yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Troker1979    569

u mnie to padło po mieszance huzar plus granstar ultra ale nie wiem który z tych dwóch to załatwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klakier125    4
1 godzinę temu, Zapracowany napisał:

To jedź siarczanem magnezu za tysiąc tona a nie wynalazkiem za 15 tysi

Panowie a co dajecie na zwiększenie białka w przenicy ozimej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smo_larz    0

U mnie na dwóch działkach po mustangu 195 chociaż jest w średnio wrażliwych a na dwóch się ostało. 

Granstar ma go we wrażliwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
Napisano (edytowany)

Raczej pszenica już w 3 kolanku ,na mustang za póżno

Edytowano przez miwigos
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    470
Napisano (edytowany)

LG Keramik 

38D651B3-C3E1-4F3C-AFA3-1CD71AC890ED.jpeg Jak to jest z opryskami pszenicy i zbóż ? Można pryskać w dzień czy nie ?? Bo są ludzie którym według nich teraz zbóż nie powinno się pryskać w dzień tylko wieczorem po oblocie pszczół .

Edytowano przez SawekBraczyk
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76

Ogólnie jeśli na preparacie masz że nie dotyczy pszczół to można ją na fungi azoksar mam w etykiecie że po oblocie pszczół i się stosuje. pilnować żebyś nie miał kwitnących chwastów miodo i pyłkodajnych na opryskiwanym i tam gdzie może zaciągnąć oprysk kwitnące miedzę rzepak sąsiadujący.sam mam pszczoły i jeśli na trasie przelotu nad pryskanym złapie zapach oprysku to zabiją ją na wlotku lub nie wpuszczą do ula. to dobra praktyka ale prawnie możesz pryskać w dzień byle nie insektycydami chyba że mospilanem ale ja i tak zawsze czekam do wieczora do zachodu słońca chodź czasem latają dużej ale musi być ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Panowie, proszę o poradę jak poprawic zawartość białka w pszenicy. Mam odmiany z grupy B które ciężko łapie parametry jeżeli chodzi o białko ale np od dwóch lat nie schodzę średnio z 8 t zha. W tamtym roku białko między 11.8 a 12.8 zawsze robię n3 choć w tamtym roku saletra 100kg i później mimo 1 deszczu było sucho. W tym roku poszło już 138N w dwóch dawkach i myślę dać 100kg mocznika gdzieś końcem kwietnia, pszenica myślę liść flagowy rzuci za dwa tyg. Myślę razem z T2 dać jakieś mikro bądź aminokwasy? I później po kwitnieniu pszenicy opryskać mocznikiem z siarczanem. Ktos coś doradzi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    106
58 minut temu, Grab12 napisał:

Ogólnie jeśli na preparacie masz że nie dotyczy pszczół to można ją na fungi azoksar mam w etykiecie że po oblocie pszczół i się stosuje. pilnować żebyś nie miał kwitnących chwastów miodo i pyłkodajnych na opryskiwanym i tam gdzie może zaciągnąć oprysk kwitnące miedzę rzepak sąsiadujący.sam mam pszczoły i jeśli na trasie przelotu nad pryskanym złapie zapach oprysku to zabiją ją na wlotku lub nie wpuszczą do ula. to dobra praktyka ale prawnie możesz pryskać w dzień byle nie insektycydami chyba że mospilanem ale ja i tak zawsze czekam do wieczora do zachodu słońca chodź czasem latają dużej ale musi być ciepło.

Bzdury

49 minut temu, roni9411 napisał:

Panowie, proszę o poradę jak poprawic zawartość białka w pszenicy. Mam odmiany z grupy B które ciężko łapie parametry jeżeli chodzi o białko ale np od dwóch lat nie schodzę średnio z 8 t zha. W tamtym roku białko między 11.8 a 12.8 zawsze robię n3 choć w tamtym roku saletra 100kg i później mimo 1 deszczu było sucho. W tym roku poszło już 138N w dwóch dawkach i myślę dać 100kg mocznika gdzieś końcem kwietnia, pszenica myślę liść flagowy rzuci za dwa tyg. Myślę razem z T2 dać jakieś mikro bądź aminokwasy? I później po kwitnieniu pszenicy opryskać mocznikiem z siarczanem. Ktos coś doradzi? 

Mocznik na N3 to już. A swoją drogą tylko 138N a na N3 aż 46?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2266
54 minuty temu, roni9411 napisał:

Panowie, proszę o poradę jak poprawic zawartość białka w pszenicy. Mam odmiany z grupy B które ciężko łapie parametry jeżeli chodzi o białko ale np od dwóch lat nie schodzę średnio z 8 t zha. W tamtym roku białko między 11.8 a 12.8 zawsze robię n3 choć w tamtym roku saletra 100kg i później mimo 1 deszczu było sucho. W tym roku poszło już 138N w dwóch dawkach i myślę dać 100kg mocznika gdzieś końcem kwietnia, pszenica myślę liść flagowy rzuci za dwa tyg. Myślę razem z T2 dać jakieś mikro bądź aminokwasy? I później po kwitnieniu pszenicy opryskać mocznikiem z siarczanem. Ktos coś doradzi? 

Zmienić odmianę na A. 

Ja nie robię N3 i białko ponad 14 nie raz. 

1 godzinę temu, Grab12 napisał:

Ogólnie jeśli na preparacie masz że nie dotyczy pszczół to można ją na fungi azoksar mam w etykiecie że po oblocie pszczół i się stosuje. pilnować żebyś nie miał kwitnących chwastów miodo i pyłkodajnych na opryskiwanym i tam gdzie może zaciągnąć oprysk kwitnące miedzę rzepak sąsiadujący.sam mam pszczoły i jeśli na trasie przelotu nad pryskanym złapie zapach oprysku to zabiją ją na wlotku lub nie wpuszczą do ula. to dobra praktyka ale prawnie możesz pryskać w dzień byle nie insektycydami chyba że mospilanem ale ja i tak zawsze czekam do wieczora do zachodu słońca chodź czasem latają dużej ale musi być ciepło.

Prawie to może insektycydem w dzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76
Napisano (edytowany)
28 minut temu, Zapracowany napisał:

Bzdury

 

Jeśli pisze bzdury to mnie uświadom może się mylę jeśli mi wytłumaczysz gdzie.

20 minut temu, Tomek90 napisał:

 

Prawie to może insektycydem w dzień. 

Mospilan był badany na szkodliwość pszczole miodnej ale są inne zapylacze trzmiele itd. dlatego zaleca się po oblocie a to nie jest sztywny termin. Okres prewencji prawie zawsze obowiązuje i ludzi i zwierzęta czasem pisze nie dotyczy bo prawidłowo zastosowany lub niskoszkodliwy

Edytowano przez Grab12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    373
Dnia 15.04.2024 o 19:38, 12Pafnucy napisał:

Mietła

Czy na 100% to jest miotła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30
20 minut temu, Tomek90 napisał:

Zmienić odmianę na A. 

Ja nie robię N3 i białko ponad 14 nie raz. 

Prawie to może insektycydem w dzień. 

Miałem kiedyś A plon niższy 500-1000 średnio. Więc uważam że lepiej zadbać dobrze o te odmiany co mam żeby załapały minimum to 12.5bialka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    137
6 godzin temu, Troker1979 napisał:

u mnie to padło po mieszance huzar plus granstar ultra ale nie wiem który z tych dwóch to załatwił.

Chyba po częsci jeden i drugi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2266

Nie mowie ze nie jest szkodliwe, ale termin zabiegu kazdy ustala tak aby nie było pszczół, może to być godzina 17, 18 czy 20. Ja robiłem o 9 rano na kwiat rzepaku w dzień i co? I nic było pochmurno i dosyć zimno praktycznie pszczół nie było na lotkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    137
2 godziny temu, KULAWA_KOZA napisał:

Mustang Forte

W tej cenie lepiej już dać Tribenuron + fluroksypyr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1313
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Bo niektórym klapi sie poprzestwiały

Jak byś miał pszczelarzy za płotem to też by ci się klapki przestawiły.Nawet nie wiesz co piszesz.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    137

Na przetacznika dałbym i tak sam tribenuron, bo najlepiej go zwalczać na jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    470

Ja mam pszczelarzy po sąsiedzku i wszyscy normalnie w dzień pryskają zboża . Jedynie rzepak w nocy . Wszystko jest ok , nikt nic nie wytruł . Ani nikt nie czepia się drugiego . 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozzy321    5

Najgorsze to są te miastowe co się posprowadzaly na wies i naczytali się że po 19 można pryskac. Szkoda gadać nawet z odżywką jak jadę to nie przetłumaczysz po 19 bo tak we wiadomościach mowia 😅

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj