yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal1993    461

A na t3 co by można dać?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105

A jeszcze dodam. Na jesień kupiłem 1l Cevino 500 zrobiłem 4ha i jestem wybitnie zadowolony. Pole było dosłownie zabite miotła, lancet nie dał rady albo po prostu wina warunków bo były trudne i mokre rok temu. Także polecam jesienne odchwaszczanie. Tanio było. Oprysk wylacznie pod miotle a mam wrażenie jakby wszystko wzięło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    494
29 minut temu, michal1993 napisał:

A na t3 co by można dać?

Tebu , Tebu + Metkonazol, Tebu + Protiokonazol, Azoksystrobina + Tebukonazol , Revytop , co chcesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    424

sttasznie rdza zolta u nas szaleje, ale nie ma jeszcze liscia flagowego. mam kupiona harvige, ktora chce wlasnie na lisc flagowy dac. czy teraz interwencyjnie samo tebu moze byc, czy dolozyc ta harvige?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
1 godzinę temu, kampl napisał:

A jeszcze dodam. Na jesień kupiłem 1l Cevino 500 zrobiłem 4ha i jestem wybitnie zadowolony. Pole było dosłownie zabite miotła, lancet nie dał rady albo po prostu wina warunków bo były trudne i mokre rok temu. Także polecam jesienne odchwaszczanie. Tanio było. Oprysk wylacznie pod miotle a mam wrażenie jakby wszystko wzięło. 

To żart? Poprawki po flufenacecie nie było na wiosnę?

23 minuty temu, Siedzacybyk napisał:

sttasznie rdza zolta u nas szaleje, ale nie ma jeszcze liscia flagowego. mam kupiona harvige, ktora chce wlasnie na lisc flagowy dac. czy teraz interwencyjnie samo tebu moze byc, czy dolozyc ta harvige?

Może być samo tebu. Na flagowy dasz odpowiednik Priaxora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105
6 godzin temu, metrax12 napisał:

To żart? Poprawki po flufenacecie nie było na wiosnę?

Może być samo tebu. Na flagowy dasz odpowiednik Priaxora.

Byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1366
Napisano (edytowany)

spotkaliscie sie że w siarczanie Mg jest dużo piasku? przez filtr przeleci i  zatyka dysze

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    229

Miałem tak raz, pomimo dodatkowych filtrów trzeba było wszytko myć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    424

czy tebukonazolem mozna pryska. rano, wysoka temperatura nie wplynie negatywnje na rosline?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3895

każdy triazol przy wysokiej temp przypali roślinę, będziesz miał upalone końcówki liści


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavo666    0

Na t2 w tym tygodniu pójdzie azoksystrobina i tebukonazol. Jakie maksymalne bezpieczne dawki proponujecie? Planowałem

Azoksy 180g 

Tebu 200g 

Plonvit 2l

Rsm 28 7l

Na t2 kończę . Pszenica na ok. 6-7t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    424

ok. to pojade wieczorem. niby zapowiadaja jakis deszczyk, ale to sie zobaczy. dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3895

ja już robiłem ranny oprysk przy upale. rano 19 stopni, woda zredukowana do 150l/ha. w południe 29 stopni. jakoś nie byłem zadowolony z tej pszenicy. wolę pryskać wieczorem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

U mnie na T2 idzie elatus 0,9l na ha. Dorzucić jeszcze trochę protio do niego czy wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2479
3 minuty temu, yacenty napisał:

ja już robiłem ranny oprysk przy upale. rano 19 stopni, woda zredukowana do 150l/ha. w południe 29 stopni. jakoś nie byłem zadowolony z tej pszenicy. wolę pryskać wieczorem

Ja też jadę wieczorem bo przez noc przy względnie niskiej temperaturze oprysk się  wchłania na spokojnie przed wysokimi temperaturami , a pryskajac rano to chwilą po oprysku temp. zaczyna iść ostro w górę i stąd też popalenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    494

Ja tak samo. Jak narazie zbytnio przypaleń nie widzę by było , nie ma. Bo wiadomo coś tam jakiś listek upalić może bo zawsze idealnie nie jest. Ale napewno lepiej wieczorny oprysk niż rano. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    580
Napisano (edytowany)

Ja T2 wczoraj wyjechałem  około 18 a po 22  godzinie  skończyłem 0,4 Piotio i azostobina 0,5 l 

 U mnie po mrozach to tylko Metronom normalnie wygląda, inne odmiany rude. Najgorzej Euforia. Ale podflgowy i wychodzący flagowy  czysty. 

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    424

no mi sie nie spieszy, juz i tak za pozno,.pojade wieczorem, a raczej po poludniu. musze ta rdze czyms przyhamowac..na jednym polu strasznie duzo, no drugim troche, a na 2 pozostalych nic. ta sama odmiana, euforia, a tak rozna zdrowotnosc..z miotlom to samo, na jednym polu jest, a na pozostalych czysto. moze trzeba dac odpoczac od pszenicy temu kawalkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Wcześniej skracalem pszenice CCC 750 0.9l i dałem jeszcze 0.2l moddusa . Nawożenie to 180kg N . Mam jeszcze regullo czy prysnąć jeszcze czy wystarczy?

Edytowano przez Marcin_1992_2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84

wróciłem z zagranicy pszenica nie była skracana, jest teraz sens robić zabieg? da to coś? a jak tak to w jakiej dawce modus? 0.4,/ 0.5? kondycja roślin dobra, a wysokość za kolano a miejscami to po sam tyłek  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    971
53 minuty temu, yacenty napisał:

ja już robiłem ranny oprysk przy upale. rano 19 stopni, woda zredukowana do 150l/ha. w południe 29 stopni. jakoś nie byłem zadowolony z tej pszenicy. wolę pryskać wieczorem

Na przyszły tydzień ma być poniżej 20 stopni to w dzień można pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
12 minut temu, Kondominium napisał:

wróciłem z zagranicy pszenica nie była skracana, jest teraz sens robić zabieg? da to coś? a jak tak to w jakiej dawce modus? 0.4,/ 0.5? kondycja roślin dobra, a wysokość za kolano a miejscami to po sam tyłek  

Np. etefon + trineksapak. Myślałem że wszędzie są niskie zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Mam 2 ha pszenicy, jakaś tragedia nie wiem co się z nią dzieje jest rzadka, nierówna dostała 300 saletry i 200 rsm a do tego zachwaszczenie, dostała tydzień temu Axial plackiem + 20g granstaru, bierze słabo .... Mógł zaszkodzić opad deszczu 2 godziny po oprysku ??? Nie wiem czy jest sens w nią inwestować .... Trzeba chyba próby zrobić z zobaczyć co nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez Skalpel13
      Witam opryskał ktoś kiedyś pszenice jara huzarem proszę o opinie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj