yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tobago    355

Ile czasu od ostatniego poranka z przymrozkiem czekacie by wjechać np z regulacją?
Tego samego dnia chyba trochę słabo.  Zwłaszcza bo kilku dniach takiego zimna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    80

polecacie na t2 DAXUR w dawce 0.8l na ha czy coś innego będzie dobrego do 120-130zl na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    16

Jeszcze teraz dzwoniłem do znajomego który ma bardzo duże gospodarstwo i podpytał swojego człowieka który mu prowadzi zboża i poradził żeby dać priaxor + tebu i później obserwować bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że będę miał już spokój do żniw i T3 nawet nie będzie trzeba robić. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
4 minuty temu, tobago napisał:

Ile czasu od ostatniego poranka z przymrozkiem czekacie by wjechać np z regulacją?
Tego samego dnia chyba trochę słabo.  Zwłaszcza bo kilku dniach takiego zimna. 

Czekać , pod koniec tygodnia bo nie dość że pomroziło to jeszcze dalej noce chłodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja79    20
17 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

Czekać , pod koniec tygodnia bo nie dość że pomroziło to jeszcze dalej noce chłodne

Trzeba zachować odstęp ok. 3-4 dni, szczególnie przy regulatorach i herbicydach, bo one najbardziej mogą zaszkodzić. Generalnie lepiej najpierw podać coś na wzmocnienie np. aminokwasy lub mikro dolistnie, a potem dopiero inne środki

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    501

Z pola widzę kominy huty cynku i ołowiu w Miasteczku Śląskim 😁  Chociaż dziś to już nie to co 30 - 40 lat temu 😉

23 godziny temu, Tomek90 napisał:

To co daje znajomy? Pewnie tytanit jak jutubery. 

Ja tez bor tak jak @miwigos

Pie.olisz w tym momencie jak gęś bez łba. Po Tobie spodziewałbym się konstruktywniejszej wypowiedzi. Miedź, mangan, ew. trochę cynku (u nas go nie brakuje), a nie bory i molibdeny... Równie dobrze można dodawać kobalt 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    16

Słuchajcie, myślicie że na fitotoksyczność po T1/R1, aminokwasy trochę pomogą? Robiłem właśnie porządki w szafie ze środkami ochrony roślin i odkopałem jeszcze dwie bańki po 5l aminokwasów AMINOPRIM. Datę ważności mają do września tego roku i tak się zastanawiam czy teraz jak od soboty się ładnie ociepli to czy nie wjechać z tym w pszenicę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
54 minuty temu, boogie7 napisał:

Z pola widzę kominy huty cynku i ołowiu w Miasteczku Śląskim 😁  Chociaż dziś to już nie to co 30 - 40 lat temu 😉

Pie.olisz w tym momencie jak gęś bez łba. Po Tobie spodziewałbym się konstruktywniejszej wypowiedzi. Miedź, mangan, ew. trochę cynku (u nas go nie brakuje), a nie bory i molibdeny... Równie dobrze można dodawać kobalt 😉

Co mam tobie wycinek z strony jakiejś wkleić? Mówię ze była tu rozmowa rok temu o borze w pszenicy. 30g boru czy 10g molibdenu kosztu nie robi znacznego. 

Sprawdza mi się to od 2 lat, trzeba byłoby przeważyc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
1 godzinę temu, boogie7 napisał:

Z pola widzę kominy huty cynku i ołowiu w Miasteczku Śląskim 😁  Chociaż dziś to już nie to co 30 - 40 lat temu 😉

Pie.olisz w tym momencie jak gęś bez łba. Po Tobie spodziewałbym się konstruktywniejszej wypowiedzi. Miedź, mangan, ew. trochę cynku (u nas go nie brakuje), a nie bory i molibdeny... Równie dobrze można dodawać kobalt 😉

Nie wszyscy mieszkaja w takim rejonie co jest mikro, u nas przemysł w okolicy nie istnieje , a rozlewnia pepsi , nie da mikro, jeszcze napisz że molibden nawet w rzepaku niepotrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    243

Czy stosował ktoś QUEEN od Cortevy jakieś spostrzeżenia  bo do tej pory nie było T1 , pszenica wygląda ładnie i za jakiś tydzień bym opyskał jako jedyny zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

mam takie pytanie pryskałem pszenice ozime od chwastów axial komplet pak juz mija prawie 4 tygodnie a chwasty sie nie zwijają , czy to podziała , czy trzeba bedzie jeszcze raz pryskać i czym tą poprawke zrobić chodzi głównie o miotłe ale i dwuliscienne by wypadało , czy jeszcze poczekac z tydzień i monitorowac i dopiero decyzja o poprawkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2150

Pryskałem axialem w dawce 1l/ha 29.03 i już od dobrego tygodnia wyczyniec leży żółty. Opisz nam jak wykonywałeś zabieg bo aż nie chce się wierzyć że ten pak nie poskutkował 

Aczkolwiek na ile kojarzę twoje wpisy z poprzednich lat to dość często masz problemy w miejscach w których nie spodziewałbym się problemu


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
Napisano (edytowany)
42 minuty temu, warchest napisał:

mam takie pytanie pryskałem pszenice ozime od chwastów axial komplet pak juz mija prawie 4 tygodnie a chwasty sie nie zwijają , czy to podziała , czy trzeba bedzie jeszcze raz pryskać i czym tą poprawke zrobić chodzi głównie o miotłe ale i dwuliscienne by wypadało , czy jeszcze poczekac z tydzień i monitorowac i dopiero decyzja o poprawkach 

pryskałeś pszenice siana w terminie czy taką późno sianą? ja u siebie pryskałem pakiem i mam wrażenie że gdzie nie gdzie jeszcze pojedynczy dwuliścienny wyskoczył. Standardowo tam gdzie brakło mi galapera na dolewkę to przytulia wgl nie odczuła tego zabiegu i będzie poprawka.

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klakier125    9
17 minut temu, Tigon napisał:

pryskałeś pszenice siana w terminie czy taką późno sianą? ja u siebie pryskałem pakiem i mam wrażenie że gdzie nie gdzie jeszcze pojedynczy dwuliścienny wyskoczył. Standardowo tam gdzie brakło mi galapera na dolewkę to przytulia wgl nie odczuła tego zabiegu i będzie poprawka.

Co dać na t2 ? Jak na t 3,pójdzie elatus era ,jak pszenica będzie się klosic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klakier125    9
10 minut temu, Tigon napisał:

na t2 elatusa daj.

Wszyscy mówią, że elatusa najlepiej dać na t3. A na t2 nie wiem...  było zimno ,ma być ciepło, duża wilgotność w glebie i zaraz będzie nagle ciepło..  więc może pojawić się maczniak prawdziwy i wiele innych chorób. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matix78    0
8 minut temu, Tigon napisał:

pryskałeś pszenice siana w terminie czy taką późno sianą? ja u siebie pryskałem pakiem i mam wrażenie że gdzie nie gdzie jeszcze pojedynczy dwuliścienny wyskoczył. Standardowo tam gdzie brakło mi galapera na dolewkę to przytulia wgl nie odczuła tego zabiegu i będzie poprawka.

Siana w terminie. U mnie w okolicy dużo rolników narzeka na chwasty. Nie pryskalem w tym roku pakiem wzialem coś innego i żałuję bo miałem co roku zboże czyste, 2 lata temu tylko przypaliłem trochę pakiem ale ogólnie nie narzekałem na paka. W okolicy jest duży problem z chwastami i ci co pryskali na jesieni i ci co na wiosnę. Dzisiaj byłem obejrzeć to widzę miotła też się zdarza i pytanko mam czy można jeszcze pakiem poprawkę zrobić? Bo chyba innego wyjścia nie ma 

Co polecacie na poprawkę na chwasty?

Do kiedy można pakiem bezpiecznie pryskac bo słyszałem o czytałem xe niektórzy to nawet przed kloszeniem pryskali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

W tamtym roku u mnie była spora susza, miałem kupione środki na t3 ale nie było jak ich użyć. Termin ważności z etykiety minął zazwyczaj koło września 2023. Przemarznięte nie są. Jak myślicie, można ich jeszcze bezpiecznie użyć?

  • Haha 1
  • Confused 1

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka może być przyczyna t1 +r1 robione. Może być przyczyną mokra roślinach podany nawóz mógł się przykleić? Dodam że nie jest tego dużo jedynie pojedyncze liście tak wyglądają góra lekki odcień czerwieni nawet 

IMG_20240424_202158.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    16

Moim zdaniem to fitotoksyczność. Mam podobnie u siebie i w tym roku wiele osób tak ma. Niestety warunki są jakie są. Ja chyba w sobotę polecę z aminokwasami bo mi zostały z zeszłego roku. Powinno się odbudować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
54 minuty temu, Tigon napisał:

pryskałeś pszenice siana w terminie czy taką późno sianą? ja u siebie pryskałem pakiem i mam wrażenie że gdzie nie gdzie jeszcze pojedynczy dwuliścienny wyskoczył. Standardowo tam gdzie brakło mi galapera na dolewkę to przytulia wgl nie odczuła tego zabiegu i będzie poprawka.

siana w terminie 

41 minut temu, Matix78 napisał:

Siana w terminie. U mnie w okolicy dużo rolników narzeka na chwasty. Nie pryskalem w tym roku pakiem wzialem coś innego i żałuję bo miałem co roku zboże czyste, 2 lata temu tylko przypaliłem trochę pakiem ale ogólnie nie narzekałem na paka. W okolicy jest duży problem z chwastami i ci co pryskali na jesieni i ci co na wiosnę. Dzisiaj byłem obejrzeć to widzę miotła też się zdarza i pytanko mam czy można jeszcze pakiem poprawkę zrobić? Bo chyba innego wyjścia nie ma 

Co polecacie na poprawkę na chwasty?

Do kiedy można pakiem bezpiecznie pryskac bo słyszałem o czytałem xe niektórzy to nawet przed kloszeniem pryskali ;)

samym axialem to mozna dluzej pryskac 

1 godzinę temu, misio3p napisał:

Pryskałem axialem w dawce 1l/ha 29.03 i już od dobrego tygodnia wyczyniec leży żółty. Opisz nam jak wykonywałeś zabieg bo aż nie chce się wierzyć że ten pak nie poskutkował 

Aczkolwiek na ile kojarzę twoje wpisy z poprzednich lat to dość często masz problemy w miejscach w których nie spodziewałbym się problemu

normalnie pryskałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    139
4 godziny temu, dariusz86 napisał:

I dodatkowo punkty które ma się zgromadzone na koncie, również można wymieniać na rabaty. 

A nie jest to tak że zwrot=punkty? Coś chyba bajki opowiadacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj