yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

ravoj    1292
Napisano (edytowany)

Dokładnie tak było też u mnie, więc wróżyć w marcu ile przyczep szykować na żniwa to jakaś abstrakcja. Eh ..

1 godzinę temu, Troker1979 napisał:

Zieloni i lewaki zawału dostaną jak jebnie ich teoria o katastrofie klimatycznej. Na czym politykę będą robić. Przecież problemy w innych dziedzinach życia są im obce.

Akurat teoria to życie pozagrobowe czy tam wieczne, klimat i zmiany to coś więcej,  wystarczy sobie bez czytania książek obserwować co się stało z jeziorami albo lodowcami a nawet zmarzlina w Himalajach, obserwować jakie zmiany są u nas , Ty żyjesz 20 lat dopiero? Z dziadkiem pogadaj albo ojcem. 

Przez ostatnie 100 lat wyjebalismy tyle paliw kopalnych i innych energii co cała ludzkość od zejścia z drzewa. Ty myślisz że wyjaranie triliona metrów sześciennych różnych paliw i wycięcie miliona hektarów drzew nie odbiło się na klimacie? 

Nie jestem zielonym czy lewakiem ale potrafię dostrzec pewne rzeczy. 

Edytowano przez ravoj
  • Thanks 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413
azzadek napisał:

Co to za chwast? Miotła, perz, chwastnica czy jeszcze coś innego?I co na to dać: Axial 0,6l czy Puma 1l?

prawdopodobnie chwastnica, u mnie tego na polu b. duzo. w soi to 2 razy labrador by to zdusci. mysle powanie nad randapem, moze na dluzej sie tego pozbede.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25629

Nie chwastnica.

Jeśli już  to stokłosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

moze, zasugerowalem sie ta czerwona lodyga. a czy walka z chwastnic glifosatem przyniesie jakis dluzszy efekt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
29 minut temu, ravoj napisał:

Dokładnie tak było też u mnie, więc wróżyć w marcu ile przyczep szykować na żniwa to jakaś abstrakcja. Eh ..

Akurat teoria to życie pozagrobowe czy tam wieczne, klimat i zmiany to coś więcej,  wystarczy sobie bez czytania książek obserwować co się stało z jeziorami albo lodowcami a nawet zmarzlina w Himalajach, obserwować jakie zmiany są u nas , Ty żyjesz 20 lat dopiero? Z dziadkiem pogadaj albo ojcem. 

Przez ostatnie 100 lat wyjebalismy tyle paliw kopalnych i innych energii co cała ludzkość od zejścia z drzewa. Ty myślisz że wyjaranie triliona metrów sześciennych różnych paliw i wycięcie miliona hektarów drzew nie odbiło się na klimacie? 

Nie jestem zielonym czy lewakiem ale potrafię dostrzec pewne rzeczy. 

Święta prawda . Wystarczy zobaczyć jak było w latach 90 a jak teraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    104

Nie ośmieszajcie się! Klimat się zmienia ale dlaczego niewie nikt. Poczytaj sobie jeden z drugim o MEL albo o tym jak uprawiano winorośl w naszym kraju w 14 wieku. Twój dziadek pewnie to pamięta...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlbertHD42    1

Witam, planuje zrobić w następnym tygodniu T1 w pszenicy ozimej, mam plan by dać ORIUS EXTRA 250EW 1L/ha (tebukonazol 250g/l) + STABILAN 750SL 2L/ha i zastanawiam się nad Tazer 250 SC (azoksystrobina 250g/l) dawać go czy już zbędny ? Coś jeszcze do tego dołączyć ? Jakiś nawóz dolistnie? Azot już podałem. dziękuje za rady. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

Co będzie lepsze na T1 Daxur czy wirtuoz pro? Dawki po 1 litrze. Cenowo wychodzi podobnie, pszenica po rzepaku także w tym roku odpuszczam Unix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    14
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, AlbertHD42 napisał:

 

Tebukonazol i azoksy. To są zabiegi typowe na t2. Na t1 lepsze będzie protiokonazolu 300 i fenopropidyna 0,5l+0,5l do tego windstar 0.3-0.4l. albo jakieś gotowce wiruoz pro. 

 

1 godzinę temu, krychu napisał:

Co będzie lepsze na T1 Daxur czy wirtuoz pro? Dawki po 1 litrze. Cenowo wychodzi podobnie, pszenica po rzepaku także w tym roku odpuszczam Unix.

Wirtuoz. Tu chłopaki wcześniej pisali o daxur. Ze lepszy na t2 Trzeba się cofnąć ze 30stron

Edytowano przez Wpaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Mam kawałek pszenicy po pszenicy co będzie lepsze wirtuoz pro 1 l ha czy zastosować duet na star w zwiększonej dawce ? Po rzepaku idzie wirtuoz pro w dawce 1l 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    14

Duet w zwiększonej. Aczkolwiek zdania są podzielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
6 godzin temu, AlbertHD42 napisał:

Witam, planuje zrobić w następnym tygodniu T1 w pszenicy ozimej, mam plan by dać ORIUS EXTRA 250EW 1L/ha (tebukonazol 250g/l) + STABILAN 750SL 2L/ha i zastanawiam się nad Tazer 250 SC (azoksystrobina 250g/l) dawać go czy już zbędny ? Coś jeszcze do tego dołączyć ? Jakiś nawóz dolistnie? Azot już podałem. dziękuje za rady. Pozdrawiam

Co to za odmiana pszenicy , i w jakim stadium ona obecnie jest ? bo 2 litry CCC to się wydaje przy dużawo trochę  , Co do grzybówki to jak na T1 to nie ma tu wogule podstawy chronionej , więc moim zdaniem trochę lipa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    461
Napisano (edytowany)

Nie ma problemów z susza ze az 2l CCC ?? Ja zrezygnował z CCC w tym sezonie . Tebu + Azoksy to dobre i T2 i T3 . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz067    5

Na t1  po rzepaku budżetowe protiokonazol 120g i fenpropidyna 300g wyszło by około 110 zł hektar czy da się coś lepszego w tej kwocie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
11 godzin temu, Agrest napisał:

Nie chwastnica.

Jeśli już  to stokłosa

Stokłosa odpada. Nigdy nie miałem. Materiał kwalifikowany na całym polu a ten chwast tylko wzdłuż miedz. Tak do 5m od miedzy w pole. Pole 1,6ha i tylko na nim mam jednoliścienne do poprawy. Po czerwonej łodydze odstawiałbym chwastnice. Co lepsze będzie zastosować: Axial 0,6 czy Puma 1l?

432922089_443548061353080_4267183797289487022_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
1 godzinę temu, lukasz067 napisał:

Na t1  po rzepaku budżetowe protiokonazol 120g i fenpropidyna 300g wyszło by około 110 zł hektar czy da się coś lepszego w tej kwocie 

Priotiokonazol 150 i będzie lux

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
rocco0987 napisał:

Co do pogody i prognozowania rekordów Ja też dodam od siebie że w maju 2019 w 3 dni spadło u nas ponad 150l a za cały maj ponad 250l,,,wydawało by się że przyczepy będą sie uginać od towaru bo tyle wody wystarczy już, do nie tak odległych żniw... ale w czerwcu niespodzianka- temperatury 35, miesiąc bez deszczu i plony były poniżej średniej, może nie tragiczne ale 3 tony mniej niż to wygladało pod koniec maja

 

ja nie pamiętam ale mój tata mówił że w 88 roku w trzy godziny spadło 200 l. o tym opadzie nawet piszą w Wikipedii

Screenshot_2024-03-24-10-31-25-213_com.android.chrome.jpg


Tak więc nagłe zjawiska klimatyczne były z nami już od lat


wystarczy w Wikipedii wpisać anomalia klimatyczna w Polsce większość z nich miała miejsce w ubiegłym wieku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
2 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

Nie ma problemów z susza ze az 2l CCC ?? Ja zrezygnował z CCC w tym sezonie . Tebu + Azoksy to dobre i T2 i T3 . 

Przecież  wody nie braknie , zresta 1 litr krzywdy nie zrobi prawie nigdy, na w miare dobrej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

wiekszosc mieszanek na macznika proponuje ie , fenpropidyna. czy cyprodynil jest gorszy? wychodzi taniej, ale malo kto go proponuje. dziala slabiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Dnia 22.03.2024 o 17:51, miwigos napisał:

Jak dobrze pamiętam to gęsto siejesz i masz rzadkie , ja rzadko sieje i jest dosyć geste

190kg na ha ,patras i kws ozon i żadkie ,Banatu tak samo i gesty ale stanowisko lepsze.Sieje już 4 rok pszenicę po pszenicy i wyjalowilo pole,pomimo dużych dawek npk i N.Chyba czas dac polu odpocząć i posadzić na całości Soraye ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
Siedzacybyk napisał:

wiekszosc mieszanek na macznika proponuje ie , fenpropidyna. czy cyprodynil jest gorszy? wychodzi taniej, ale malo kto go proponuje. dziala slabiej?

od kad stosuje unix to zrezygnowałem z fenpropidyny I mączniaka nie mam więc coś tam dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
54 minuty temu, KULAWA_KOZA napisał:

190kg na ha ,patras i kws ozon i żadkie ,Banatu tak samo i gesty ale stanowisko lepsze.Sieje już 4 rok pszenicę po pszenicy i wyjalowilo pole,pomimo dużych dawek npk i N.Chyba czas dac polu odpocząć i posadzić na całości Soraye ;)

Ja banatusa 120 kg i gesty a avenue swoim materiałem 130kg i straszna gęstwina 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

jaką masz faze w avenue? u mnie piersze kolanko 3-4 cm w najlepszych miejscach, w słabszych 0,5cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ervyn    20

Od piątku do wtorku przewidują temperatury 18-20 w dzień, noce 8-10. Lecieć w pszenicy i pszenzycie T1 + Regulacja + mikro? Niektóre pszenzyta kolanko 2cm, jak podejść do takiej regulacji? 0,4 moddusa wystarczy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj