margoo78

Dotacje do silosów na zboże 2023

Polecane posty

Darek8787    89

jak ją odbierzesz elektronicznie to będzie oznaczało odebranie/podpisanie.

Edytowano przez Darek8787

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

czy dokonując zgłoszenia robót budowlanych w starostwie powiatowym dotyczących budowy silosu wymagali od Was uzgodnień ze strażakiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

mi babeczki powiedziały, że nie mają możliwości tego sprawdzać i wymagać. ale jakby co to moje ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gadałem dziś dobre pół godziny z babką na temat poprawki wniosku. Jednej rzeczy nie mogę przebrnąć mimo, że o to wspomniałem. Nie puszcza mnie dalej bo kwota transportu i montażu przekracza 10%. Mówiła że nie przejdzie ale co zrobić już nie. Nie wpisywać danej pozycji w montażu wgl ?

Edytowano przez tomislawwitow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian10250    8
7 godzin temu, martinezo napisał:

czy dokonując zgłoszenia robót budowlanych w starostwie powiatowym dotyczących budowy silosu wymagali od Was uzgodnień ze strażakiem??

Jak robilem zgloszenie W czerwcu na pierwszy silos nie byl potrzebny strazak. A teraz skladalem na ASF na drugi silos we wrzesniu i juz strazak musi byc!!!  Troche chore no ale ço zrobisz.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Zależy. Jak wszystko ok to 200zl. A jak problem z odległościami hydrantu lub jego brakiem to kumpel zapłacił 1.5 tys I jeszcze nie koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
18 godzin temu, martinezo napisał:

czy dokonując zgłoszenia robót budowlanych w starostwie powiatowym dotyczących budowy silosu wymagali od Was uzgodnień ze strażakiem??

też byłem w starostwie i to samo usłyszałem, oprócz oświadczeń ofrty i mapy, potrzebna jest zgoda przeciw pożarowa... śmiech na sali.

myślicie, ze agencja podczas kontroli czy wniosku o płatność, bedzie wymagała czy jest zgłoszenie na budowe silosu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42
Dnia 13.10.2023 o 08:38, hardkor113 napisał:

Zależy. Jak wszystko ok to 200zl. A jak problem z odległościami hydrantu lub jego brakiem to kumpel zapłacił 1.5 tys I jeszcze nie koniec

u mnie powiedzieli 1000 zł, hydrant mam od planowanego silosu 150m, po drugiej stronie drogi powiatowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

taaaa........ czyli każde gospodarstwo chcące postawić silos  musiałoby mieć przy nim hydrant...... Zresztą w naszym kraju już nic mnie nie zdziwi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin06    13

Zgodnie z tymi nowymi przepisami co weszły w czerwcu. Silosy do 250m3 tylko na zgłoszenie.

Stawiając dwa obok siebie każdy po 176m3 wystarczy zgłoszenie, czy muszę już robić pozwolenie?

Druga kwestia czy mogę takie silosy ustawić w granicy działki sąsiedniej, której też jestem właścicielem?

Musi być zachowana jakaś odległość od budynku? (Na drugiej działce stoi tuczarnia, ale nie na całej długości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

nie wiem jak jest z odległościami od budynków i granic, bo u mnie silos stoi na środku działki. Co to zgłoszenia (maiało być prościej) a i tak wymagają u mnie w starostwie decyzji o warunkach zabudowy wydanej przez gminę, a to znacznie wydłuża czas całej procedury papierologicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83

jakieś tablice trzeba wieszać na silosie albo przy? wypełniam właśnie wniosek i jest pozycja 18. w załącznikach w której chcą Oświadczenie dotyczące wypełnienia obowiązku o informowaniu i rozpowszechnianiu informacji o wsparciu otrzymanym z planu
rozwojowego
. Gdzie znaleźć taką formatkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian10250    8
7 godzin temu, Korbol napisał:

jakieś tablice trzeba wieszać na silosie albo przy? wypełniam właśnie wniosek i jest pozycja 18. w załącznikach w której chcą Oświadczenie dotyczące wypełnienia obowiązku o informowaniu i rozpowszechnianiu informacji o wsparciu otrzymanym z planu
rozwojowego
. Gdzie znaleźć taką formatkę?

 

Screenshot_20231019_214409_pl.allegro.jpg

Tam gdzie zamazalem wpisz swoje dane

İmie nazwisko adres ulica

 

Screenshot_20231019_214847_com.google.android.apps.photos~2.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj