yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Klakier125    9
28 minut temu, GABBER85 napisał:

Kolega zastosował za dużo mocznika dolistnie i mu sie wytranca ...

No to, co za dużo to nie zdrowo, czytałeś kolego mój post.. co byś doradził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sola20    1

Siema co to za grzyb atakuje jest tylko na odmianie banatus inne odmiany zdrowe i czym to zwalczyć planowałem na t2 na flagowy tebu+azoksy 

20240426_150541.jpg

20240426_150550.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    481
1 godzinę temu, Klakier125 napisał:

Ok czyli tak jak napisał kolega t3 bez niczego. A na t2 dać siarczan magnezu + plonvit zboża i oczywiście grzybowke, a z tym plonvit opty co mam zrobić,ominąć go,czy go poprostu dodać,bo już mam go zakupionego. 

Jak już go masz to dadaj. Myślałem ze przed zakupami jesteś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klakier125    9
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

Jak już go masz to dadaj. Myślałem ze przed zakupami jesteś. 

No właśnie tak myślałem.  Tylko jak to wszystko zmieszam ze sobą, grzybowka + plonvit opty +plonvit zboża I jeszcze mi piszą, żeby dać siarczan magnezu do t2.i co radzicie  jak zrobić  żeby było najlepiej. 

Edytowano przez Klakier125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    142
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, rolnikos25 napisał:

Pixxaro dobrym rozwiązaniem na chabra czy są lepsze?

Może i zwalczy, tylko dlaczego akurat Pixxaro?

6 godzin temu, Fugeo napisał:

Weźmie ostrożeń?

 

weźmie ostrożeń?

 

Tribenuron, no raczej tak.

Edytowano przez metrax12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    148
Napisano (edytowany)

TO jakas fitotoksycznosc przez te chlody czy jakis grzyb? Przed ochodzeniem byla w 100% zielona a teraz znaczna czesc pszenic w okolicy to ma, u niektorych takie żółte, ze z daleka widać. Tu na zdjeciu jest Venecja to jest bardziej "zaatakowana" a Reform a tylko czubki podpalone.

Aa i jeszcze w  miejscach gdzie startowałem opryskiwaczem czyli gdzie szlo wiecej jakichs srodkow jest tego wiecej

IMG_20240426_165233.jpg

IMG_20240426_164018.jpg

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hombre    1
3 godziny temu, yacenty napisał:

co było robione na grzyba?

Unix w dawce 1 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9008
14 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Gdzieś słyszałem że kontrakty na zbiory pszenicy po 430zł są. 

Nic tylko siać te ,,tanie " nawozy, i pełny pakiet ochrony 🤦‍♂️ jak to się sprawdzi to będzie wesoło. Jeszcze tylko po przymrozkach suszy brakuje.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    481
Napisano (edytowany)

Na kukurydzy na jesień tez za darmo oddawali a jakos i tak wszyscy sieja. U mnie nie wiem nawet jaka cena jest , bo że tam gdzieś oferują że za darmo chcą to nie znaczy ze tak wszędzie będzie. I generalnie kij wie co tam na żniwa będzie. Ja tam robię swoje dalej , jak już zaczołem to i skończę bo nie zostawię od tak tego teraz bo już praktycznie koniec. Ale u mnie elegancko wszystko , nic nie popalone wszystko zieloniutkie. 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960

Ja niczym jeszcze nie psiukał i aż strach czymkolwiek prysnąć bo widać po polach i tu na forum co się dzieje jak pryśnięte i spierdolone pola pszenicy a tak na poważnie to mam prochloraz fenpropidynę azoksy i tebu i 1 zabieg trzeba zrobić.

IMG_20240426_155025.jpg

IMG_20240426_155017.jpg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3536
Napisano (edytowany)
46 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Gdzieś słyszałem że kontrakty na zbiory pszenicy po 430zł są. 

Nie siej propagandy za 12,5 białka możesz podpisać u Osadkowski po 800 netto, paszowa  710

Edytowano przez miwigos
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    157

Panowie,jeśli na t1 dawałem wirtuoz to czy na t2 też mogę dac?da to co?czy nie warto?zostalo mi 3l z t1 i myślę czy warto dac na t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1339
1 godzinę temu, Andpol napisał:

a tak na poważnie to mam prochloraz fenpropidynę azoksy i tebu i 1 zabieg trzeba zrobić.

tak na poważnie masz prochloraz?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960
1 minutę temu, GABBER85 napisał:

tak na poważnie masz prochloraz?

bajki nie opowiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    148
Napisano (edytowany)

@AndpolNie no wszyscy wiemy, ze zartujesz. Bo prochloraz zostal wycofany i nie moze byc stosowany od jesieni 2023r ;) na pewno nie masz i nie zastosujesz w tym roku ;)

Edytowano przez kamil800
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960

PR=

4 minuty temu, kamil800 napisał:

@AndpolNie no wszyscy wiemy, ze zartujesz. Bo prochloraz zostal wycofany i nie moze byc stosowany od jesieni 2023r ;) na pewno nie masz i nie zastosujesz w tym roku ;)

zostało mi niecałe 0,5l i do utylizacji trzeba go oddać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sola20    1
3 godziny temu, kamil800 napisał:

TO jakas fitotoksycznosc przez te chlody czy jakis grzyb? Przed ochodzeniem byla w 100% zielona a teraz znaczna czesc pszenic w okolicy to ma, u niektorych takie żółte, ze z daleka widać. Tu na zdjeciu jest Venecja to jest bardziej "zaatakowana" a Reform a tylko czubki podpalone.

Aa i jeszcze w  miejscach gdzie startowałem opryskiwaczem czyli gdzie szlo wiecej jakichs srodkow jest tego wiecej

IMG_20240426_165233.jpg

 

IMG_20240426_164018.jpg

Też mam podobnie ale tylko w banatusie w pozostałych czterech odmianach niema nic całe są zieloniutkie, a wszystkie zabiegi robione jednakowo myślę ze może reakcja na przymrozki fito albo atakuje DTRka

20240426_150541.jpg

20240426_150550.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    148

Niby tak ale przez tydzień i w 8 max 10 stopniach by sie az tak rozwinal dtr? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Andpol napisał:

Ja niczym jeszcze nie psiukał i aż strach czymkolwiek prysnąć bo widać po polach i tu na forum co się dzieje jak pryśnięte i spierdolone pola pszenicy a tak na poważnie to mam prochloraz fenpropidynę azoksy i tebu i 1 zabieg trzeba zrobić.

IMG_20240426_155025.jpg

IMG_20240426_155017.jpg

No wystarczy się bujnąć autem i można dziesiątki plantacji z żółtymi czubkami zobaczyć. Ja dużo jeżdżę i aż serce boli. Jak ktoś chciał zbyt dobrze to teraz widać. To małolaty wchodzą w gospodarzenie chyba i jak ja kiedyś za dużo się naczytali i dają te amino srino moczniki i triazole. W tym roku coś wielu rolnikom nie pykło na starcie. Zobaczymy co będzie dalej, bo flagę też się fajnie jara

1 godzinę temu, Sola20 napisał:

Też mam podobnie ale tylko w banatusie w pozostałych czterech odmianach niema nic całe są zieloniutkie, a wszystkie zabiegi robione jednakowo myślę ze może reakcja na przymrozki fito albo atakuje DTRka

20240426_150541.jpg

20240426_150550.jpg

Ciśnie fito aż miło. Trzeba czekać, daj czas czasowi. Samo się zrobi, chyba że znowu coś jej zapodasz, jak pisałem kilka dni temu, odmiana odmianie nierówna, jedna te nasze bełty wciąga nosem, druga pierdzi i kwiczy . 

Bayer robi doświadczenia na starych odmianach a małopolska hodowla czy tam inny moloch wprowadza nowe krzyżówki i problem gotowy 

1 godzinę temu, Andpol napisał:

PR=

zostało mi niecałe 0,5l i do utylizacji trzeba go oddać:P

Ja wezmę i obiecuje że zutylizuje

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj