yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

dariusz86    16
Napisano (edytowany)

Ja jeszcze trochę posiedziałem, poczytałem i chyba jednak zdecyduję się na skracanie tej euforii za pomocą medaxu max w dawca 0.5kg/ha (tyle mniej więcej wyjdzie, dokładnie jak to przeliczyłem to wychodzi mi 0.56kg/ha). Czy to dobra decyzja czy zła, czas pokaże. 

Edytowano przez dariusz86
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magtom36    5
2 godziny temu, dariusz86 napisał:

To jeszcze proponuję zrobić badanie magnezu. Jeżeli tego masz mało to ta roślina tego czym ją dokarmiasz praktycznie nie wykorzystuje. 

Magnezu też duża zasobnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1318
22 minuty temu, dariusz86 napisał:

chyba jednak zdecyduję się na skracanie tej euforii za pomocą medaxu max w dawca 0.5kg/ha

bez ccc?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
1 godzinę temu, dariusz86 napisał:

Ja jeszcze trochę posiedziałem, poczytałem i chyba jednak zdecyduję się na skracanie tej euforii za pomocą medaxu max w dawca 0.5kg/ha (tyle mniej więcej wyjdzie, dokładnie jak to przeliczyłem to wychodzi mi 0.56kg/ha). Czy to dobra decyzja czy zła, czas pokaże. 

Ja w ubiegłym roku na euforii dalem 1l ccc i 0.5 kg medaxu i była bardzo niska ale bez wpływu na plon. Generalnie u większości jest wilgoć więc ryzyko stosowania ccc jest małe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    16

No po zeszłym roku mam pewne obawy. Od kwietnia do czerwca praktycznie nie spadła kropla deszczu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2270

Jak będziesz miał susze to po medaxie też odbije się na plonie, nie musi byc wcale ccc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

ja daje 0.3 modusa, jedynie do wyrownania lanu. pszenice niskie,po co az tak bardzo ingerowac w rosline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    16

Ja się po prostu boję na swoich glebach ingerować w korzeń. Tylko o to mi chodzi, o nic więcej. W zeszłym roku schło mi totalnie wszystko. Widać wyraźnie było po ziemniakach. 2 lata temu średni plon z hektara ok 50t. W zeszłym roku nawet 20t nie zebrałem. Właśnie przez suszę. Nie wiem czy ten rok będzie podobny czy nie ale wolę dmuchać na zimne i myśleć już kilka miesięcy do przodu niż później żałować. Nie siałem jej jakoś gęsto bo dawka to 160kg/ha. Jeszcze zobaczę jak się będzie dalej krzewić. W tym momencie na większości roślin mam po 3 - 4 rozkrzewienia także nie jest to jakaś super gęsto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

u mnie tak 4 zdzbla sa, ale jeszcze nie zaczela jakos super rosnac. sialem ok 160 kg/ha, nie jest jakos bardzo gesta. u nas w zeszlym roku susza byla okropna. praktycznie nie padalo.pszenica sie jeszcze pochorowala, 6 t zebralem . tak zle nigdy nie mialem. na dzien obecny, zastanawiam sie czy umiem ja uprawiać ☹️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    16
2 minuty temu, Siedzacybyk napisał:

u mnie tak 4 zdzbla sa, ale jeszcze nie zaczela jakos super rosnac. sialem ok 160 kg/ha, nie jest jakos bardzo gesta. u nas w zeszlym roku susza byla okropna. praktycznie nie padalo.pszenica sie jeszcze pochorowala, 6 t zebralem . tak zle nigdy nie mialem. na dzien obecny, zastanawiam sie czy umiem ja uprawiać ☹️

A myślisz że u mnie było co innego? Też sahara. Dlatego szukam bezpiecznego rozwiązania bo trochę w tą plantację zainwestowałem i muszę zebrać minimum 5t żeby w ogóle wyjść na zero. Wszystko to co poniżej 5t to będę w plecy. A wiadomo, przydało by się też trochę zarobić. Aczkolwiek uprawa zbóż nie jest moim głównym dochodem i traktuję ją bardziej jako międzyplon co nie znaczy że mam do tego dokładać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

5 ton przy cenie u mojego skupujacego, to musze miec konsumpcje. przy paszowej 6 t ,bedzie na 0. zawsze dodaje modusa, 0.3 zazwyczaj,mam wtedy wyrownany lan. nie lubie takiej pszenicy, gdzie kazdy klos na innej wysokosci. expertem nie jestem, ale jak nie bedzie wody, to choćbym spal na polu, nic jej nie pomoge.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    16
7 godzin temu, Siedzacybyk napisał:

5 ton przy cenie u mojego skupujacego, to musze miec konsumpcje. przy paszowej 6 t ,bedzie na 0. zawsze dodaje modusa, 0.3 zazwyczaj,mam wtedy wyrownany lan. nie lubie takiej pszenicy, gdzie kazdy klos na innej wysokosci. expertem nie jestem, ale jak nie bedzie wody, to choćbym spal na polu, nic jej nie pomoge.

A tak, przepraszam, pisząc o 5t mówiłem rzecz jasna o konsumpcji, nie o paszówce. Dlatego walczę o parametry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    137
11 godzin temu, Tomek90 napisał:

Jak będziesz miał susze to po medaxie też odbije się na plonie, nie musi byc wcale ccc. 

Ale Medax wydłuża system korzeniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

praktycznie w uprawie, rzadko cos zmieniam. odmiany mam czesto te same, ale na skupie to loteria. raz ki nie przeszla, bo opadanie miala 77, a przyjmowali od 78. raz mialem wysoko bialko i opadanie, to wyrownanie im sie nie podobalo. jest duzo parametrow, jeden spadnie przy suszy, inny jak bedzie padalo, a jeszcze inny jak bedzie mocne slonce. mam przeczucie,ze robia to tylko by nie zaplacic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    72

Były doświadczenia i w wypadku suszy kontrola bez antywylegacza sypała lepiej niż z. Były wszystkie substancje. W razie suszy każdy antywylegacza obniża plon. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858
5 minut temu, Siedzacybyk napisał:

praktycznie w uprawie, rzadko cos zmieniam. odmiany mam czesto te same, ale na skupie to loteria. raz ki nie przeszla, bo opadanie miala 77, a przyjmowali od 78. raz mialem wysoko bialko i opadanie, to wyrownanie im sie nie podobalo. jest duzo parametrow, jeden spadnie przy suszy, inny jak bedzie padalo, a jeszcze inny jak bedzie mocne slonce. mam przeczucie,ze robia to tylko by nie zaplacic.

Chyba ci chodziło o gęstość bo opadanie 78 to syf. Choć w zeszłym roku były po 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1295
13 godzin temu, Wpaw napisał:

Panowie to jest septorioza?, pojawiło się na górce, po pszenica po pszenicy, byla gorczyca na poplon i obornik 

IMG20240331155111.jpg

IMG20240331154159.jpg

Powiększałem to zdjęcie kilka razy i nie widzę czarnych kropek charakterystycznych dla septoriozy. Raczej to nie to. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej, czy ta mieszanka ma sens : cyprodynil z Unixu = 450g + cyflufenamid =5g na mączniaka + tebukonazol = 150g ? nie pogryzie sie z mikro i Medaxem 0,4kg ? Koszt samej grzybówki 188 zł. pszenica po pszenicy jarej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

robilem identycznie, dopiero w tym roku zmienilem na protiokonazol. na t2 protio mi sie nie sprawdza, dlatego pojdzie tebu + priaxor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    16
33 minuty temu, ravoj napisał:

Powiększałem to zdjęcie kilka razy i nie widzę czarnych kropek charakterystycznych dla septoriozy. Raczej to nie to. 

To jak myślisz co to może być? UJ wie. Pole w bdb kulturze. Wysoki plon w tamtym roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    474

Tebu + coś tam , na T3 zostawiam . A t2 Pioli + Protio na jednej części na drugiej Pioli + Difenokonazol , bo tam już poszedł Protio w t1 to żeby nie dublować substancji . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hombre    1

Panowie po jakim czasie można zastosować druga dawkę saletry po axialu komplet? Nie udało mi się zrobić oprysku jesiennego że względu na warunki pogodowe i i chwasty są dość rozwinięte 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1828

Jakie stężenie majonezu we krwi? Oprysk a druga dawka nie ma nic wspólnego jechać sypać 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907
6 minut temu, Hombre napisał:

Panowie po jakim czasie można zastosować druga dawkę saletry po axialu komplet? Nie udało mi się zrobić oprysku jesiennego że względu na warunki pogodowe i i chwasty są dość rozwinięte 

Co rok to samo.. Tak żeby się dwa traktory na polu nie rąbnęły

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj