliwna będzie się trzymała tego. Zwykła elektroda odklei się

Parę lat temu pospawalem mocowanie wieszaków w NH 1540s po zwykłej elektrodzie popękało a po żeliwnej chodzi do dzisiaj. 

Ale jak nie spróbujesz nie będziesz wiedział 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Przyjrzałem się elementom wariatorów ,a tam oznaczenie GGG50 ,czyli żeliwo sferoidalne.

Screenshot_20230827-074018~2.png

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3
1 godzinę temu, andrzej78 napisał:

Przyjrzałem się elementom wariatorów ,a tam oznaczenie GGG50 ,czyli żeliwo sferoidalne.

Jest to bardzo istotna informacja - teraz zachodzi pytanie: czym napawać ten materiał aby możliwa była obróbka tj. planowanie i poprawienie otworów (najlepiej w warunkach domowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Kurła jak Ci ludzie mówią, że elektroda żeliwna to czego jeszcze wymyślasz?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Normalnie idzie to szlifować i frezem wyrównać otwory. Ale jak masz na wierzchu to zawieź do tokarza, zrobi płaszczyznę i otwory wycentruje fachowo


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

Ciąg dalszy regeneracji -tuleje ślizgowe wariatora - zakupionych tulejek teflonowych nr katalogowy 617323 nie można zmontować. Po dokładnym oczyszczeniu z nadlewów zewnętrznych i wewnętrznych,  aby włożyć do koła, konieczne było częściowe wycięcie ślizgu ( z obwodu), ale nie można nałożyć połówek kół na siebie - średnica wewnętrzna tuljki jest o dużo za mała. Opakowanie wygląda na fabryczne, na opakowaniu nie piszą, że wymagane jest dopasowanie elementów. Czy mieliście takie problemy z tymi tulejami ślizgowymi i jak wówczas postępujecie (jest to materiał ciągliwy) - tu wymagane jest ścisłe suwliwe pasowanie połówek kola. W załączeniu zdjęcie opakowania tulei. Czy problem może leżeć po stronie montażysty, czy po stronie producenta części? Chętnie porozmawiałbym w tej sprawie z producentem ale kontaktu brak.

ślizgi.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Wymiary 62x66x 100. Czy porównywałeś nowe tuleje ze starymi co do zgodności wymiarów ? Nie miałem styczności z tymi tulejami ale przy próbie wymiany tulejek wariatora napędu motowideł ostatecznie zamontowałem stare ,bo nowe nie były grubsze . Dodatkowo były krótsze i posiadały mniejszą średnicę,trzeba je było rozciągać do włożenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

Katalog nie przewiduje tu średnic nadwymiarowych - część zamienna kupiona wg numeru katalogowego,  powinna pasować bez przeróbek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj