yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Grab12    76

Na różnych glebach ta sam ilość dała u mnie inne rezultaty ziarno po petkusie jednorodne 200 kg na ha inaczej na piachu a inaczej na czerwonej glinie sposób uprawy głebokość siewu zasobność stanowiska to wszystko ma znaczenie wszystko trzeba dopasowywać do gleby odmiany i obserwować i wyciągać wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
Przed chwilą, Tomek90 napisał:

Jakbym teraz rzucił saletre już w N2 to strzał w kolano, łonka totalna 😅

To zależy od regionu.
Są miejsca, że zaraz będzie koniec fazy krzewienia. 

28 minut temu, mysza103 napisał:

Dziś rozlałem N2  w RSM - troszku za wcześnie , bo pasowało by za tydzień ale na noc i na jutro pokazują parę litrów deszczu , a potem na 2 tygodnie nic , więc postanowiłem podać teraz . W środę pójdzie grzybówka ze skracaniem , a w piątek -sobotę  chwasty  - poprawka po zimie 

To wychodzi, ze nic nie za wcześnie. Ja planujesz skracanie na dniach to jak najbardziej jest to czas na N2. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
1 minutę temu, melon10641 napisał:

To zależy od regionu.
Są miejsca, że zaraz będzie koniec fazy krzewienia. 

Wiem, dlatego nie można jednoznacznie powiedzieć tak czy nie jak ktoś pyta czy dawać azot bez podania informacji co gdzie jak i kiedy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294
2 minuty temu, Tomek90 napisał:

Jakbym teraz rzucił saletre już w N2 to strzał w kolano, łonka totalna 😅

Nie, wydaje mi sie już teraz nie zaszkodzisz, ja dałem teraz  60 kgN i uważam, że trzeba te pędy wykarmić, może to nie łąka, ale obsada 330 -340 i 4 pędy, z których niewiadomo który główny wygląda dobrze, poza grzybem. Chyba że się mylę, ale już się nie krzewi idzie w górę. Bardziej chyba jej zaszkodzi brak azotu, zwłaszcza że ten dziś podany dopiero za kilka  będzie jako tako dostępny. 

Dobrze mówię? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
11 minut temu, Tomek90 napisał:

Jakbym teraz rzucił saletre już w N2 to strzał w kolano, łonka totalna 😅

U mnie kolanko na głównym żdźble 0,5 do 1 cm oderwane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    86
1 godzinę temu, Zapracowany napisał:

Nawet grochu tyle nie sieje

Liczyłeś obsadę czy tak na oko twierdzisz że żadkie?

Po to mam oczy żeby robić na oko ;) gdybym tu wrzucił jak wygląda to połowa by kazała to usunąć bo nic z tego nie będzie. Na jesieni było sucho nie szło tej wyoranej gliny rozbić w żaden sposób i są bardzo duże grudy dlatego tak słabo wygląda a tam gdzie więcej posiane to chociaż z drogi widać że zielone. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
8 minut temu, ravoj napisał:

Nie, wydaje mi sie już teraz nie zaszkodzisz, ja dałem teraz  60 kgN i uważam, że trzeba te pędy wykarmić, może to nie łąka, ale obsada 330 -340 i 4 pędy, z których niewiadomo który główny wygląda dobrze, poza grzybem. Chyba że się mylę, ale już się nie krzewi idzie w górę. Bardziej chyba jej zaszkodzi brak azotu, zwłaszcza że ten dziś podany dopiero za kilka  będzie jako tako dostępny. 

Dobrze mówię? 

Mylisz się, u mnie nie idzie do góry Findus, Argument. Pszenżyto Tadeus dopiero zaczyna trochę podnosić się z ziemi. Jakbym teraz wrzucił prawie 100N w saletrze to głupieje. 

8 minut temu, miwigos napisał:

U mnie kolanko na głównym żdźble 0,5 do 1 cm oderwane

A u mnie niema nawet co patrzeć jeszcze. Widać po pokroju rośliny nie wchodząc w pole. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    86

U nas nie widać żadnej różnicy kto posiał azot a kto nie, a tych co nie posiali jest zdecydowanie więcej 😉 próbował ktoś CCC na taką słaba pszenicę żeby lepiej się rozkrzewila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    105

Gdzie wy mieszkacie? U mnie po kuku jeszcze tylko kilka dni do t1

20240321_121556.jpg

Siew początkiem października

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Panowie zachciało mi sie RSMu na II dawke. Dziś rośliny mokre caly dzien, faza krzewienia. Wieczorem popadało więc można jednak było lecieć. Jutro też deszcz, duże powoduje straty rsm na który spadnie zbyt mało deszczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
54 minuty temu, Zapracowany napisał:

Gdzie wy mieszkacie? U mnie po kuku jeszcze tylko kilka dni do t1

20240321_121556.jpg

Siew początkiem października

Ona za chwile będzie miała 2 kolanko, dawno powinna być po regulacji, to raczej gdzie Ty mieszkasz , żniwa w czerwcu będziesz miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    105
11 minut temu, miwigos napisał:

Ona za chwile będzie miała 2 kolanko, dawno powinna być po regulacji, to raczej gdzie Ty mieszkasz , żniwa w czerwcu będziesz miał

Jest 7 dni po regulacji.

A mieszkam przy 25 km A4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
Zapracowany napisał:

Gdzie wy mieszkacie? U mnie po kuku jeszcze tylko kilka dni do t1

20240321_121556.jpg

Siew początkiem października

Panie, u mnie na wschodzie jeszcze wczoraj rano było-4 więc hello

  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    328
Napisano (edytowany)

Ja też mieszkam przy a4 na nizinie  i nie ma co porównywać warunków na zachodzie do Podlasia. Tak samo inne stężenia są potrzebne na regulację u nas a inne u was. Mamy inne okresy wegetacji, inne temperatury  i inne gleby. Mój findus, a twój @Tomek90 potrzebują innego prowadzenia. Ja już też po t1 i r1. Rok temu się przekonałem, że u nas to jak nie ma suszy to trzeba (odmiany mające tendencje do wylęgania) regulować z grubej rury

Edytowano przez Badwolf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    86

W lipcu i tak wszystko się zazwyczaj wyrówna. Chociaż ostatnie lata to u nas żniwa dopiero jakoś koło 5 sierpnia ale zazwyczaj po 20 lipca tak jak u reszty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

przy takiej cenie trzeba sie zastanowic komu to sprzedac 🤔 czy te nasze skupiki beda od nas odbieraly? goaciu ma jakas filie na ulrainie, jak zawali sobie magazyny to nas oleje 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Zapracowany napisał:

Gdzie wy mieszkacie? U mnie po kuku jeszcze tylko kilka dni do t1

20240321_121556.jpg

Siew początkiem października

 

Ja widzę, że zapracowany nie miał czasu ramy w jakimś drapaku pomalować🤪

 

 

1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Jak rozlejesz na suche to bez znaczenia. 

Uuuuu ja lałem na mokre.... rosa. Próżno było czekać na suche, muszę to zobaczyć co się będzie działo. Po deszczu niby nie bardzo, w deszcz lałem to super, byle z pola wyjechać. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Czy dodatek azoksystrobiny na t1 dobre rozwiązanie? Chce zastosować wirtuoz pro 0,75 l ha i chce dołożyć ok 100g azoksy czy może coś innego dołożyć ? 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Dlaczego chciałbyś dołożyć azoksystrobiny do wirtuoza pro?


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
10 minut temu, misio3p napisał:

Dlaczego chciałbyś dołożyć azoksystrobiny do wirtuoza pro?

Słyszałem że dołożenie azoksy zabezpieczy przed chorobami dłużej ale czy na t1 coś to pomoże to nie wiem.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj