karol210589

Podskakująca brona talerzowa Agro-masz

Polecane posty

karol210589    10

Witam. Mam problem z podskakującą brona talerzową agro masz ATO 30. Brona wypoziomowana i powyzej ok 8 km/h brona na wale oponowym podskakuje jak piłka i nie da się pracowac. Niewiem w czym problem i jak go rozwiązać.  Póki co pomaga zagłębienie przedniej części na podnosniku-przód pracuje głębiej lecz nie podkaskuje. Ponadto w takim przypadku co jakiś czas maszynę ściąga w dwie strony.  Myślę że pomóc mogłoby dociążenie tylu, lub dorobienie przednich kół-tak jak maja to szersze zaczepiane maszyny. Swoją drogą....nie tędy droga żeby takie cyrki się działy....

20220722_174958.jpg

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

horsch joker ma tylny wal na hydraulice ze zbiornikiem amortyzacji można jechać 20kmh bez problemu, może taki mod zrób 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Mam taką samą talerzówkę tylko z POM Brodnica i u mnie też pow. 8/godz. dostaje delirki, wygląda to tak, że agregat mocno kołysze się na boki. Według mnie winny jest jeden punkt podparcia z przodu i można to wyeliminować wstawiając koła podporowe z przodu po bokach. Mi to mocno nie przeszkadza bo używam jej wyłącznie do siewu, a do uprawy pożniwnej jest inny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

mam tą samą bronę tylko zawieszana i też skacze. dałem na nią obciążniki od Zetora 300 kg i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15389
10 godzin temu, karol210589 napisał:

Witam. Mam problem z podskakującą brona talerzową agro masz ATO 30. Brona wypoziomowana i powyzej ok 8 km/h brona na wale oponowym podskakuje jak piłka i nie da się pracowac. Niewiem w czym problem i jak go rozwiązać.  Póki co pomaga zagłębienie przedniej części na podnosniku-przód pracuje głębiej lecz nie podkaskuje. Ponadto w takim przypadku co jakiś czas maszynę ściąga w dwie strony.  Myślę że pomóc mogłoby dociążenie tylu, lub dorobienie przednich kół-tak jak maja to szersze zaczepiane maszyny. Swoją drogą....nie tędy droga żeby takie cyrki się działy....

20220722_174958.jpg

Powietrza w wale oponowym za dużo i podskakuje. 

Upuść na 2 bary. 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    223

A mnie sie zdaje, że problem jest nie w bronie, tylko w tym czymś co ją ciągnie🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Spróbuj z założonym przednim obciążnikiem. W ciągniku oczywiście.

Edytowano przez Jarecki21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

wilgoci dużo jak talerzujesz? bo to może też mieć wpływ. ja mam unie ares 3m zawieszaną  z wałem pakera (pomijając, ze wał to niewypał)  to też mam czasami taki problem ze skaczącą talerzówką. wydaje mi sie, że im wilgotniej tym cześciej jest problem z skakaniem. Zastanawiam sie też nad wymianą wału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Ale wy widzicie, że to jest polzawieszana talerzowka? Też mam taką od wiosny i skacze przy większej predkosci, ale nie kombinowałem nic z nią jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

Ja mam zwykłego agrotoma i jadę 15km/h, nie podskakuje. Zaczyna podskakiwać gdy jest ustawiona za płytko i zle wyregulowana przód/tyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej2012    5

Ja mam Mandama  4 M  zawieszana z wałem V ring  i tez skacze jak pojeb… jak jadę drugi raz po tym samym to już wogole nawet jak jest sucho po ściernisku oraz jak likwiduje poplony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wirruss    0

Dorabiał ktoś takie koła z przodu i faktycznie pomogły na skakanie? A może szkoda zachodu, ale z drugiej strony producenci coraz częściej oferują taką opcję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj