xaa

renault 751.4

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xaa    0

Witam wymieniałem filtr paliwowy i zapowietrzył się układ paliwowy. i nie za bardzo wiem jak odpowietrzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nertoq    0
Dnia 24.04.2023 o 22:43, xaa napisał:

Witam wymieniałem filtr paliwowy i zapowietrzył się układ paliwowy. i nie za bardzo wiem jak odpowietrzyć.

Jeśli to silnik mwm i pompa Lucasa to są na niej takie dwie śrubki na kluczyk 10, jedna wyżej druga niżej, luzujesz obydwie i pompujesz pompką jak zacznie lecieć spod obydwu paliwo to dokręcasz i próbujesz palić powinien zagadać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xaa    0

Udało się odpowietrzyć ale przejechałem kawałek i zgasł, nie chciał już zapalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Spróbuj ponownie odpowietrzyć , ale poluzuj dwa górne przewody wysokiego ciśnienia na pompie wtryskowej . Powietrze może blokować przepływ paliwa do wtryskiwaczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xaa    0

tylko te dwa górne i popmować pompką 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1155

odpowietrzasz jak większość silników na pompie rotacyjnej, czyli filtry, pompa i luzujesz przynajmniej jeden przewód ciśnieniowy przy wtrysku, po tym jak zacznie podawać dobrze paliwo zakręcasz i gotowe


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xaa    0

I znowu mam problem odpowietrzyłem, pojeździłem trochę i się zapowietrzył, już  nie wiem co mu jest żeby cały czas się zapowietrzał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xaa    0
Dnia 3.05.2023 o 15:16, izydor6280 napisał:

odpowietrzasz jak większość silników na pompie rotacyjnej, czyli filtry, pompa i luzujesz przynajmniej jeden przewód ciśnieniowy przy wtrysku, po tym jak zacznie podawać dobrze paliwo zakręcasz i gotowe

znowu mam problem odpowietrzyłem, pojeździłem trochę i się zapowietrzył, już nie wiem co mu jest żeby cały czas się zapowietrzał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    122

Może być nieszczelny lub przytkany wężyk, dwie uszczelki pod filtrem paliwa, zużyta popka zasilająca, jak jest jakiś czujnik na przewodzie(taka aluminiowa kostka, to może mieć pęknięcia). Trzeba eliminować po kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

W oryginalnej pompce zasilającej pod dekielkiem przykręcony śrubą  na klucz 10mm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    122

Jak się nie myle to sitko powinno być od strony zasilania pompy, czyli odkręca się ten dekielek z prawej strony pompy. Tylko tam trzeba przy rozbieraniu uważać, żeby złożyć w identycznej kolejności, te trzpienie, spężynki i podkładki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Pompa na środku zdjęcia to pompa wtryskowa,  nad nią jest pompka zasilająca z sitkiem , ja bym wtryskowej nie rozkręcał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ribbonjerky    0

Gdy zacznie prawidłowo podawać paliwo do silnika, należy go wyłączyć i odpowietrzyć układ, tak jak w przypadku filtrów, pompy i co najmniej jednego przewodu ciśnieniowego dowolnego silnika z pompą rotacyjną.

basketball stars

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez traktorzystaJakub7211
      Witam. Mam problem z półbiegami w renault Ares 710. Mianowicie ciągnik sam sobie zmienia półbiegi, czasem nie chce przerzucić półbiegu tylko musi się chwilę zastanowić, po czym zmieni na dwa półbiegi w dół lub w góre i po chwili zmieni na zadany pół bieg. Nie raz sam z siebie ni z tąd ni zowąd zmieni półbieg (zbije w dół po chwili wrzuci do góry lub na odwrót) Czym może być to spowodowane? Dodam jeszcze że nie raz fiksuje licznik na przykład jade z prędkością 8km po czym licznik  zaczyna wskazywać różne prędkości, dochodzących nawet do 80km/ha, czujnik prędkości napewno działa dobrze ponieważ nie wyłącza przy tym napędu. O co może chodzić z tym wszystkim? Domyślam się że coś z elektryką ale od czego zacząć? Sterowniki?  instalacja?
    • Przez Domek96
      Witam rozleciało mi się łożysko zwrotnicy renault75.14 nie mam numerów jakie łożysko tam powinno być może ktoś wie
    • Przez PiterParker
      Mam wyciek oleju że skrzyni a dokładnie jest pod skrzynią dekiel przykręcany na 4 śruby w który wchodzi rura ciągnące się po dole skrzyni w stronę mostu. W tym dekielku jest otwór i wystaje zawleczka. Po zawleczcze co jakiś czas spływa kropla oleju. Jest to malutki wyciek ale po dłuższym postoju ciągnika w jednym miejscu zauważalna jest plamka na betonie czy kostce. Czy ktoś orientuje się do czego jest w/w zawleczka ? Jak się do tego dobrać?   

    • Przez kuchar0071
      Witam
       
      Jesłi ktos ma podobny ciagnik i wie do czego kazdan lampka jest przypisana i co ona oznacza bede wdzieczny za opisanie lub wysłanie instrukci serwisowej lub obsługii
       
      adamkucharskiair@gmail.com

    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj