yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

STIG13    907
Napisano (edytowany)
7 godzin temu, małoroly2018 napisał:

o kur... toż to w maju żniwa do września drugi pokos zrobisz😄

lubelskie strzela w źdźbło.

 w mojej jest już liść podflagowy LZA

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Jak mnie ta pogoda w tym roku wkur... to szok najpierw mokro że nie szło wjechać teraz zimno i nie ma jak zabiegów zrobic ja w pszenicy to tylko nawozy podałem ani t1 ani r1 nie zrobione. A do27 wogole pogody nie zapowiadają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1318
9 godzin temu, mysza103 napisał:

Ta woda tylko u małorolnych stoi  , że nie wjechali z azotem ? 

Rozumiem że chcesz zdjęcie?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1318
9 godzin temu, boogie7 napisał:

W tym roku to .uj będzie z tej odmiany, nie plon.

jest koło  10-11 pięterek , czyli 10-11t walić będzie ... jak to tu przewidują

  • Haha 2

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
42 minuty temu, GABBER85 napisał:

Rozumiem że chcesz zdjęcie?

Nie chcę zdjęć,  tylko czemu woda stoi u małorolnych,  a u większych już tej wody nie ma ? Chyba że 100% gospodarstw to małorolnych,  to ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112
9 godzin temu, Navara1988 napisał:

Zdjęcia z dzisiaj opolskie pszenica Avenue 

20240416_184954.jpg

20240416_185055.jpg

co to za choroba -dobrze widać na pierwszym zdjeciu. U mnie właśnie tak to wyglada tylko sporo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3617
9 godzin temu, Navara1988 napisał:

Zdjęcia z dzisiaj opolskie pszenica Avenue 

20240416_184954.jpg

20240416_185055.jpg

Smaruj bizona 

2 godziny temu, Zodiax napisał:

Cześć czy rozwiązani

Azoksystrobina 250g + protiokonazol 150 g 

Jest bezpieczny i nie przypali pszenicy ? I czy to nie za słabe rozwiązanie ? 

 

Cześć. 

Azoksy wystarczy 125g, a czy przypali to zależy czy będziesz pryskał w pełnym słońcu 

11 godzin temu, Cinekspeed napisał:

Co proponujecie na T2 w takim przypadku na pierwszy poszedł wirtuoz na połowę pola i turbo pak na drugą połowę pola 

IMG20240417173714.jpg

Taki przypadek to przy T1 się załatwia a nie przy flagowym liściu, krótko mówiąc musztarda po obiedzie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1318
36 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

Smaruj bizona 

w maju dożynki? tego jeszcze nie grali 😆


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1318

nie wiem u kogo jeszcze stoi, dlatego pisze tylko co wiem


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    955
1 godzinę temu, tobago napisał:

Robicie opryski jak teraz takie chłody? 

Ja nie ale widziałem co jeden pszenicę psiukał a dwóch doglebówki chyba w fasoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4071
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

To że woda stoi to mnie nie dziwi , dziwi mnie tylko to że ta woda stoi tylko u małorolnych , 

Stoi tam gdzie jest podeszwa płużna , Gryn zawsze mówi że u niego po strip-tilu woda nie stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1295
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, rocco0987 napisał:

co to za choroba -dobrze widać na pierwszym zdjeciu. U mnie właśnie tak to wyglada tylko sporo więcej.

To nie musi być choroba, takie jaśniejsze plamki widzę od lat na liściach niektórych odmian. Kiedyś myślałem,  że to DTR,  bo raz z tych jaśniejszych plamek zrobiły się żółte plamki,,  ale potem już nigdy tego nie zauważyłem, mimo że same jaśniejsze widuje. Fakt że na zdjęciu jest tego sporo i możliwe że żółte, słabo widać. Być może T2 hamował u mnie rozwój grzyba, tu może postępuje, po prostu obserwuj tak jak ja. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Tak jasniejsze plamki prawie co sezon mam też u siebie i juz do nich przywykłem jednak to wyglada inaczej. U mnie widać że troche żółkną i tak mi sie wydaje że to może być właśnie DTR. Z tego co pamietam to DTR we wczesnych fazach dało się wyleczyć, tylko ta pogoda daje w dupe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    327

Panowie w czym tkwi różnica że azoksy Tezer 1l kosztuje 63zl brutto a z syngenty Amistar prawie 120zl? formulacja ta sama, czyżby chodziło tylko o markę? Czy rzeczywiście jest różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1384

O te słynne nośniki, no i trochę o markę wiadomo, ja tam kupiłem azoksar po 55 chyba 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499

15 lat temu 1l. Amistaru kosztował 250 zł, jak nie było zamienników. Yebane globalne korporacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    62
4 godziny temu, Wicherek napisał:

Stoi tam gdzie jest podeszwa płużna , Gryn zawsze mówi że u niego po strip-tilu woda nie stoi

On mówi to co chcesz usłyszeć , 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907

Jak jest zlewnia to i po ST stanie, przerabiane. Fakt że na reszcie pola całkiem inaczej wsiąka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
Napisano (edytowany)
18 godzin temu, rocco0987 napisał:

Zaglądał ktoś siejący AVENUE do niej? U mnie wyszedł liść flagowy ale wszystkie listki łącznie z flagówką bardzo mocno porażone jakimś grzybem. Inne pszenice normalne. Myśałem że może oprysk nie podziałał za dobrze bo pryskałem ją bardzo wcześnie jak było dość zimno ale nia jednej działce mam pół pola inną odmiane a pryskane razem i ta druga zdrowa a AVENUE wygląda okropnie. Jeszcze te temperatury na jakikolwiek zabieg niesprzyjające.

trzy tygodnie temu przypaliłem liście środkami na t1/r1, od tego czasu rozwinęły się dwa kolejne liście, przez co pszenica wygląda ok. W niedzielę było ok, nic nie zauważyłem.

Edytowano przez misio3p

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    137
3 godziny temu, Piffpaff napisał:

Panowie w czym tkwi różnica że azoksy Tezer 1l kosztuje 63zl brutto a z syngenty Amistar prawie 120zl? formulacja ta sama, czyżby chodziło tylko o markę? Czy rzeczywiście jest różnica?

To nie są dokładnie te same środki. Nie zmienia faktu, że cenę sobie sam koncern ustalił. Oczywiście, jak różnica w cenie jest na poziomie 5-10 no może nawet 20 % ale są zauważalne róźnice na +, można wtedy dopłacić. Tutaj nie ma żadnego sensu. Jak już, można poszukać w lepszej cenie Zakeo, to jest chyba to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    44
Napisano (edytowany)

Jakbyś poświęcił czas i pieniądze na wynalezienie czegoś też byś nie chciał żeby jakiś chińczyk sprzedawał to za ułamek ceny. Po to zastrzega się patenty, wzory przemysłowe itd.  

A te "yebane koncerny" dbają żebyś miał co zebrać. Niektórzy to by całe życie tym samym pryskali, tylko potem zielsko na polu "bo chemia podrabiana". 

 

Po strip-tillu też woda stoi na sąsiednim gospodarstwie. Kilka lat było suchych, a teraz wychodzi. Pod warstwą próchniczą zbity ił, głębosze w tym roku znowu się pokażą na polach. 

Edytowano przez ziomal_one
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj