yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Wpaw    24

Ja myślę że od skracania no bo od czego? Kiedyś też tak pisali. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3556

Do jakiej fazy pryskać można axialem , bo wychodzi mi miejscowo na nowej działce owies głuchy , ma do 10 cm , ale tez małe wychodzą, wypadało by poczekać aż wszystkie skiełkują i podrosną żeby środek doszedł do niego , a i jaka dawaka 0,6 wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magtom36    5

Nie długo będę leciał pszenice jara na owies gluchy rumba i muszę coś dorzucic na przytulie, co dorzucic?  Fluroksypyr? W jakiej dawce 0,6 może być mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    362
Wpaw napisał:

Na każdej roślinie. A na mijaku od między 0,5metra niema tego 

IMG20240505170602.jpg

co roku te same pytania, nic jej nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2171
32 minuty temu, miwigos napisał:

Do jakiej fazy pryskać można axialem , bo wychodzi mi miejscowo na nowej działce owies głuchy , ma do 10 cm , ale tez małe wychodzą, wypadało by poczekać aż wszystkie skiełkują i podrosną żeby środek doszedł do niego , a i jaka dawaka 0,6 wystarczy ?

Do rozwiniętego liścia flagowego pryskałem i było ok

30 minut temu, magtom36 napisał:

Nie długo będę leciał pszenice jara na owies gluchy rumba i muszę coś dorzucic na przytulie, co dorzucic?  Fluroksypyr? W jakiej dawce 0,6 może być mało?

0,6l przytulię wykręci.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smo_larz    0

9 kwietnia poszedł wirtuoz pro w dawce 0,8l 

Pytanie czy dobrze myślę że to już wychodzi flagowy i czy czekać aż więcej go wyjdzie więcej  czy jechać jutro/pojutrze z t2 priaxor 0,7l bo widzę że coś zaczyna się pojawiać na liściach jakieś plamy. Narazie na pojedynczych sztukach.

IMG_20240505_193212.jpg

IMG_20240505_193151.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    501

Jak opryskasz to dopiero się pokaże co było jeszcze więcej chorób. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    362
rolnikos25 napisał:

fungicyd lepiej na grubej czy drobnej kropli?

ja wszystkie grzybowkki robię na niebieskiej końcówce 0.3 ale zalecane są drobne krople

Smo_larz napisał:

9 kwietnia poszedł wirtuoz pro w dawce 0,8l 

Pytanie czy dobrze myślę że to już wychodzi flagowy i czy czekać aż więcej go wyjdzie więcej  czy jechać jutro/pojutrze z t2 priaxor 0,7l bo widzę że coś zaczyna się pojawiać na liściach jakieś plamy. Narazie na pojedynczych sztukach.

IMG_20240505_193212.jpg

IMG_20240505_193151.jpg

jeśli już cos wyskoczyło w pszenicy to 0.7l priaxora niewiele da. Albo litr albo 0.7 priaxor i 0.5l tebu chociaż albo 0.5l protio 300

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smo_larz    0
Napisano (edytowany)
25 minut temu, Piffpaff napisał:

ja wszystkie grzybowkki robię na niebieskiej końcówce 0.3 ale zalecane są drobne krople

jeśli już cos wyskoczyło w pszenicy to 0.7l priaxora niewiele da. Albo litr albo 0.7 priaxor i 0.5l tebu chociaż albo 0.5l protio 300

Tebu myślałem dać na kłos w t3 

To pójdzie 0,7 priaxora i dorzucę do tego 0,5 protio 300. Tylko które będzie dobre? Protendo czy proviso?

Edytowano przez Smo_larz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    362

Zawsze stosowałem protendo drugiego nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1392
Napisano (edytowany)
48 minut temu, Smo_larz napisał:

które będzie dobre?

Pewnie nie ma różnicy, ale promino z helmu  mam sprawdzone 

Edytowano przez jajonasz
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2171

Na północnym zachodzie Wielkopolski kłosy Avenue nie ucierpiały w wyniku mrozów, ale flaga tak, w związku z czym pole aktualnie nie wygląda szałowo. Skracanie w tym roku nie było potrzebne, ale kto w momencie zabiegu wiedział, że tak to się potoczy. Aktualna wysokość tego zboża to 50-55cm

spacer.png


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    518
1 godzinę temu, Smo_larz napisał:

Tebu myślałem dać na kłos w t3 

To pójdzie 0,7 priaxora i dorzucę do tego 0,5 protio 300. Tylko które będzie dobre? Protendo czy proviso?

Akurat wczoraj dokupiłem. 2 litry Proviso, bo postanowiłem zwiększyć dawkę protio do 150 g/ha, to w miarce miało trochę inną barwę (ciemniejszą) niż Protendo, ale nic się nie wytrącało, tak że raczej ok. 

5 godzin temu, metrax12 napisał:

0,5 etefon + 0,2 trineksapak. Za pogodę nie odpowiadam (susza itp.). Oczywiście, etefonu nie stosuje się w późnym okresie, jak zaczyna się pokazywać kłos.

Rozumiem że masz na myśli 0,5 etefonu 460 (mam akurat ephon top 660 z nufarmu)  Narazie w Apostelu flagowy dopiero wychodzi (4 - 5 cm), ale opadów w najbliższym czasie nie widać i mam trochę obawy co do tego etefonu + trineksapak. Pszenica po rzepaku na 3b/4a klasie, N w dwóch dawkach ok. 160 kg/ha (trzeciej raczej już nie będzie, chyba żeby jutro zaczęło lać 😆)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    120
36 minut temu, misio3p napisał:

Na północnym zachodzie Wielkopolski kłosy Avenue nie ucierpiały w wyniku mrozów, ale flaga tak, w związku z czym pole aktualnie nie wygląda szałowo. Skracanie w tym roku nie było potrzebne, ale kto w momencie zabiegu wiedział, że tak to się potoczy. Aktualna wysokość tego zboża to 50-55cm

spacer.png

U mnie dokładnie to samo... 

Nie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    131

na lubelskim a szczegółowo na zamojszczyznie pszenicę dobrze wyglądają ale jak nie będzie deszczu to może być rożnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1371

8 pięterek, 🤭 ...czyli chyba wracamy  do plonowania z przed 15 lat 😆


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042

Jak sądzicie co będzie lepsze 50 kg saletry czy dolistne 5 l basfoliaru ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1363
Napisano (edytowany)

Saletra przed deszczem zdecydowanie. Chyba że nie pada, to coś tam dolistne ma sens. Nie wiem co to ten bosfojlar

15 godzin temu, fcbarcelonacule napisał:

sialiście kiedyś ozimą po gryce bezorkowo ? zastanawiam się czy bawić się w ekoschemat na tym polu

Oczywiście, tylko oprysk na jesień konieczny bo mega samosiewy będą. Potem jeszcze czymś najtańszym od dwuliściennych, bo wiosną będzie kiełkować. 

Tu nie chodzi o ekoschematy, to po prostu wygodne, po co orać jak można zasiać bez

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek199    0
Dnia 4.05.2024 o 22:38, SawekBraczyk napisał:

Tebu , Tebu + Metkonazol, Tebu + Protiokonazol, Azoksystrobina + Tebukonazol , Revytop , co chcesz. 

Azoksystrobina na kłos ?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja79    22
22 godziny temu, yacenty napisał:

ja już robiłem ranny oprysk przy upale. rano 19 stopni, woda zredukowana do 150l/ha. w południe 29 stopni. jakoś nie byłem zadowolony z tej pszenicy. wolę pryskać wieczorem

Ja też tak uważam, po oprysku wieczornym do rana jest niższa temperatura i roślina ma lepszy turgor, więc mniej odczuje skutki oprysku. Robisz oprysk o 5 rano, a o 9 jest już 20 stopni, a w południe 25. Z drugiej strony wiadomo, że przy dużej ilości hektarów nie jesteś w stanie wszystkiego zrobić w dobrych warunkach i musisz ryzykować

21 godzin temu, kellyq napisał:

priaxor 1.2l/ha będzie dobrym pomysłem czy może obniżyć a dorzucić protiokonazol? We wtorek pewnie pojadę po deszczu, wychodzi flaga aktualnie

Można obniżyć do 0,8 i dodać 0,4 protiokonazolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2487
10 godzin temu, GABBER85 napisał:

8 pięterek, 🤭 ...czyli chyba wracamy  do plonowania z przed 15 lat 😆

A jakie było plonowanie 15 lat temu ? I co ma 8 pieterek do tego , jak 8- 10 pieterek to jest norma w większości odmian pszenic 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inversor    16

Czy ktoś zna środek żeby zniszczyć pozostałości rzodkwi oleistej po międzyplonie w pszenicy jarej która się krzewi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1371
40 minut temu, mysza103 napisał:

A jakie było plonowanie 15 lat temu ? I co ma 8 pieterek do tego , jak 8- 10 pieterek to jest norma w większości odmian pszenic 

na AF a roku na rok wali coraz wiecej , a niektórzy tu uczeni  "przyjmują pieterko za tone"...

stąd to napisałem

  • Haha 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    501
12 godzin temu, boogie7 napisał:

Akurat wczoraj dokupiłem. 2 litry Proviso, bo postanowiłem zwiększyć dawkę protio do 150 g/ha, to w miarce miało trochę inną barwę (ciemniejszą) niż Protendo, ale nic się nie wytrącało, tak że raczej ok. 

Rozumiem że masz na myśli 0,5 etefonu 460 (mam akurat ephon top 660 z nufarmu)  Narazie w Apostelu flagowy dopiero wychodzi (4 - 5 cm), ale opadów w najbliższym czasie nie widać i mam trochę obawy co do tego etefonu + trineksapak. Pszenica po rzepaku na 3b/4a klasie, N w dwóch dawkach ok. 160 kg/ha (trzeciej raczej już nie będzie, chyba żeby jutro zaczęło lać 😆)

Nie było burzy u ciebie w nocy ? U mnie kilka godzin lało. Na dzisiaj też u nas w Śląskim są burze zapowiadane. 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj