margoo78

Dotacje do silosów na zboże 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matius04    13

Nie wiem jak teraz ale bin montaż 3 silosów Bin60WR na wrzesień 11700 a rzeczywisty montaz był w połowie listopada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mao245    0
2 minuty temu, matius04 napisał:

Nie wiem jak teraz ale bin montaż 3 silosów Bin60WR na wrzesień 11700 a rzeczywisty montaz był w połowie listopada. 

Brutto,  netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

U mnie montaż bin 100, 130 t z konsila około 8 tys w to wchodzi transport (130 km od konsila mam około) montaż, montaż Sony temperatury i rękawa wyładowczego bo za to cenią dodatkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83

dzwoniła babka z agencji odnośnie wniosku o płatność, kazała popoprawiać w niektórych miejscach i dorzuć zdjęcie silosu z tabliczką że unia daje kasę, dorzucić pismo z gminy, że nie mają przeciwwskazań co do postawienia silosu oraz uzupełnić w protokole odbioru miejsce montażu o nr działki na której postawiono silos. Kazała też wywalić wszystkie pozycje z sekcji o parametrach maszyn jeśli nie mają numer seryjnych i zostawić tam puste. Mówiła, że jak to już zrobię to przejrzy jeszcze raz wniosek i jak będzie wszystko ok, to odhaczy że zrobiony jest dobrze wniosek i będę już tylko czekał na kasę. Mówiła że mają niedługo uruchomić płatności w tym programie, tak jak już dają do zeszłorocznych wniosków na dachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian10250    8
1 godzinę temu, Korbol napisał:

dzwoniła babka z agencji odnośnie wniosku o płatność, kazała popoprawiać w niektórych miejscach i dorzuć zdjęcie silosu z tabliczką że unia daje kasę, dorzucić pismo z gminy, że nie mają przeciwwskazań co do postawienia silosu oraz uzupełnić w protokole odbioru miejsce montażu o nr działki na której postawiono silos. Kazała też wywalić wszystkie pozycje z sekcji o parametrach maszyn jeśli nie mają numer seryjnych i zostawić tam puste. Mówiła, że jak to już zrobię to przejrzy jeszcze raz wniosek i jak będzie wszystko ok, to odhaczy że zrobiony jest dobrze wniosek i będę już tylko czekał na kasę. Mówiła że mają niedługo uruchomić płatności w tym programie, tak jak już dają do zeszłorocznych wniosków na dachy.

No swietna wiadomosc ze sie cos ruszylo. Kolego z daleka jestes?? Ja z lodzkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22
2 godziny temu, Korbol napisał:

dzwoniła babka z agencji odnośnie wniosku o płatność, kazała popoprawiać w niektórych miejscach i dorzuć zdjęcie silosu z tabliczką że unia daje kasę, dorzucić pismo z gminy, że nie mają przeciwwskazań co do postawienia silosu oraz uzupełnić w protokole odbioru miejsce montażu o nr działki na której postawiono silos. Kazała też wywalić wszystkie pozycje z sekcji o parametrach maszyn jeśli nie mają numer seryjnych i zostawić tam puste. Mówiła, że jak to już zrobię to przejrzy jeszcze raz wniosek i jak będzie wszystko ok, to odhaczy że zrobiony jest dobrze wniosek i będę już tylko czekał na kasę. Mówiła że mają niedługo uruchomić płatności w tym programie, tak jak już dają do zeszłorocznych wniosków na dachy.

A to zgłoszenie na budowę to składa się w gminie czy starostwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1994    43
Dnia 4.12.2023 o 13:57, hardkor113 napisał:

Ale młyn na rynku silosów. Dzisiaj dzwoniłem do Agosa zamówić to realizacjia najwczesniej wrzesień.

Podzwoniłem po innych to tylko winkler jest w stanie postawić w okolicy kwietnia.

Robię aneks do umowy i bedzie winkler tyle że płaski.

Realizacja konsil- maj 2024, bin- czerwiec 2024, agos-wrzesień 2024

2 godziny temu, Korbol napisał:

dzwoniła babka z agencji odnośnie wniosku o płatność, kazała popoprawiać w niektórych miejscach i dorzuć zdjęcie silosu z tabliczką że unia daje kasę, dorzucić pismo z gminy, że nie mają przeciwwskazań co do postawienia silosu oraz uzupełnić w protokole odbioru miejsce montażu o nr działki na której postawiono silos. Kazała też wywalić wszystkie pozycje z sekcji o parametrach maszyn jeśli nie mają numer seryjnych i zostawić tam puste. Mówiła, że jak to już zrobię to przejrzy jeszcze raz wniosek i jak będzie wszystko ok, to odhaczy że zrobiony jest dobrze wniosek i będę już tylko czekał na kasę. Mówiła że mają niedługo uruchomić płatności w tym programie, tak jak już dają do zeszłorocznych wniosków na dachy.

Jaki producent silosa? Nie było problemu z rejestracją podmiotu w crbr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NevPro    36
4 godziny temu, Korbol napisał:

dzwoniła babka z agencji odnośnie wniosku o płatność, kazała popoprawiać w niektórych miejscach i dorzuć zdjęcie silosu z tabliczką że unia daje kasę, dorzucić pismo z gminy, że nie mają przeciwwskazań co do postawienia silosu oraz uzupełnić w protokole odbioru miejsce montażu o nr działki na której postawiono silos. Kazała też wywalić wszystkie pozycje z sekcji o parametrach maszyn jeśli nie mają numer seryjnych i zostawić tam puste. Mówiła, że jak to już zrobię to przejrzy jeszcze raz wniosek i jak będzie wszystko ok, to odhaczy że zrobiony jest dobrze wniosek i będę już tylko czekał na kasę. Mówiła że mają niedługo uruchomić płatności w tym programie, tak jak już dają do zeszłorocznych wniosków na dachy.

W przypadku silosów oprócz plakatu informacyjnego jest obowiązek umieszczenia na silosie naklejek informacyjnych. Plakat w najbliższym otoczeniu silosu, a naklejka na silosie. 

Pismo z gminy czy Twoje oświadczenie o braku sprzeciwu starostwa wobec zamiaru zgłoszenia wykonywania robót budowlanych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matius04    13

Co zaznaczyć we wniosku o płatność w formie prowadzonej ewidencji księgowej jesli jestem na Vacie? Ewidencja VAT? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Czy jest tu jeszcze ktoś co po poprawkach nie rozpatrzyli wniosku i nie wydali decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Jak poprawki zrobiłeś dobre to czekasz aż dołożą pieniędzy bądź osoby będące przed Tobą na liście zrezygnują. Zadzwoń do osoby prowadzącej Twoją sprawę, usłyszysz to samo.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

No byłem 70ąty na liście w pierwszym dniu składania wniosków no to z tą kolejnością to chyba nie ma nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
1 godzinę temu, szzone napisał:

No byłem 70ąty na liście w pierwszym dniu składania wniosków no to z tą kolejnością to chyba nie ma nic wspólnego.

Jaki masz status wniosku na epue??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83
13 godzin temu, michalsoft napisał:

A to zgłoszenie na budowę to składa się w gminie czy starostwie?

nie pamiętam już, u mnie oba są w tym samym budynku

15 godzin temu, Adrian10250 napisał:

No swietna wiadomosc ze sie cos ruszylo. Kolego z daleka jestes?? Ja z lodzkiego

wlkp

14 godzin temu, bizon1994 napisał:

Jaki producent silosa? Nie było problemu z rejestracją podmiotu w crbr?

agos, podmioty fizyczne nie muszą mieć rejestracji, a agos taki właśnie jest - tak mi tłumaczyli w tym agosie właśnie. Nawet nie dorzucałem tego oświadczenia o rejestracji podmiotu i nic babka z agencji nie mówiła

12 godzin temu, NevPro napisał:

W przypadku silosów oprócz plakatu informacyjnego jest obowiązek umieszczenia na silosie naklejek informacyjnych. Plakat w najbliższym otoczeniu silosu, a naklejka na silosie. 

Pismo z gminy czy Twoje oświadczenie o braku sprzeciwu starostwa wobec zamiaru zgłoszenia wykonywania robót budowlanych?

jak zgłosiłem w urzędzie to zaś przysłali pismo że nie ma przesłanek by sprzeciwiać się postawieniu silosu i to właśnie to pismo skanowałem i wrzucałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
bizon1994 napisał:

Dnia 4.12.2023 o 13:57, hardkor113 napisał: Ale młyn na rynku silosów. Dzisiaj dzwoniłem do Agosa zamówić to realizacjia najwczesniej wrzesień. Podzwoniłem po innych to tylko winkler jest w stanie postawić w okolicy kwietnia. Robię aneks do umowy i bedzie winkler tyle że płaski. Realizacja konsil- maj 2024, bin- czerwiec 2024, agos-wrzesień 2024 2 godziny temu, Korbol napisał: dzwoniła babka z agencji odnośnie wniosku o płatność, kazała popoprawiać w niektórych miejscach i dorzuć zdjęcie silosu z tabliczką że unia daje kasę, dorzucić pismo z gminy, że nie mają przeciwwskazań co do postawienia silosu oraz uzupełnić w protokole odbioru miejsce montażu o nr działki na której postawiono silos. Kazała też wywalić wszystkie pozycje z sekcji o parametrach maszyn jeśli nie mają numer seryjnych i zostawić tam puste. Mówiła, że jak to już zrobię to przejrzy jeszcze raz wniosek i jak będzie wszystko ok, to odhaczy że zrobiony jest dobrze wniosek i będę już tylko czekał na kasę. Mówiła że mają niedługo uruchomić płatności w tym programie, tak jak już dają do zeszłorocznych wniosków na dachy. Jaki producent silosa? Nie było problemu z rejestracją podmiotu w crbr?

Wczoraj kolega zamówił bina to montaż lipiec sierpień. Plus pewnie jakiś poślizg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mao245    0
17 godzin temu, bizon1994 napisał:

Realizacja konsil- maj 2024, bin- czerwiec 2024, agos-wrzesień 2024

Jaki producent silosa? Nie było problemu z rejestracją podmiotu w crbr?

A to jest jakiś obowiązek do tęgi dofinansowania żeby sprzedawca miał rejestracje w crbr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1994    43
2 godziny temu, mao245 napisał:

A to jest jakiś obowiązek do tęgi dofinansowania żeby sprzedawca miał rejestracje w crbr?

Spółki muszą mieć rejestracje w crbr, osoby fizyczne prowadzące działalność tego mieć nie muszą np. agos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398
18 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Jaki masz status wniosku na epue??

Przyjęcie poprawek był to lipiec i koniec. Jak dzwoniłem do prowadzącego wniosek to powiedział że to kierownik decyduje czyj wniosek ma być rozpatrywany i w jakiej kolejności. Powiedział że sprawdzi na jakim etapie jest wniosek i oddzwoni ale nie oddzwonił. Mam nadzieję że tam nie ma politycznego sterowania. Jeśli jednak jest to mam nadzieje że tych kierowników niedługo wywalą na zbity pysk.

Edytowano przez szzone
Korekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Gdzie znajdę wzór tablicy informacyjnej że to z kpo itd?  Bo jakoś nie mogę na nią  trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
34 minuty temu, szzone napisał:

Przyjęcie poprawek był to lipiec i koniec. Jak dzwoniłem do prowadzącego wniosek to powiedział że to kierownik decyduje czyj wniosek ma być rozpatrywany i w jakiej kolejności. Powiedział że sprawdzi na jakim etapie jest wniosek i oddzwoni ale nie oddzwonił. Mam nadzieję że tam nie ma politycznego sterowania. Jeśli jednak jest to mam nadzieje że tych kierowników niedługo wywalą na zbity pysk.

Wejdx na stronę epue.arimr.gov.pl, wejdź we wnioski KPO i tam sprawdź status wniosku.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj