yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

SawekBraczyk    489

Poprawka na dwuliścienne na połowie areału zrobiona . Nie dolewałem żadnego Rsm . No dzisiaj ta pszenica odżyła , przypalenia znikają powoli , łan coraz to ciemniejszy sie robi . Choć na zdjęciach za bardzo tego nie widać . Na zdjęciu Rgt Treffer . 

FC7D310F-AF5C-4309-B86B-CEC15EFEF553.jpeg

9CFC341D-2E42-4142-BFD9-73F1E05DBDB6.jpeg

B3B28041-F46C-4DB6-A0C5-72EB390C9B6A.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Pszenica ma kolanko na wysokości ok. 6mm - przez najbliższe 3-4 dni w dzień ma być ok 18 stopni, w nocy 4. Za tydzień możliwe przymrozki. Jak myślicie robić jutro t1? cyprodynil, fenpropidyna i trochę tebu bo rdzę widzę.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    350
caseihc napisał:

Panowie mam pszenicę która przy ścieżka jest sporo większa niż dalej,  bo siewka była źle ustawiona i nie dorzucała nawozu na odpowiednią odległość . Ta gorsza ma kolanko poniżej 1cm, a ta przy ścieżkach około 2cm nawet zdaża się ,że i więcej. Miałem robić CCC i nie wiem czy to dobry pomysł?

Jak masz takie zróżnicowanie to patrz na najwyższe kolanko bo skoro za w środku dostała więcej N to jest większa szansa że się wyłoży więc nie czekaj a tej mniejszej nic nie będzie a poza tym ona już i tak straciła impet wzrostu skoro dostała mniej N

micgal39533 napisał:

Jak zrobię dziś i jutro pszenicę herbicydem to mogę w poniedziałek jechać z grzybem i odżywką

Jak wyżej, jeśli w poniedziałek to jak najbardziej. Dodaj 3-4kg siarczanu magnezu siedmiowodnego do oprysku łagodzi obiawy stresowe

anja79 napisał:

Planuję podać N2 saletrę na pszenicę w dawce 270 kg/ha i trzeba zrobić regulację i T1 (Moddus + fungi + aminokwasy). W niedzielę ma padać. Co będzie bezpieczniej dla rośliny - najpierw nawóz czy oprysk? Jakis odstęp powinien być?

 

możesz jednego dnia, kolejność dowolna, grzybiwka zadziała od razu a saletra dopiero po 3- 4 dniach

krzysiek1614 napisał:

jutro planuję R1 razem z T1 na który pójdzie protiokonazol. Na najbliższe 2 dni temperatura w dzień 16 a w nocy 2-3 stopnie. będzie skuteczny ten zabieg jak w nocy tylko kilka stopni?

liczy się temp w momencie zabiegu ale każdy zabieg jest stresem dla rośliny więc licz się z tym że może wystąpić fito

Marcin_1992_2008 napisał:

Panowie mam pszenicę która przy ścieżka jest sporo większa niż dalej,  bo siewka była źle ustawiona i nie dorzucała nawozu na odpowiednią odległość . Ta gorsza ma kolanko poniżej 1cm, a ta przy ścieżkach około 2cm nawet zdaża się ,że i więcej. Miałem robić CCC i nie wiem czy to dobry pomysł?

Jak masz takie zróżnicowanie to patrz na najwyższe kolanko bo skoro za w środku dostała więcej N to jest większa szansa że się wyłoży więc nie czekaj a tej mniejszej nic nie będzie a poza tym ona już i tak straciła impet wzrostu skoro dostała mniej N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1614    39

Panowie jutro miałem jechać skracać 0,3 Moddus + 1 l ccc ale byłem na pszenicy i wygląda ona tak jak ponieżej. Czy to już jest faza drugiego kolanka?? Pszenica ma już od 30 do 35 cm. Mam Medax na jęczmień i chyba pojadę nim w pszenice bo na ccc już raczej za późno. Mogę do tego Medaxu dodać protio ??

Było by to 0,5 kg medax i 180g protio bez mocznika i siarczanu.

20230420_174025.jpg

20230420_174120.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotamjaktam    49

Panowie pryskałem dziś pszenicę t1 delaro + dr green zboża + siarczan magnezu + adiuwant pro aqua trio

Pryskane w słoneczną pogodę 17 stopni pełne słońce po 25 minutach od zabiegu przyszła chmurka pokropiło przez 5 min naprawdę mało ledwo co ziemia się zwilżyła spadło może 0,1-0,2 litra na m2 potem znowu słońce. Jak myślicie podziała czy będzie potrzebna poprawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    356

Podziała. Mnie deszcz złapał podczas pryskania rzepaku Toprexem. Zjechałem na końcówce. Tam gdzie nieopryskane widać różnice. 
 

Do tych co stosują Medax w pszenicy. Dawka 0,5kg wystarczy na pierwsze kolanko kiedy planuje jeszcze na flagę 0,2 Moddusa? 170kgN Bilanz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    350

0.5 kg to już siekiera w medaksie, ja w tym tygodniu dałem 0.45kg na 130kgN i na tym koniec skracania, ale pszenica niska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6

Witam, w mojej pszenicy T1 + regulacja poszła niecały tydzień temu Duet na Start + 0.4 Modusa, dziś byłem na polu zauważyłem od dołu na ostatnich liściach mocne żółte przebarwienia (widoczne na  zdjęciu) , czy to grzyb? Na dziale nr 2 też  pszenica ( inna odmiana) nic takiego nie zauważyłem ( jak już to w bardzo małym stopniu) .   Jest czym się przejmować? Dodam że pszenica dostała ok 130N do tej pory ( jest gesta). 

IMG_20230420_200832.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Jeżeli tebu w środku ambrosio 500sc ma zastosowanie w etykiecie w pszenicy od 3 kolanka to, czysto teoretycznie, można dodać go do t1?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    152
24 minuty temu, Mc3 napisał:

Witam, w mojej pszenicy T1 + regulacja poszła niecały tydzień temu Duet na Start + 0.4 Modusa, dziś byłem na polu zauważyłem od dołu na ostatnich liściach mocne żółte przebarwienia (widoczne na  zdjęciu) , czy to grzyb? Na dziale nr 2 też  pszenica ( inna odmiana) nic takiego nie zauważyłem ( jak już to w bardzo małym stopniu) .   Jest czym się przejmować? Dodam że pszenica dostała ok 130N do tej pory ( jest gesta). 

IMG_20230420_200832.jpg

U mnie sie zrobilo to samo. Sa zdjecia dwie albo trzy strony wczesniej. Ale u mnie jeszcze bardziej przebarwilo. Sa miejsca gdzie jest tego więcej i sa gdzie mniej i tez nie wiem co o tym myslec

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    142
Dnia 19.04.2023 o 15:51, Ernst98 napisał:

Tak samo u mnie. Leciałem Boogie ok 1,3l/ha z Modanem 0,35l/ha oraz mikro i też końcówki lekko przypalone, a warunki teoretycznie były idealne, bo ok 15 stopni (lekko zachmurzone niebo) i 9 stopni w nocy.

IMG20230416163545.jpg

Po ilu dniach od T1 zrobione zdjęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cykuś    0

Czy dawka moddusa 0,5l/ha może zaszkodzić ? Robiłem dziś grzybówke T1 i regulacje w pszenicy ozimej no i troche przecholowałem z modussem  :/

Edytowano przez Cykuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    65
25 minut temu, metrax12 napisał:

Po ilu dniach od T1 zrobione zdjęcie?

tydzień temu w czwartek pryskałem, a w niedziele robiłem zdjęcia czyli 3 dni 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    356
57 minut temu, michal1993 napisał:

Jeżeli tebu w środku ambrosio 500sc ma zastosowanie w etykiecie w pszenicy od 3 kolanka to, czysto teoretycznie, można dodać go do t1?

Można ale tebukonazol na T1, zwłaszcza solo to nienajlepszy wybór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj się chyba chwaliłem że pszenica dochodzi do siebie bo przypalenia miała ale znowu na innym polu podobnie jak u was. Mam żółte liście od spodu. Nic teraz z tym ni zrobię. Za jakiś czas wjadę petardą na t2 i może coś zaleczy... 

Ps. Czytałem gdzieś, nie pamiętam gdzie że po grzybówkach lubi wywalić żółte bo to niby reakcja na oprysk ale nie że przypalenie a coś na zasadzie iż roślina już miała grzyba i go widać nie było i dopiero środek go ujawnił ale ten grzyb tak jakby martwy już jest od tego środka i roślina się leczy... nie wiem ile w tej teorii prawdy ale może jednak coś jest na rzeczy

Screenshot_20230420-212245_Messenger.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skowron16    19

ten sezon w mojej okolicy jest bardzo dziwny zboża na glinach i lepszych ziemiach czyli III i IV klasa wyglądają bardzo kiepsko żółte rzadkie a na V klasie odwrotnie piękne zielone rośliny. Czym to może być spowodowane?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    859
12 godzin temu, zetorr6441 napisał:

 

Mi się wydaje że siarczan i mocznik obniżają pH , bor mocno podnosi 

Siarczan magnezu n8e eplywa na pH cieczy.

10 godzin temu, alfa napisał:

Azot dajecie zaraz po oprysku na chwast czy czekacie kilka dni 

W niczym nie przeszkadza by dać go w ten sam dzień.

7 godzin temu, anja79 napisał:

 Co będzie bezpieczniej dla rośliny - najpierw nawóz czy oprysk? Jakis odstęp powinien być?

 

jw.

2 godziny temu, cotamjaktam napisał:

Panowie pryskałem dziś pszenicę t1 delaro + dr green zboża + siarczan magnezu + adiuwant pro aqua trio

Pryskane w słoneczną pogodę 17 stopni pełne słońce po 25 minutach od zabiegu przyszła chmurka pokropiło przez 5 min naprawdę mało ledwo co ziemia się zwilżyła spadło może 0,1-0,2 litra na m2 potem znowu słońce. Jak myślicie podziała czy będzie potrzebna poprawka?

Kilka lat temu w czasie oprysku złapał mnie deszcz więc na szybko omijałem słupy bez cofania i tam gdzie nie opryskałem to więcej chorób i nie skrócona pszenica więc nie martw się oprysk zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    288
Tigon napisał:

Czy mi się wydaje że sam wyjechał? 

tak, jakimś cudem tak, wybrałem w miarę "suche" miejsce na start i blisko drogi żeby dało się uciec. tak czy inaczej nawóz rozsiany ręką i to trzeba było uważać żeby kalosze nie zostały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461
59 minut temu, tobago napisał:

Można ale tebukonazol na T1, zwłaszcza solo to nienajlepszy wybór. 

Wiem ale rdza mi troszkę rządzi na polu niestety. Jedno pszenżyto w fazie 2 kolanka wygląda słabo A i pszenice łapiace się na t1 mają plamki


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj