yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

U mnie też trochę przypaliło ale nie aż tak jak wyżej na zdjęciu. Chyba winny jest moddus. Ja dałem moddus + grzybowka+odżywki i troszkę mocznika. Tydzień później poszedł mocznik na N2 i koniec wjazdów. Czekanie na zniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989
14 minut temu, respecto088 napisał:

Ja 12.04 robiłem chwasty Mustangiem Forte w dawce 1l/ha. Kilka nocy ciepłych później było i powiem wam że pierwszy raz nie jestem zadowolony z efektu tego środka. Samosiewy rzepaku jakby słabo pobrało 🧐

U mnie ładnie 1l spalił rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

tez zauwazylem wieksze przypalenia w ciagu ostatnich paru sezonow, teraz max zwracam uwage na warunki, ograniczam mieszanie srodkow, na t2 bez triazola.  ale wg mnie jest cos nei tak,  obstawiam coraz gorsze nosniki nawet tych uznanych producentow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
1 godzinę temu, rotor69 napisał:

Opryskasz na chwasta - rośnie dalej.

Opryskasz na chrobaka - łazi dalej .

Opryskasz na grzyba - pali pszenice.

WTF?

Pryszczec nie umiesz. 

8 minut temu, masa24 napisał:

tez zauwazylem wieksze przypalenia w ciagu ostatnich paru sezonow, teraz max zwracam uwage na warunki, ograniczam mieszanie srodkow, na t2 bez triazola.  ale wg mnie jest cos nei tak,  obstawiam coraz gorsze nosniki nawet tych uznanych producentow

Na flage jak prysniesz to przymrozków nie będzie, a zabieg robie rano albo w nocy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Na T2 po niedzieli pójdzie ascra , modus , siarczan mg, cynk, molibden i bor , mam nadzieje że będzie OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    138
3 godziny temu, Siedzacybyk napisał:

Po protiokonazolu tak sie mi nie zrobiło, ale po tebukonazolu juz tak.

A wyobraź sobie, co taki tebukonazol zrobi na T3?

23 minuty temu, miwigos napisał:

Na T2 po niedzieli pójdzie ascra , modus , siarczan mg, cynk, molibden i bor , mam nadzieje że będzie OK

Daj znać, czy nie spali liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    330
rotor69 napisał:

Opryskasz na chwasta - rośnie dalej.

Opryskasz na chrobaka - łazi dalej .

Opryskasz na grzyba - pali pszenice.

WTF?

Jak ma być dobrze jak kupilem 1l Randap oryginalny i rozlałem to po 0.5l na 2x 15l wody do opryskiwacza ręcznego żeby popryskac trawę i chwasty w kolo budynków dokładnie 10 dni temu. Dopiero dziś widać że środek pokrzywy zaczyna zolknac, trawa jak była zielo tak dalej jest, ostrożeń to nawet nie odczuł. Mam nadzieję że jak przyjdzie ciepło to zacznie to działać bo na razie to efekt mizerny. Dodam że co roju robię taka sama mieszankę i zawsze paliło wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25694

Co się dziwisz. Glifo w tej temperaturze to po 3 tyg efekt na trawie. Ostrożenia pewno nie zwalczy, pokrzywa odbije. Tu trzeba stosować mieszaniny 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    138
18 minut temu, miwigos napisał:

A co według Ciebue uszkodzi ?

Nie wiem o jakim mikro mówisz, przy T1 u mnie by przypaliło (siarczany).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1290
20 minut temu, Piffpaff napisał:

Jak ma być dobrze jak kupilem 1l Randap oryginalny i rozlałem to po 0.5l na 2x 15l wody do opryskiwacza ręcznego żeby popryskac trawę i chwasty w kolo budynków dokładnie 10 dni temu. Dopiero dziś widać że środek pokrzywy zaczyna zolknac, trawa jak była zielo tak dalej jest, ostrożeń to nawet nie odczuł. Mam nadzieję że jak przyjdzie ciepło to zacznie to działać bo na razie to efekt mizerny. Dodam że co roju robię taka sama mieszankę i zawsze paliło wszystko

Ile g/l tego glifosatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
Napisano (edytowany)
2 minuty temu, metrax12 napisał:

Nie wiem o jakim mikro mówisz, przy T1 u mnie by przypaliło (siarczany).

Chelat cynku, w zeszłym roku nie przypaliło

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    157
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Na T2 po niedzieli pójdzie ascra , modus , siarczan mg, cynk, molibden i bor , mam nadzieje że będzie OK

masz juz flage że jedziesz T2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    87
29 minut temu, Agrest napisał:

Co się dziwisz. Glifo w tej temperaturze to po 3 tyg efekt na trawie. Ostrożenia pewno nie zwalczy, pokrzywa odbije. Tu trzeba stosować mieszaniny 

Dokładnie, w lato trzeba tydzień czasu żeby zaczęło żółknąć a gdzie teraz jak takie temperatury ostatnio. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

jeszcze nie , ale będzie 27 dni po  T1 , , pójdzie jescze T3, jak dam na flagpwy , to po dwóch tyg. pójdzie T3, lepiej niech będa odetępy po około 4 tyg.  , żeby była ciągłość działnia środków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
6 minut temu, miwigos napisał:

jeszcze nie , ale będzie 27 dni po  T1 , , pójdzie jescze T3, jak dam na flagpwy , to po dwóch tyg. pójdzie T3, lepiej niech będa odetępy po około 4 tyg.  , żeby była ciągłość działnia środków

U mnie te ostatnie liście to podflagowe . Przeważnie po 3 równe  źdźbła , T2 pewnie będę myślał za 7-10 dni 

20240422_162958.jpg

20240422_162731.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

U mnie podobnie jak pogoda sie sprawdzi to od pszyszłego wtorku, najpierw trzeba rzepak opryskać , buraki i zasiać kuku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Na T2 po niedzieli pójdzie ascra , modus , siarczan mg, cynk, molibden i bor , mam nadzieje że będzie OK

U mnie Findus jeszzce do filca nie sięga nawet. Wyhamowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Na T2 po niedzieli pójdzie ascra , modus , siarczan mg, cynk, molibden i bor , mam nadzieje że będzie OK

w jakiej dawce ascra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Panowie chce rozsiac mocznik z rana na pszenicę, ale jak wiadomo mokre liście od rosy, może przypalić? Czy to tylko w przypadku saletry? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Wy staracie sie gospodarzyć dobrze i dokładnie i wam środki nie działają a u mnie gospodarze przez duże G jeszcze nawet nie myślą o chwastach w pszenicy, pryskają dopiero jak chwast dusi zboże, środkiem jaki wepchnie im sprzedawca najlepiej żeby był w miare tani i u takich o dziwo później czysto. No chyba że ten chwast sam zdycha bo pole tak wyjałowione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk_nh    39

Na dwóch działkach nie zrobiłem jeszcze t1. Ale pszenica jest ładna. Zbyt wielu chorób nie widać. Faza ok 2 kolanka na tą chwilę. Czy za ok 5-6  dni (bo tak warunki pozwalają) nie będzie za późno na  UNIX  w dawce 0.6 z fenpropidyną. ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1297

Ja mam dwa siewniki dosiane zbożem od sąsiada, jakaś swoja odmiana, nie wiem jaka, bo mi zbrakło i podrzucił na pole swoje żeby się nie kręcić. Te dwa siewniki mają żółte końcówki i widać jak od linijki przypalenie. Euforia zdrowa i bez fito. Niestety tam było R1 z T1 łączone, unix prochlor i fenpro i to dosiewane odczuło. 

Więc nie tylko warunki, ale odmiana ma znaczenie. U jednego nic się nie dzieje, u innego coś podpali, taka jest prawda. 

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3624

Ale co miało odczuć? Żeby ta zupa była naprawdę rakotwórcza brakuje triazola. W pełnym słońcu musiałeś psikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj