yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

rolnikos25    14

A co waszym zdaniem będzie lepsze Priaxor czy Eletus? Oba solo bądź w mieszaninach z tebu? Który ma przewagę i dlaczego?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

w zeszlym roku zostala mi sie azoksy i protiokonazol. zawsze dawalem proaxor+tebu, albo sam priaxor. bycmoze to wina suszy, a moze czegos jeszcze, ale fenomen mi sie strasznie pochorowal. zdzbla cieniutkie, czarne, wydajnosc denna. nie znam sie na tym, ale cos wyszlo nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Ja mam priaxora w cenie 172 netto za litr, w tamtym roku miałęm za 152, spora różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
19 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

Druga strona medalu to trzeba jeszcze mieć świadomość jaką robotę robi 1L Priaxora 💪

BASF musi mieć bardzo dobre nośniki, zawsze jak pryskam priaxorem zboże albo caryxem rzepak to pięknie widać różnice miedzy roślinami przed zabiegiem a roślinami po zabiegu.

 

Który z producentów azoksystrobiny ma najlepsze nośniki?


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

ja z priaxora jestem bardzo zadowolony ale nie w tej cenie pszenicy, kusi azoksy i tebu ewentualnie protio bo to polowa kasy! ale czas pokaże jaka będzie pogoda bo jak mokry rok to zacisnę żeby i kupię priaxor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539
4 minuty temu, misio3p napisał:

BASF musi mieć bardzo dobre nośniki, zawsze jak pryskam priaxorem zboże albo caryxem rzepak to pięknie widać różnice miedzy roślinami przed zabiegiem a roślinami po zabiegu.

 

Który z producentów azoksystrobiny ma najlepsze nośniki?

Amistar/Zakeo

ale trochę mnie to zastanawia, bo wszyscy narzekają że zboża tanie a tutaj pytają i wybierają te z najlepszymi nośnikami :D 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499
8 godzin temu, tommy66692 napisał:

U mnie regulacje pewnie dopiero koło czwartku pójdą na wszystko już, jakby nie było wiatru to do weekendu trzeba się przyspawać do opryskiwacza

Co wy wszyscy z tym wiatrem ? 😎

Poleposition od Adamy, to produkt Globachem'u 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
XTRO napisał:

4 minuty temu, misio3p napisał:

BASF musi mieć bardzo dobre nośniki, zawsze jak pryskam priaxorem zboże albo caryxem rzepak to pięknie widać różnice miedzy roślinami przed zabiegiem a roślinami po zabiegu.

 

Który z producentów azoksystrobiny ma najlepsze nośniki?

Amistar/Zakeo

ale trochę mnie to zastanawia, bo wszyscy narzekają że zboża tanie a tutaj pytają i wybierają te z najlepszymi nośnikami :D 

Jak będzie spoko rok bez dużej presji grzyba to azoksy I tebu wystarczy w zupełności, gorzej jak Maj będzie mokry i ciepły to wtedy trzeba będzie sięgać po coś lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439

Panowie  czy na pierwsze kolanko w jęczmieniu ozimym mogę dać 0,3  medaxa +1l ccc czy  tylko sam medax w większej dawce 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
33 minuty temu, Siedzacybyk napisał:

w zeszlym roku zostala mi sie azoksy i protiokonazol. zawsze dawalem proaxor+tebu, albo sam priaxor. bycmoze to wina suszy, a moze czegos jeszcze, ale fenomen mi sie strasznie pochorowal. zdzbla cieniutkie, czarne, wydajnosc denna. nie znam sie na tym, ale cos wyszlo nie tak.

po priaxorze ci sie pochorowalo czy po protio z azoksy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

w zeszlym roku robilem protio+azoksy ( cos z invigo ). tylko zaznaczam,ogly byc inne czynniki, bo ona juz od zimy jakas taka slaba byla. na t1 poszedl prochloraz+tebu+cyflux. nie jestem jednak w stanie znaleźć bledu, za malo sie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    465
Napisano (edytowany)

Nie gadaj . Ja tam tez nie raz a w tym roku tez mam Invigo . Jakieś strasznie złe nie są te środki . Jak bo zawsze mieszam markowe środki z mniej markowymi i jest ok . Strikte z jednej firmy nie .

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ervyn    20

Invigo omijać z daleka. Od kilku lat nie stosuje nic z tej dziadowskiej firmy

Nie ma chyba już niższej półki niż invigo 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

U mnie tez są często przypalenia a nie stosuje innvigo , bodajże alfa z forum jakieś obserwacje prowadzi na Ren temat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

jeśli chodzi o przypalenia to też ilość cieczy robiczej ma znaczenie, 3 lata temu dawałem 200l/ha I miałem przypalenia od tamtej pory stosuje 250-270l i przypaleń brak. Oczywiście przypalenia to szeroki temat ale ilość wody na ha też ma znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Ja 160l/ha potrafię i bez przypleń to jakie to ma znaczenie? 

16 minut temu, masa24 napisał:

U mnie tez są często przypalenia a nie stosuje innvigo , bodajże alfa z forum jakieś obserwacje prowadzi na Ren temat 

Bardziej o efekt działania niz przypalenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
11 godzin temu, rolnikos25 napisał:

A co waszym zdaniem będzie lepsze Priaxor czy Eletus? Oba solo bądź w mieszaninach z tebu? Który ma przewagę i dlaczego?

 

Elatus era jest lepszy. Oczywiście Priaxor to też dobry środek, ale Elatusa można porównać do Ascry. Elatus ma jedną z najbardziej nowoczesnych substancji - solatenol i działa dużo lepiej od Priaxora na DTR. Solatenol to też absolutny top na rdze, chociaż tutaj azoksy czy inne strobi też dobrze zabezpiecza. Dla mnie wyróżnikiem działania Elatusa jest jego skuteczność na DTR. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
9 godzin temu, Piffpaff napisał:

jeśli chodzi o przypalenia to też ilość cieczy robiczej ma znaczenie, 3 lata temu dawałem 200l/ha I miałem przypalenia od tamtej pory stosuje 250-270l i przypaleń brak. Oczywiście przypalenia to szeroki temat ale ilość wody na ha też ma znaczenie

270 litrów to duża przesada, u mnie zawsze 200l i to mi się wydaje dużo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
13 godzin temu, Piffpaff napisał:

Panowie t1 już kupione i czeka na odpowiedni moment więc czas zastanowić się nad t2 wiem że zaraz posypią się komentarze że za wcześniej ale chce w glowie przygotować się wcześniej. A więc ostatnie 2 lata stosowałem priaxor 0.9+ tebu 0.5 i było super ale drogo więc zastanawiam się nad opcja 150g azoksy i 150g tebu to już znaczący zjazd cenowy w porównaniu do priaxora. A może 125g protio i 125g azoksy? stosowal ktoś takie mieszanki w pszenicy po pszenicy?

Powiem tak, ja nie wyobrażam sobie T2 bez priotio.  Teraz jak staniał, to uważam, że powinna to być baza do tanich kombinacji. Tylko 150g priotio I 125g azoksy i powinno być ok. Ale trzeba pamiętać, że dlugosc ochrony będzie krótsza niż z prioxorem czy innym sdhi. Tebu trzymałbym w odwodzie i jakby puściło rdze to tym bym pojechał t3 przy okazji czyszcząc rdze (jeżeli się pojawi). 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerard123    1

Panowie co będzie kosa na T1?Duet na start załatwi sprawę w zwiększonych dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Ma być w końcu ciepło chyba zrobię tak jak w tamtym roku:

T1  protio + fen

T2 azoksy i ponownie protio... bo nie wiem co tu innego można by dać w takiej cenie i skuteczności (protio teoretycznie można 2 razy w sezonie stosować)

T3 Tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj